Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesetek lennétek zsarolni...

Ti képesetek lennétek zsarolni a gyereketeket hogy ha válás után keveset van veletek nem ad több pénzt? Más is így gondolkodik?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apám hagyta ott anyámat egy másik nőért. A gond az, hogy anyámnak nincs elég pénze, apám amit ad az nem sok (40ezer, anyámnak meg szinte minimálbére van) Eddig adott normálisan pénzt, most kezdte ezt el, mondván nem érdemlem meg, hogy többet adjon mert "sz.rok a fejére" Tényleg nincs kedvem vele lenni, annyira nem bírom mostanában, állandóan cseszeget. Ettől függetlenül a GYEREKE vagyok szerintem kellene hogy támogasson. Most az, hogy nincs valami jó kapcsolatunk az mindegy szerintem.
2013. ápr. 8. 21:44
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

De nem csinálok hülyeségeket, akkor miért ne hagyná anyám? Apámmal az a baj, hogy ragaszkodik az elképzeléseihez, és nem érti hogy az nekem nem jó. Lehet őt úgy nevelték, de már máshogy működnek a dolgok.


Hova menjek suli mellett szerinted dolgozni? Meg mennyi pénzért?

2013. ápr. 8. 22:02
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

A pénzügyi kérdések nem rád tartoznak, kizárólag a szüleidre. Nem apukád dolga eltartani anyukádat. A gyerektartást a bíróság határozza meg / vagy közös megegyezés kérdése. Apukád fizetésének 15-25%-a lehet.

Két szülőd van, mindkettő törődik veled, és ennek örülj. Ha nem jössz ki jól apukáddal, beszélj vele, hogy mi a gond. De az anyagiakkal ne te foglalkozz.

2013. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%
Na az ilyeneknek remélem, hogy 15. év múlva az apuka bepereli rokontartásra aztán fizethet a kedves kérdező.
2013. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
De most kibeszél arról, hogy anyámat tartja el? Nem őt kellene hanem engem. Anyám keres 90ezret, szóval összesen 150 körül van a bevételünk. Ebből lehet rezsit fizetni, meg enni, de azt is alighogy. Ez azért szerintem elég gáznak kellene lenni neki is, hogy szinte éhezek.
2013. ápr. 8. 22:07
 15/32 anonim ***** válasza:
49%
Én értem, hogy ki vagy akadva. Ez olyan, mintha ezzel akarna rákényszeríteni téged a jópofizásra. Mintha be kéne nyalnod apukádnak, hogy cserébe adjon pénzt. Két dolgot tehetsz: vagy tényleg benyalsz neki de a háta mögött utálod, de akkor van pénz, vagy úgy érzed, hogy ezt nem tudod megtenni, de akkor nincs pénz.
2013. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem fog beperelni. VAN pénze, ezért is zavar, hogy nem ad, ha nem lenne neki, ő is csóró lenne mint anyám akkor logikus hogy nem adna több pénzt. De így azért elég gáz.
2013. ápr. 8. 22:09
 17/32 A kérdező kommentje:
Na pont ez a gondom. Nem fogok neki nyalni az biztos, főleg ezek után. Nem tudom mitől lenne boldogabb ha olyan lennék.
2013. ápr. 8. 22:10
 18/32 anonim ***** válasza:
93%

A 40 ezer forint ugyan jó. Én két havonta látom apát, mert Ő Pesten van én meg Debrecenben. Így ad nekem vagyis anyának 18 ezret. Az meg hogy szarsz rá, akkor miért vársz többet? Én beszélek vele minden nap telefonon. Szerintem gondolkozz egy kicsit.


18/L

2013. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

Albérletben laktok?

40ezer gyerektartás nem kis összeg. Kellene, hogy készítsetek egy bevétel-kiadás tervet. 150ezerből meg kéne, hogy tudjatok élni.

Szerintem, ha rendszeresen látogatnád apukád, elmehetnétek együtt, hogy vegyen neked cipőt, ruhát, tankönyvet,...

De még egyszer! Apukád pénzének a szeretethez semmi köze. Az anyagi dolgok kizárólag a szüleidre tartoznak. Gondolom anyukád tömi a fejed az anyagiakkal, hiszen ezekről a dolgokról tudnod sem kéne.

És 150ezerből ki kéne, hogy tudjatok jönni. Ebből 30-40 elmegy rezsire, a többi mind marad a megélhetésre. Miért éhezel?

2013. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
35%
15-ös vagyok. Le lehet pontozni, de a sok válasz mellett, ami csak leszólta a kérdezőt, az enyém legalább előrébb vitte a problémát, legalább annyiban, hogy mások számára is megvilágította a probléma lényegét.
2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!