Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsaltam a feleségem, mit...

Megcsaltam a feleségem, mit tegyek, hogy megbocsásson?

Figyelt kérdés

Egy ideje elhidegültünk már egymástól, nincs meg az a gyengédség, ami a kapcsolatunk elején. Boldogtalan voltam és találkoztam valakivel, akitől megkaptam azt, amit otthon nem. Titkolóztam, hazudoztam és lebuktam.

Átgondoltam mindent és nem akarom elhagyni a családomat, a 4 éves kislányomat és a feleségemet. Dolgozni akarok azon, hogy újra jól működjön. A feleségem nem zavart el, de nagyon ki van borulva.

Kérlek segítsetek, hogyan győzzem meg, hogy fontos nekem? Mit tegyek?

Olyanok írjanak, akik már voltak hasonló helyzetben, nem szeretném, ha véleményeznétek engem, azt hogy aljas voltam nagyon jól tudom.


2013. ápr. 5. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember között valami nem müködik akkor le kell ülni és megbeszélni. egy jó házasság alapja a kommunikáció. igen igy kellett volna kezdeni hogy most mit is csinálj az egy más kérdés. be kell enki bizonyitani hogy szereted meg látod még benne a nöt meg stb stb
2013. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Én ugy látom már az asszony se akar téged. ezért jutottatok el idáig. Ha nem vevő arra a gyengédségre nincs mit megbeszélni ettől még nem fog vágyni a veled való gyengédségre. Most ki van borulva hogy mástól kaptad meg amit tőle már nem. Nem értem ezt átvert, s most ki van borulva...

Rossz dolog hogy van egy kislányod olyan nőtől akitől nem kellett volna...

Hazudhatsz önmagadnak, és a gyereknek is. Még talán értelme is van. Felneveled s felnöttként elmondod miatta hazudtál neki de ő ne hazudjon másnak...

A többi megoldás rosszabb...

2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, türelem. Egyrészt ezen nem várhatod, hogy pár napon belül túltegye magát.

Viszont a beszélgetés sokat számítana. Elsőként őt beszéltesd, úgy tudja a legkönnyebben feldolgozni, ha kibeszélni magából.


aztán érdemes átrágni, hogy ki mit érez problémának, ki mit nem kapott meg. Egy ilyen krízishelyzet sokszor jó alap arra, hogy nyílt kártyákkal játszatok és mindenki elmondhassa, hogy milyen sérelmek érték - és ezeken hogyan lehetne javítani.


De a lényeg, hagyj neki időt arra, hogy feldolgozza a történteket.

2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire tabu nálatok, de talán jó ötlet lenne felkeresni egy párkapcsolati trénert. Sokat tudna segíteni,mert így lehet hogy te egyedül kevés vagy újramelegíteni a kapcsolatokat és tanácstalan vagy(kérdésedből ítélve)
2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem dobott ki,az jó jel.Próbáljátok átbeszélni,amikor erre van hajlandósága.Mondd el,mi vezetett téged ebbe a helyzetbe.Biztosan ő is örlődik azon,mit rontott el,mert ugye ketten vannak egy kapcsolatban.
2013. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Idő!

Engem a férjem csalt meg, azóta is együtt vagyunk, így a másik oldalról látom a témát.

Beszélhetsz, ígérgethetsz neki, semmit se ér, ezek csak szavak.

Ami segít, az az idő és a tettek, az, hogy lássa rajtad, valóban fontos neked a kapcsolatotok, szerelmetek (ha még megvan???)

2013. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
A megbocsátás egy dolog, de a bizalmát a hazudozás, meg a sumákolás után hogyan fogod visszaszerezni?
2013. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hát éppen ezt kérdeztem, nem?
2013. ápr. 5. 22:57
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezt kérdezted?
2013. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó lecke volt mindkettőtöknek, hogy baj van. Ha elhidegültetek egymástól, nincs meg a gyengédség, az mind a kettőtök hibája. De az új kapcsolatban, ha belevágnál, ott is előjönnének ezek a problémát, ha már felszállt a rózsaszín köd.

Próbáljatok kicsit több időt egymással tölteni, jobban odafigyelni egymásra.

Most, hogy ezt megtudjátok beszélni, menjetek el valahova kettesben. A kislány már elég nagy ahhoz, hogy egy hétvégére nélkülözzön titeket, ha vannak nagyszülők akkor bízzátok rájuk.

Utazzatok el egy hosszú hétvégére, ki a megszokott környezetből, ahol csak magatokkal foglalkoztok, és beszélgessetek. Szerintem jót tenne!

Sok sikert!

41/N

2013. ápr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!