Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Én is utasítsam el édesanyámat?

Figyelt kérdés
18 vagyok, tesóimmal élek. Szeretnék majd egyetemre menni suli után. Diákmunkákat vállalok, ezzel segítek, bár az albérletbe nem nagyon tudok beszállni, de legalább ami nekem kell azt megveszem. Úgy látom, hogy a még tanuló tesóim is meg tudnak normálisan élni egyetem mellett, mert több lehetőségük van munkát vállalni (nekem kötöttebb az időbeosztásom). Egyikőjük már nem tanul, ő az aki fizeti az én részem is. Anyukámnak van jó pár hibája ezért is költöztek el korán ők is, illetve én is ezért léptem le hozzájuk. Most úgy látom próbál változni, felvetődött hogy éljünk együtt. Nem tudom hogy akkor tudnék e egyetemre menni, mennyi pénz kellene. De ha nem segítek akkor esélyes, hogy ő sem tud megélni, mivel most már egyedül van. Szeretnék neki segíteni, mert szerintem mindenkinek jár még egy esély, neki is. Viszont tesóim hallani sem akarnak róla. Az egyik elég csúnyán ordítozott velem, milyen hálátlan vagyok. Valahol igaza van. De nem rossz indulatból akarom azt tenni amit. Másik két tesóm azt mondja hallgassak rájuk. Oké hogy ők idősebbek tőlem (bár nem sokkal), de attól még szerintem az a baj velük,hogy túl elvakultak, elutasítóak, nem akarnak változtatni a kapcsolatukon. Amihez joguk van, de szerintem nem kötelező nekem is ezt tennem. Félek, hogy tényleg rám is haragudnának, és látom, hogy ha egyszer ők bepipulnak nincs visszaút. Őket sem akarom elveszíteni. De anyukámat sem. Illetve nem tudom van e értelme az egyetemnek. Mindenki azt mondja mostanában nincs. Nem tudom veszítenék e vele, ha inkább elkezdenék dolgozni normálisan érettségi után.
2013. ápr. 10. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom hogy akkor tudnék e egyetemre menni, mennyi pénz kellene. De ha nem segítek akkor esélyes, hogy ő sem tud megélni, mivel most már egyedül van. Szeretnék neki segíteni"


Nem értelek. Önmagadat sem tudod eltartani, a testvére(i)d fizeti(k) az albérleted, ráadásul egyetemre szeretnél menni, ami sokba kerül, azt sem tudod, arra honnan lesz pénzed, mi a frásszal tudnál anyukádon segíteni?


18 éves korban nem ez a feladatod. Anyukád felnőtt ember, oldja meg a problémáit.

Ha hagyott elkötözni a tesóidhoz, akkor nem tudom, mit kellene rosszul értelmezett szeretetből neked meghálálnod felé??!!

2013. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Sosem kellett semmit csinálni, mert elintéztek helyette mindent. Szerintem ezért is akaszkodik rá bárkire, hogy legyen valaki mellette. "


Na látod, ne aggódj, most is fog találni valakit.

Ha odaköltöznél, a következő pasi miatt megint el kéne menned, és akkor hová?

Légy hálás a testvéreidnek, hogy segítenek!

2013. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se költözz! Ez h nem tud egy csekket se feladni, ez lustaság, hacsak nem diagnosztizáltam értelmi fogyatékos... Ha odaköltözöl akkor a köv. pasinál megint kidob és se anyukád, se tesóid nem lesznek, mert a tesóid nem fogadnak majd be mégegyszer. Ráadásula tesóis lehet,h nem sokkal idősebbek, de így is több év tapasztalatuk van anyukáddal, mint neked, szóval hallgass rájuk. Meg gondolkozz el azon,h érdekes, h most akar magához venni, amikor épp nincs senkije, de 18 éves korod előtt meg hagyot elmenni otthonról...
2013. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!