Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem külföldön kapott...

Férjem külföldön kapott munkát,6 éve élünk együtt. Vajon kibírja a kapcsolatunk, hogy csak 2-3 havonta találkozunk?

Figyelt kérdés

Persze, tudom én, hogy ezt csak mi tudhatjuk, és azt gondolom kibírható, hiszen éppen azért megy ki, hogy 1-ről a 2-re jussunk, építkezhessünk, stb.. Gyerekek nincsenek éppen az anyagiak miatt. Nekem nagyszerű munkahelyem van itthon, nem szívesen hagynám itt egy átmeneti külföldi munka miatt.


Akiknek van tapasztalata erről, szívesen olvasnám!



2013. ápr. 7. 10:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Jól látjátok, valójában ezért is tettem fel a kérdést, mert pontosan ugyanezek a dolgok fordultak meg az én fejemben is. Bíztam benne, hogy jön valamilyen pozitív sztori is :)


Annak a válaszolónak pedig, aki írta: "nem csak a gyes van,ott a gyed. fősulinál a diákhitel. lakásvásárláshoz is hitel,szocpol. a gyerek meg nem kerül milliókba. itt az a leggázabb már ne is haragudj,h 6 év alatt nem jutottatok egyről a kettőre."


Én sajnos Mo-n élek, itt nem divat bejelenteni az embert, tehát marad a gyes...


Diákhitel? Köszi, szerinted miből tanulok? De ha nem is vettem volna igénybe, akkor is komolyan gondolod, hogy azért vegyek fel diákhitelt, hogy szüljek???? Aztán miből fizetem vissza? A segíííílyyybűűl? :D


Lakásvásárlás hitel: Nem. Ismétlem: NEM állnak velünk szóba a bankok önerő nélkül. És még egyszer nem: NEM vagyok hajlandó még egyszer hitelt felvenni a büdös életben! (a sztorit nincs kedvem ecsetelni)


Lakásvásárlás szocpol: ÚJ lakás vásárlása vagy ÚJ lakás építésére adják. Bármily meglepő, de ismét ugyanoda lyukadunk ki... Régire sincs pénz, nemhogy újra. Ahhoz először telket kell vásárolni, cirka 5-10 milla között.


(Egyébként nagymamám tetőterét fogjuk beépíteni külön bejárattal, de mint tudjuk, erre nem jár szocpol, mert nem a mi nevünkön van, és nem új lakás építése, úgyhogy megint ki van segítve az a szarból, aki benne van.)


A gyerek nem kerül milliókba. Ezzel is tudnék vitatkozni, de érzem, hogy nálad kár a gőzért. Igazán példamutató életet élhetsz és biztos felnéz rád az összes családtagod és barátod, hogy neked mindig mindenre van egy pofonegyszerű megoldásod :) Ami életképtelen, mert csak elvben működik, a gyakorlatban csődöt mond.


Az pedig, hogy nem jutunk évek alatt előbbre, szintén a mi hibánk, ugyanis ha 6 évvel ezelőtt leléptünk volna szeretett országunkból, akkor most nem kéne itt koptatnom a billentyűzetet. Ám nálam a remény hal meg utoljára.


Tudom én is, hogy mennem kell, csak aztán lehet, hogy vissza sem jövünk. Több barátunk dolgozik külföldön, már oda szültek. Egyszerre úgysem tudnánk kimenni, meglátjuk milyen lesz a páromnak, én pedig majd utána megyek.

2013. ápr. 7. 14:04
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"udom én is, hogy mennem kell, csak aztán lehet, hogy vissza sem jövünk"


Ha nem akartok, ne gyertek vissza. Éljetek úgy, ahogy nektek kényelmesebb (én sem megyek haza, nem látom értelmét).


De ha mégis haza akarnátok esni, ne ess kétségbe. Odakinn 3 év alatt össze lehet spórolni egy itthoni családi ház árát pl. Ráadásul ha jól megtanuljátok kint az adott nyelvet, itthon is találhattok később az adott nyelvvel jól fizető munkát (szaktolmács, kapcsolattartó, idegenvezető egy kis utánképzéssel?). Tehát a jövő csak szebb lehet:)

2013. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Bence_ ***** válasza:

Ez a szét esik e kapcsolat 2 emberen múlik.

Tudatosságra vall, hogy megtervezitek, hogy és miként legyen gyereketek.

Ha ilyenek vagytok akkor szerintem azt is eltervezitek, ki mikor hova fog utazni. Néha te mész néha a párod.

Internet nagyon sokat segít abban, hogy "együtt" tudjatok lenni.

Ha úgy álltok neki, hogy ez egy megoldandó feladat akkor meg is fogjátok oldani.

Sok sikert, sok egymás karjába borulást:)

2013. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Itt vagyok pozitív példának.


Ahol válás, megcsalás lesz a vége a kapcsolatnak, ott nem voltak igazán egymás társai a felek.

Nálunk, én, a nő dolgoztam külföldön, igaz, én legtöbbször havonta haza tudtam jönni pár napra, de volt, mikor 3 hónapig nem láttuk egymást.

Soha, egyikünknek sem fordult meg a fejében a megcsalás, a külön töltött hosszú hónapok, míg kint dolgoztam maga volt a pokol, de sajnos vagy ez, vagy utcára kerültünk volna.

2 éve már itthon vagyok, született egy csodás gyermekünk és nagyon boldogok vagyunk.

2013. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Én is itt vagyok 2. pozitív példának.

A férjem tavaly májusban ment ki Németországba, sajnos kénytelenek voltunk mi is bevállalni az anyagiak miatt. De már akkor úgy indultunk neki az egésznek, hogy ezt évekig nem fogjuk csinálni, max. 1 évig. Én ebben nőttem fel, apukám a gyerekkoromat külföldi munkával töltötte, hosszú évekig ingázott. Anyukámmal a mai napig együtt vannak, szeretik egymást. (Nem is értem, hogy bírta akkor anyukám mobil, skype meg hasonlók nélkül...Emlékszem, hogy a szombat esti program az volt, hogy addigra gyűjtöttünk egy csomó huszast, elsétáltunk a 2km-re lévő telefonfülkéhez és vártuk a hívást, ami akkorra volt megbeszélve apukámmal.)

Visszatérve ránk. A férjem 4-5-6 hetente jár haza, munkától függ. Családi vállalkozásként ment ki, tehát sógorral, (aki immár külön utakon jár), meg apukámmal (igen, újra kénytelen volt bevállalni, de ő már huzamosabb ideig nincs kinn, csak pár napra megy.) A többi srácot is régről ismerem. Szóval ez a 4-5-6 hét még szerintem vállalható, de mondom, ez is borzasztóan nehéz. Nekem és neki is. A 3 gyerekünkről nem is beszélve... Lelkileg nagyon megvisel a hiánya, és a nevében elmondhatom, hogy őt is. (Az elmúlt közel 1 évben többször láttam sírni, mint bármikor. Minden indulás napján, sőt már előtte is sík idegek vagyunk mindketten.) De tudtuk, hogy ez csak átmeneti, muszáj az előbbre jutás miatt. Májusban letelik az egy év... Most ott tartunk, hogy amit most csinálnak munkát, ez az utolsó, és nyáron költözünk mindannyian. Már a lakásokat nézegetjük, keressük a munkát, ovit, iskolát.

Ami pedig a legfontosabb: 11 éve vagyunk együtt, 8 éve házasok és nagyon szerelmesek! Semmi megingás, kikacsingatás, és ez tényleg így van. Mi csak szeretnénk együtt élni és a gyerekeinket tisztességesen felnevelni. Az pedig,hogy hol, engem már rég nem érdekel. Csak legyen végre újra együtt a családunk.

Ja, igen. A 2-3 havi találkozást túl ritkának vélem. Szerintem csak akkor bírható, ha határozottan ki van mondva, hogy ezt mondjuk fél évig így csináljátok és utána mész te is. De hogy majd lesz valahogy, azt úgy nem. Engem semmilyen szuper munkahely nem tudna maradásra bírni.

Még tudnék erről hosszan írni, tapasztalatom már van. De arról is megvan a véleményem, mikor már 1 év után válnak...

Most mennem kell, ha érdekel valami, szívesen megírom a mi tapasztalatunkat.

2013. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Bence_ ***** válasza:
Két utolsót ki pontozta le és miért?
2013. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
nincs lehetetlen csak tehetetlen. ez nem bántás akart lenni. és az h nincs bejelentett munkahely?? ne már! 6 év alatt már jutnotok kellett volna egyről a kettőre. sztem a külföld sem fogja a helyzetet megoldani,mert te mindenre megtalálod a "miért nem" választ.
2013. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Erre a lepontozásra én is kíváncsi lennék. Már az is baj, ha két ember szereti egymást. Vagy ez annyira hihetetlen? Nyilván a sok megkeseredett ember itt a GYIK-en szívesebben olvasná, hogy igen, válságban a kapcsolatunk stb... Hát el lehet képzelni, hogy még a mai világban is létezik ilyen, meg hogy hűségesek vagyunk egymáshoz, és a jóban-rosszbant mi tényleg komolyan gondoltuk és gondoljuk a mai napig. De lényegében nem is zavar ez a lepontozás, hiszen én tudom, hogy a férjemmel milyen mély a kapcsolatunk, büszke vagyok arra, hogy mindkettőnknek van gerince és a magunk dolgával foglalkozunk. Az ilyen besavanyodott emberek meg jobb, ha tudják, hogy emiatt nem jutnak előrébb az életben egy tapodtat se és amíg nem néznek magukba, ez nem is fog változni.

Szóval kedves kérdező, szerintem max. pár hónapig lehet ezt csinálni, de konkrét terv kell, hogy meddig csináljátok ezt így. Akkor már sokkal könnyebb, mikor már van egy határidő, hogy eddig, és utána újra együtt itthon vagy akár külföldön. Mennyi időre szól egyébként ez a munka a férjednek?

2013. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
Ja, a 2. pozitív példa voltam. (Csak hogy a lepontozóknak könnyebb dolga legyen.) :-))
2013. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó, hogy írtatok jókat is :) Eddig nem mertem elolvasni a többi kommentet, nehogy tényleg ne létezzen olyan, hogy valakinek sikerült :D


Nagyon sokat gondolkodtam ezen, tegnap óta talán még jobban szeretjük egymást, mint eddig.. most már biztos, hogy ki fogok menni utána, ha bevált a számítása.


Köszi még egyszer mindenkinek!

2013. ápr. 9. 06:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!