Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesetek lennétek zsarolni...

Ti képesetek lennétek zsarolni a gyereketeket hogy ha válás után keveset van veletek nem ad több pénzt? Más is így gondolkodik?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apám hagyta ott anyámat egy másik nőért. A gond az, hogy anyámnak nincs elég pénze, apám amit ad az nem sok (40ezer, anyámnak meg szinte minimálbére van) Eddig adott normálisan pénzt, most kezdte ezt el, mondván nem érdemlem meg, hogy többet adjon mert "sz.rok a fejére" Tényleg nincs kedvem vele lenni, annyira nem bírom mostanában, állandóan cseszeget. Ettől függetlenül a GYEREKE vagyok szerintem kellene hogy támogasson. Most az, hogy nincs valami jó kapcsolatunk az mindegy szerintem.
2013. ápr. 8. 21:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%

Nézd, mivel nem ismerem a helyzetet, nem tudom megítélni sem azt, hogy valójában milyen a kapcsolatotok, jogosan találod-e izélgetésnek, amit apukád akar, valóban kevés-e apukád fizetéséhez képest a 40ezer. Az biztos, hogy ha csak kéthetente találkozol apukáddal, akkor ő rendesen nevelni nem tud téged, maximum beleugatni, mert ennyi interakcióval kb. megismerni se tud rendesen szerintem. Sajnos valóban sok szülő van, aki - persze nem tudatosan - a saját gyerekkori álmát szeretné a gyerekében megvalósítani. Pl. ha ő úszóolimpikon akart lenni, akkor csakazértis úszni járatná a gyereket, akkor is, ha utálja (és már amúgy tud úszni, tehát biztonsági szempontból nem kéne, sportolhatna mást is). Lehet, hogy erről van szó, lehet hogy nem: amit írtál, az akár arra is utalhat, hogy apukád délutáni nyelvórákra akarna küldeni, ami tényleg lehet hasznos.


Szerintem két dolgot tehetsz. Egyrészt ne engedj az izélgetésnek. Türelmesen, kedvesen, de egyértelműen mondd meg, hogy ez a te életed, és te nem úszóolimpikon szeretnél lenni, hanem varrónő. Indokolnod, magyarázkodnod nem kell: ez a te életed, te döntesz, hogy mi leszel. Arra is hívd fel apukád figyelmét, hogy ő nem annyira látja át, hogy neked hét közben mennyi időd van (és arra is, hogy ez természetesen nem az ő hibája, de ettől még így van).


Másrészt próbálj meg vele többet beszélgetni. Szerintem a jó kapcsolat alapja a sok beszélgetés. Az elképzeléseit is meghallgathatod, és kérdezz rá a részletes indoklásra is, hogy mit miért tart helyesnek. Mondd el, hogy szeretnéd megismerni az álláspontját, az érveit, és utána ezeket a saját érveiddel összevetve döntesz. Azt is szeretnéd, ha ő is jobban megismerne így téged. Ne menj bele gyerekes vitákba, csak hallgasd meg, esetleg kérdezz rá a problémás pontokra, de tényleg csak érdeklődésként, hangsúlyozva, hogy nem az ő álláspontját kívánod fikázni (pl. az olimpiai szintű sportolásnál nehéz elkerülni a doppingot, ami veszélyes, és őszerinte ezt hogyan lehet ellensúlyozni. Vagy: az úszók x évesen kiöregednek, és akkortól nem lesz munkád, szerinte mi erre a megoldás.)


Ha apukád kellően felnőtt személyiség, akkor így meg fogod tudni vele beszélni a dolgokat. Ha nem kellően felnőtt, akkor megpróbál majd gyerekes vitákba belehúzni (pl. mindenképpen hallani akarja tőled, hogy biztosan megfogadod a tanácsát, úgy teszel, ahogy mondja). Ha hagyod, az baj. Ha nem, akkor előbb-utóbb kénytelen lesz felnőni a vitastílusodhoz.

2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
45%
Jó ég! Én 55ezret keresek gyári munkásként(mellette tanulok) és egyedül élek. Nehogy már te mondd azt, hogy kuporogtok :D
2013. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem albérlet, hanem családi ház, benne maradtunk, mert van több apámnak (jó ez most pont rosszul jött le, erre is mondhatjátok milyen rendes, de szerintem ez is alap, hogy nem teszi ki a gyerekét, HA megteheti) Több a rezsink, mint írtad, főleg télen. Szerintem nem gond, hogy tudom mi mennyibe kerül, miért ne tudnám? Szerintem pont hogy tudnom kell ennyi idősen.

A cuccaimat meg szeretem egyedül megvenni, nem anyámmal/apámmal, szóval nem fogok vele mászkálni boltokba.

2013. ápr. 8. 22:25
 24/32 anonim ***** válasza:
89%

amikor a szüleid elváltak akkor megszabták hogy apádnak mennyi gyerektartást kell fizetnie. ha ezt elmulasztja mehetek bíróságra. ha azonban amit a bíróság megítélt fizeti, csak éppen azon felül nem ad mert pikkel rád, akkor semi jogod háborgásra. örülhetsz hogy eddig többet kaptatok.


az én apám csak a gyerektartást fizette. azt is csak azért mert a cég automatice vonta a fizetéséből. egy dekával többet nem adott, és most se ad. születésnapomon annyit se mond hogy boldogat, a ballagásra nem jött el, amikor egy hétig kórházba voltam meg se kérdezte hogy miért...


pedig én is a GYEREKE voltam.

és így nevelt fel engem meg a bátyámat az anyám.


semmi jogod követelőzni meg megsértődni. ha ő úgy gondolja hogy nem érdemled meg mert nem töltesz vele elég időt akkor ez van. ha rá nem vagy kiváncsi a pénzére se legyél

2013. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt mondtam, hogy király módon meg tudtok élni, de rendesen meg lehet ennyi pénzből élni.

Az jó, ha tudod, mire mennyi pénz megy el. De a pénz előteremtése nem a te feladatod. Az sem a te dolgod, hogy mennyi a gyerektartás.

Csináljatok minden hónapban egy költségvetést, és nézzétek meg, mire megy el felesleges kiadás.

Te ne a pénzt nézd, csak az apai szeretetet.

2013. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem olyan régen (relatív, 8 éve, de a fizetések nem sokat nőttek azóta), apámék különkltöztek,d e sokáig húzták a válást. 4- en voltunk testvérek és apám összesen 40ezer Ft- ot adott 4- önkre (pedig 300-at keresett, de bíróságon nm voltak, nem ítélték meg). Ja, és ez a 40 a családi pótlék volt. Tehát gyerektartást semmit nem fizetett...


Nem ezt mondom, hogy ez a jó, de rád egyedül 40- et ad, az több, mint amit átlagban szoktak adni. Amúgy meg ennyi jár, akkor ennyi jár. Ha rá nem vagy kíváncsi, akkor a pénze se kelljen.

Ha meg ennyire csórónak érzed magad- ahogy az egyik válaszoló írta-, menj el egy diákszövetkezetbe, és vállalj diákmunkát (láttam felháborodtál iskola mellett mégis mit, diákként heti 20 órát- v annyit sem- kell dolgozni, Mekibe, Tescoba árufeltöltőnek, szórólapozni felvesznek), bár gondolom, csak a könnyen jött pénz kellene neked. (Elárulom, én is 16 éves korom óta dolgozom, most 23 vagyok, leérettségiztem, szakmám van és jövőre diplomázom is melé, szóval nem lehetetlen tanulni és dolgozni)


Mindegy, látogasd többet, és lesz pénzed (vagy nem). De ha nem akarod gyakrabban látni, akkor ne várd, hogy ő meg majd tömi a zsebeidet!

2013. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%

Az is elégé alap, hogy a gyerek szereti a szüleit aki mindent megtesznek érte, nem csak követelőzik

És igen nagykorúságod után a rokontartást nem kötelező fizetni ha a gyereke érdemtelené válik. Pl nem látogatja az apát.

2013. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
93%
Tipikus Apa ellen nevelt gyerek példája. Valahol téged is sajnállak, hogy ezt a példát látod.
2013. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Sajnos nem igazán tudsz ezzel mit csinálni. Jogilag azzal, hogy apád fizet gyerektartást, gyakorlatilag letudta a szülői kötelességét, onnantól kezdve te köteles vagy jópofát vágni mindenhez, amit veled csinál. Ha betöltöd a 18-at rosszabb lesz, mert onnantól hivatkozhat érdemtelenségre. A bíróság nem nézi ilyenkor a szülő viselkedését, csak a gyerekét. Sajnos én is átestem ezen, apám megszüntette érdemtelenségre hivatkozva a rokontartást és a bíróság nem nézte, hogy azért nem tartottam vele "megfelelő" módon a kapcsolatot, mert rettegtem tőle, elégette egy csomó, nála maradt holmimat, és hogy szerinte a megfelelő kapcsolattartás az lett volna, ha 50 km-ről mindennap megyek hozzá hogy főzzek és mossak rá (mert szerinte egy lány gyereknek ez a dolga). Azzal sem törődtek, hogy 5 gyereke van, mégsem áll vele szóba egyik se, mert nem lehet elviselni, egyedül engem tudott zsarolni ezzel a pénzzel (miután megszüntette már nem).

Szóval amíg 18 vagy, fizetni fog valamennyit, de onnantól kezdve gyakorlatilag bármire rámondhatja, hogy érdemtelen vagy és megszüntetik.

2013. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%

"Ettől függetlenül a GYEREKE vagyok szerintem kellene hogy támogasson."


Nem. nem kell hogy támogasson, mert te nem mint apaként tekintesz rá, és még csak nem is szereted, hanem egyszerűen egy pénzforrásnak látod, semmi többnek.


Dolgozzál, és teremtsd elő a saját erődből azt a pénzt amire szükséged van.Saját magad.

2013. ápr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!