Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha a szülő...

Miért van az, hogy ha a szülő bántja lelkileg a gyerekét, sértegeti stb. akkor azzal jön az emberek nagy része, hogy biztos szereti csak bla bla bla?

Figyelt kérdés
Sokan miért nem látják be, hogy vannak olyan szülők akik irigyek a gyerekükre, nem szeretik őt? Ezzel sok pszichológiai szakirodalom is foglalkozik, mégis úgy érzem, hogy a többség ezt nem ismeri fel és gyakori a mentegetés jelensége.
2013. ápr. 9. 11:19
1 2
 11/16 Shaddark ***** válasza:

Oshó szerint és szerintem is a félelem a szeretet hiánya :)

De a pszichológia szerint nem, "hivatalosan" ez nem igaz...

2013. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6 És a szeretetnek mi köze van a közönyhöz? Majdnem ugyanaz a kettő. Ha valakit szeretek, az iránt nem vagyok érzéketlen és nem bántom. Ha valakit gyűlölök, azt hidegvérrel tudom bántani, közönyösen végignézve azt, ahogy szenved. Úgyhogy valahol rokon ez a négy dolog.
2013. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
"Majdnem ugyanaz a kettő" Mármint a gyűlöletből néha közöny fakad, ezt így értettem.
2013. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem! :D
2013. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Shaddark ***** válasza:

A gyűlöletből soha nem fakad közöny. Ha elmúlik az érzés akkor lesz az. Gyűlölni azt tudod aki iránt érzel valamit. Akár gyűlöletet.

A csajozási guruk pl. pont ezt használják ki, teljesen mindegy hogy jó vagy rossz érzést keltesz egy nőben, ha egész nap rajtad gondolkodik az már jó. Mindegy milyen előjellel, azt már lehet alakítani később. Felszedni azt nem tudod, aki észre se vesz, vagy eszébe se jutsz.

Tehát szeretet = gyűlölet csak egyik pozitív, másik negatív irányban van az érzelmi skálán, és ellnetettje a közöny. A hiánya pedig félelmet szül.

Ám minden érzésnek két véglete van, a félelemnek pl. rettegés az egyik és vakmerőség a másik véglete.

Pl. ha valaki bungle jumpingozik és retteg (-) akkor nem mer leugrani. Aki a rettegést tettre váltja az ugrik mert ilyenkor vakmerő lesz (+) - igaz közben bepisil meg ilyenek de ugrik. Aki meg párszor már ugrott annak meg elmúlik a félelme, azaz a félelem hiánya = szeretet jön elő, élévezni kezdi az ugrásokat.

2013. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert a legtöbb szülő nem szereti vállalni a felelősséget a hibáiért, ezért, ha a szülő bántja a gyerekét így vagy úgy, az többnyire tabunak számít. Legalábbis a családok nagy részében.
2013. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!