Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleitek megtehetnék és...

Ha a szüleitek megtehetnék és vennének nektek egy lakást, elfogadnátok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 01:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Hülye lennék nem elfogadni.
2013. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően elfogadnám és örülnék neki, ha... Ha ez nem járna olyasmi kötelezettséggel, amit én nem szeretnék teljesíteni. Magyarán azt nem szeretném, ha zsarolnának vele. Mondjuk ez a veszély soha nem fenyegetett, hogy ilyet adjon nekem bármelyik rokon, de az tény, hogy óriási segítség annak, aki kapja.
2013. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha ennyire púp a hátadon az a lakás, ajándékozd el.Sokan elfogadnák, pl én is, mivel nekem nem adtak a szüleim.(Már, ha te vagy az, aki folyton arról a bizonyos laksáról problémázik itt)

Unokatesómnak bezzeg épített az apja 18 milliós, kétszintes házat, de nem kellett a majomnak, csak mert utálta az apját.Inkább szorong az anyjával egy lyukban.

Az ilyennek adhatnak lófittyet is gyémántból, akkor is szerencsétlen marad.

2013. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, bár engem a szüleim más módon támogatnak az életben ("amíg nálunk laksz egy fityinget sem kell fizetned semmiből"). Annak meg pláne örülnék, hogy nem felel meg az igényeimnek, mert imádok azzal foglalkozni, hogy a saját ízlésemnek megfelelőre alakítom a dolgokat.
2013. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Már korábban leírtam, nem én vagyok az, aki a szüleitől kapott lakása miatt panaszkodott és ezzel kapcsolatban tett fel kérdést. Sajnos nekem nálunk sem nagy az esély arra, hogy valakitől lakást fogok kapni, albérletbe készülök majd én is. A kérdést csak azért tettem fel, mert a lakás miatt panaszkodó lány/fiú új lakást akart kérni a szerinte "putris" régi helyett, amin én eléggé felháborodtam, mert ha egyszer már a szüleimtől kaptam volna egy lakást, nem lenne képem még panaszkodni is nekik azért, mert nem tökéletesen felel meg az igényeimnek
2013. ápr. 9. 11:00
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

én is kaptam lakást, úgy hogy nem is kértem. a nagyszüleimnek természetes volt, h vesznek, nem akarták, h albérletben nyomorogjak, ha már van rá pénzük.


kifejezettem putris állapotút kerestünk, mert a saját ízlésem alapján szerettem volna felújítani. arra hirtelen nem volt pénzünk, így kiadtam, és a befolyt összegből telt a renoválásra.

van még pár ismerősöm, aki kapott lakást, és egyik sem panaszkodott, h hogy néz ki, örült mint majom a farkának :)

2013. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

elfogadnám


Kétlem, hogy olyat vennének, ami nem felel meg, főleg, ha konkrétan nekem veszik, nem "csak" van már egy lakás amit nekem adnak.


Ha valami még mindig nem tetszik, akkor mivel a saját tulajdonom azt csinálok vele amit akarok.

Felújíthatom...stb


Ha a környék bizonyul rossznak, akkor eladhatom, vehetek másikat..


Azt hiszem ugrálnék örömömben.

2013. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Lakni kell valahol...,de nem mindegy,hogy milyen áron. A sógoroméknak vettek az anyósék házat kb10évvel ezelött,nem nagyot (egy szoba-konyha-fürdő-előtér) és ők a haszonélvezők. Sogoromék szerettek volna elköltözni ,mert nem akartak rá költeni,de az anyósék nem mentek bele. Így kénytelenek voltak tetőteret építetti,hogy kényelmesen elférjenek. És a mai napig hándigálják,hogy ők vették. Na ilyen felállásban nem kellene. Nekünk apukám adta az önrészt a lakáshitelünkhöz és ő az adós is és neki eszébe se jutott, hogy tuldjdonos vagy haszonélvező legyen...
2013. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ajándék lónak nem nézném a fogát. Mondjuk ha az én szüleimnek lenne pénze ilyesmire, biztos egyeztetnének velem és együtt választanánk ki h melyik legyen (ők határoznák meg,h max. mennyibe kerülhet én meg választanék abban a kategóriában nekem tetszőt.) Viszont ha valahogy úgy vennének, hogy én nem szólhattam bele, akkor is elfogadnám, és ha nem tetszik annyira v nem jó helyen van akkor kiadnám és abból a pénzből vennék ki nekem tetsző albérletet. Mondjuk nálunk ilyesmiből se lenne vita.
2013. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

27 es vagyok


Én a saját szüleimből indultam ki..

Soha nem hangoztatnák, hogy márpedig azt is mi vettük.

Megkérdeznének a véleményemről.

Ha megfelelő érveim volnának a költözésre sosem akadályoznának.


Amúgy nem engedhetnek meg maguknak egy plusz lakást, sőt akkor már kettő kellene, mert van testvérem, és ők mindig igazságosak az ilyen dolgokban, sőt néha túlon túl...


Én hamar elköltöztem (22 voltam) az öcsém otthon lakik, és még sokáig ott is fog. nem kell hozzájárulnia a költségekhez, még az étkezéséhez sem, csak a ruháit és a szórakozását fizeti, ezért pl az én szüleim fizetnek egy lakástakarékot.

nem várom el de nagyon jól fog jönni, anyukám meg enélkül rossz lelkiismerettel lenne, azt mondja, hogy ez "jár" nekem, pedig szerintem a saját döntésem volt, hogy már külön életet akarok kezdeni.

26/N

2013. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!