Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni anyukám...

Hogyan tudnék segíteni anyukámnak? (többi lent) Légyszi minél több véleményt.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Anyukámmal élek 1 elég kis faluban. Apukám meghalt 9 éve,a bátyám tavaj májusban talált munkát Kecskeméten,azóta ott él.Én jövőre fogok érettségizni.A baj az, hogy elég nehézkesen tudunk megélni, mivel anya munkahelyén télen (szóval kb 3-4 hónapig) nincs meló. olyan november-december környékén megszűnik és majd csak áprilisban kezdődik. És hát ugye jön a tél,fizetése nincs, így felhalmozódik rengeteg adósság,jönnek a felszólító levelek stb. Áprilistól novemberig nagyjából helyrejövünk anyagilag, de utána megint kezdődik elölről, és évről évre rosszabb. A bátyám néha tud adni kb 10ezret,de neki is fizetni kell a rezsit meg mindent, és anya sem szívesen kér tőle.


Na most, a kérdésem az lenne,hogy hogyan tudnék anyának segíteni? Nyári meló ki van zárva, mert 1 az h nincs, 2 meg az h nyáron én végzem a házimelót (takarítás,főzés,kertben amit tudok megcsinálgatom) hogy legalább azt ne kelljen még munka után hulla fáradtan csinálnia. :/

Gondolkodtam esetleg valami internetes "vállalkozáson" vagy vmin, de nem igazán van ötletem és nem is nagyon értek az ilyesmihez.

Légyszi írjatok valami tippet, mert nagyon rosszul érzem magam emiatt. Mikor látom h idegeskedik meg minden, csak koloncnak érzem magam, ráadásul sokszor van olyan, h gondolkodik az anyagiakon, és felidegesíti magát és olyankor nem igazán lehet hozzá szólni mert "kiabál". Persze tudom h nem rám mérges meg minden, de akkor is rossz ezt nézni. :/


(bocsi, ha hosszúra sikeredett)



2013. ápr. 13. 13:30
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)

Sajnos nem tudok öregeknél menni segíteni,mert itt a faluban vannak ilyen emberkék akik fizetést kapnak azért h bevásárolnak,kitakarítanak,stb az öregeknél.

A korrepetálás viszont elég jó ötlet. :))


Anyukám nem tud melót találni addig(most is közmunkán van). Ennek 2 oka van:

1. Nincs semmi munkalehetőség a közelben,de tényleg semmi.

2.Sajnos csak 8 iskolája van, mivel fiatal korában a gimit ott kellett hagynia (csak 2 évet végzett el belőle). :/

Még mielőtt jönnek a sértések, nem, nem azért mert lusta volt tanulni vagy vmi, egyszerűen csak mennie kellett melózni. Én sem tudom, hogy pontosan mi volt, mivel nagyon bántja a dolog és nem igazán szeret erről beszélni, szóval nem mondta az okot. Egyszer a fejéhez vágtam h hülye volt h otthagyta a sulit úgyh most ne sírjon h nincs pénze meg minden, és rám förmedt h én nem tudok semmit és h nem jókedvéből hagyta ott és kiment a szobából. :/ Mostmár bánom h ezt mondtam neki, de nem tudtam h mi volt.

Csak tippelgetni tudok. Szerintem a nagyszülei erőltették rá,de ki tudja. :/

2013. ápr. 13. 14:08
 12/36 A kérdező kommentje:

Most olvastam a többi választ. :)

Köszi, a tippeket. A kézügyességem jó, szóval lehet benne valami.

A baby sitterkedésre nem is gondoltam még. :))

Szeretem a gyerekeket, szóval ez is jó ötlet. ^^

Esetleg megtudnátok mondani, h pl ha baby sytternek szeretnék menni nyárra, akk hol lehetne hirdetni? :)

2013. ápr. 13. 14:11
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Ne viccelj már, olyan nincs, hogy nem talál munkát, de tényleg semmit! Menjen el takarítani mondjuk gazdagabb családokhoz vagy benzinkútra, étterembe konyhalánynak, nagyobb bevásárlóközpontokba árufeltöltőnek, gyári munkásnak stb. Ezekhez az ég világon semmilyen képzettség nem kell és ne mondd hogy ezek közül egyik sincs abban a faluban ahol éltek vagy a vonzáskörzetében.

De igaz, kifogásokat keresni könnyebb. Ha annyira akarna dolgozni, találna magának munkát!

2013. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

7-es

Igen, a kertben rengeteg zöldséget szoktunk termeszteni. :)

Naposcsibét meg pont ma beszéltük, h majd májusban vesz, pont azért, amit írtál. :)

Sajnos tavaly ott rontottuk el, h nem vettük meg előre a fát még nyáron, és így több volt a kiadás. :/

2013. ápr. 13. 14:14
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Nyáron főzzetek be, csináljatok sok lekvárt, esetleg lecsót, savanyúságot stb. Amit ti nem esztek meg azt el lehet adni a piacon.
2013. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

"Menjen el takarítani mondjuk gazdagabb családokhoz vagy benzinkútra, étterembe konyhalánynak, nagyobb bevásárlóközpontokba árufeltöltőnek, gyári munkásnak "


Takarítani szokott menni a polgármesteréknél "bejárónő".

A városban:

Benzinkút 2 van és nem kell alkalmazott,étterem 1 van ill. 2 pizzázó,de megvannak az alkalmazottak,gyár nincs,bevásárlóközpontba meg csak nyáron keresnek embert,de akkor is inkább a fiatalokat veszik fel nyári munkára.

Mondtam már, ne egy olyan várost képzelj el mint Nyíregyháza vagy Debrecen. Szabolcs megye legeldugottabb részén élünk.

A "városban" meg nincs semmi. Van 1 étterem,2pizzázó,1 tesco,1spar,meg kb 3 ruhaüzlet. Ennyi. Ezekben meg megvannak az alkalmazottak. Ráadásul inkább felvesznek 1 huszonévest mint egy 46 évest...


És már írtam, nem anyum a hibás és nem érdekelnek a sértések. Ő elvállal minden melót ami csak van a környéken,de az a baj h szinte semmi nincs. Van a munkája meg a polgármesterékhez kell mennie hetente 1x-2x, de oda is csak tavasszal meg nyáron.

Ő szeretne dolgozni,de egyszerűen nincs semmi a környéken.

A legközelebbi város, ami tényleg városnak mondható, az Nyíregyháza és kb 55 km-re van...

2013. ápr. 13. 14:20
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
55 km az nagyon max 1 óra busszal/vonattal, nem hiszem hogy ha tényleg ennyire rossz a helyzet akkor nem tudna naponta ingázni akár. Nem nagy táv. Nem bántásból mondom, de nehogy már egy tanuló lány vállaljon munkát még anyuka otthon nézi a plafont..
2013. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Jah és csodát meg anyumtól se várjunk már,h áprilistól novemberig a munka mellett még 600 dolgot csináljon...

Elmegy reggel fél6kor dolgozni, hazajön délután 3-4-5 körül, mikor hogy végeznek. Ugye a polgármesterékhez még hetente-2hetente 1x-2x átmegy, ott takarít,segít a kerti munkában,uborkát pucol, mikor mit kell csinálni, + elvállaltak a munkatársaival 1 kis plusz melót, amiből jön havi 10 ezer ft, viszont így van olyan, (hetente általában 3-4 alkalommal) hogy majd csak este 9-kor jönnek haza.

Ennél több melót már nem tud vállalni, úgy h mellette még menjen a kertbe kapálni meg mittudomén mit csinálni. Ráadásul van olyan, hogy szombaton vagy akár vasárnap is behívják dolgozni pl 10-től 5-6ig...


Szóval nem, nem csak ül és várja a csodát, hanem sz*rrá dolgozza magát a semmiért...


Fizetést kapja ugye a minimálbért (asszem 46ezer), a plusz melóból jön neki havonta 10-12ezer, meg ha a polgármesteréknél menni kell melózni, akkor havonta (persze csak ha többször kell mennie) akkor esetleg 20at is megkeres.


Viszont jön ehhez az, hogy télen ugye nem talál munkát, így nem kap semmit, csak a plusz melóból jön pluszba az a 10ezer,és annyi.Se fizetés se semmi... És hát ugye valamiből télen is élni kell. Ugyan úgy vannak a számlák, meg minden. Ha télen találna munkát, és lenne akkor is fizetése, akkor minden oké lenne, mert ugye írtam h alapjáraton, áprilistól novemberig elég jól keres a plusz melókkal együtt. Csak az a gond h nem talál.

2013. ápr. 13. 14:33
 19/36 A kérdező kommentje:

Én meg sajnálom h tavasszal meg nyáron agyondolgozza magát a semmiért... :/

Szeptember-november környékén mindig olyan jó a kedve, h végre mindent befizetett meg minden,de utána meg kezdődnek a gondok és akk szeptemberig megint azt látom h állandóan ideges, rossz kedve van meg minden... :(

2013. ápr. 13. 14:35
 20/36 anonim ***** válasza:
93%
Tehát télen havonta kb 10-20 ezret keres és még ez sem elegendő indikáció számára ahhoz, hogy esetlegesen kicsit távolabb vállaljon munkát? Azért ez nem semmi..
2013. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!