Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni anyukám...

Hogyan tudnék segíteni anyukámnak? (többi lent) Légyszi minél több véleményt.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Anyukámmal élek 1 elég kis faluban. Apukám meghalt 9 éve,a bátyám tavaj májusban talált munkát Kecskeméten,azóta ott él.Én jövőre fogok érettségizni.A baj az, hogy elég nehézkesen tudunk megélni, mivel anya munkahelyén télen (szóval kb 3-4 hónapig) nincs meló. olyan november-december környékén megszűnik és majd csak áprilisban kezdődik. És hát ugye jön a tél,fizetése nincs, így felhalmozódik rengeteg adósság,jönnek a felszólító levelek stb. Áprilistól novemberig nagyjából helyrejövünk anyagilag, de utána megint kezdődik elölről, és évről évre rosszabb. A bátyám néha tud adni kb 10ezret,de neki is fizetni kell a rezsit meg mindent, és anya sem szívesen kér tőle.


Na most, a kérdésem az lenne,hogy hogyan tudnék anyának segíteni? Nyári meló ki van zárva, mert 1 az h nincs, 2 meg az h nyáron én végzem a házimelót (takarítás,főzés,kertben amit tudok megcsinálgatom) hogy legalább azt ne kelljen még munka után hulla fáradtan csinálnia. :/

Gondolkodtam esetleg valami internetes "vállalkozáson" vagy vmin, de nem igazán van ötletem és nem is nagyon értek az ilyesmihez.

Légyszi írjatok valami tippet, mert nagyon rosszul érzem magam emiatt. Mikor látom h idegeskedik meg minden, csak koloncnak érzem magam, ráadásul sokszor van olyan, h gondolkodik az anyagiakon, és felidegesíti magát és olyankor nem igazán lehet hozzá szólni mert "kiabál". Persze tudom h nem rám mérges meg minden, de akkor is rossz ezt nézni. :/


(bocsi, ha hosszúra sikeredett)



2013. ápr. 13. 13:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező.

Nem írtad meg hogy anyukád mennyi idős. De hogy tudd:

Amikor én voltam diák akkor még 14 év volt a tankötelesség. Anno annak idején csak az ment egyetemere akinek a szülei párttagok voltak, vagy volt pénz az egyetemre vagy tényleg baromi okos volt az illető. Nekem mindkét szülőm munkásember és erősen alkoholista volt. 14 évesen amikor elballagtam az általános iskolából az apám hallani sem akart arról hogy szakmát tanuljak..Érettségi?? Egyetem?? ezt a szót ki sem szabadott ejteni a számon. 14 évesen egy vidéki városkában ahol éltünk a helyi gyárba bevitt apám és ott kellett dolgoznom. Az ember évek alatt belefásul az egészbe, és két lehetőség lesz.

1. éli az életét ahogy van

2. megpróbál kitörni belőle

Én is ahogy anyud az elsőt választottam. Éltem az életem. Gyárban dolgoztam 8 általánossal, majd férjhez mentem és szültem gyereket.

De én nem akartam egész életemben így élni. Amikor a fiam 14 éves lett, noszogattam hogy tanuljon tovább. Szerezzen szakmát, érettségit. Bevallom, rá akartam beszélni hogy menjen egyetemre is. A fiam utált tanulni.Mindig azt vágta a fejemhez hogy nekem még szakmám sincs, sőt érettségim se. Igaza volt. De én alkut kötöttem a fiammal. Ha leérettségizem akkor elmegy egyetemre.

Tudod mi lett. 35 évesen gyári 3 műszakos munka mellett estin leérettségiztem. Ráadásul úgy hogy a gyár 80 km-re volt az otthonomtól. Azért ez nem kis távolság. Ma megvan az érettségim. Most vagyok 46 éves..Most találtam egy helyet ahol részletben is fizethetem a jogosítványt. Most készülők arra hogy megszerezzem a jogsimat is. Közben meg elkezdtem egy szakmát is tanulni..

A fiam 22 éves. Ahogy én is, ő is betartotta az alkut. Egyetemre ment. Jól tanul, és mellette dolgozik (ő is minden nap ingázik vagy 50-60 km-t)

Szóval kedves kérdező.. Az ember a saját sorsának kovácsa.. Ha te segíteni akarsz anyukádnak akkor ne kifogásokat keres, hanem segíts neki. Ha dolgozni akarsz akkor ne legye az kizáró ok hogy 60-80 km-et kell utaznod.. Anyudnak sem szabadna hogy ez kifogás legyen..

Anyud ha akar még most is leérettségizhetne. Szakmát tanulhatna.. Télen ő is mehetne akár egy kicsit messzebbre is dolgozni. Ha az utazási költség el is viszi a pénz felét, még mindig több maradni mint a semmi bevételnél..


Mindent csak akarni kell..

2013. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Ön 35 évesen leérettségizett, az én anyám meg 35 évesen az agydaganatos, ágyban fekvő apámat ápolta.

Értem én, hogy ellehetne menni tanulni most is meg minden, de ha ő most elmegy tanulni, ki fizeti a számlát?

Ráadásul a legtöbb helyen ugye az állam nem fizeti az oktatást, szóval arra is kellene pénz.

A másik meg az, h a gond nem ott van, h utaznia kellene, hanem h nem adnak neki sehol munkát. Most hiába fogják 100an leírni, hogy hát keressen munkát, de ha egyszer nem talál akkor nem tud mit csinálni.

8 általánossal amúgy sem nagyon veszik fel sehová, ráadásul a legtöbb helyen egyszerűen nem is keresnek embert.

De sokszor van, h azért nem adnak neki és a vele egyidőseknek munkát, mert jelentkezik egy 25-30 éves és inkább a fiatalabbat veszik fel.


Azzal meg senki ne jöjjön h nem tesz meg mindent, mert egészen fiatal korától csak dolgozik, mert 22 évesen az 50-60 kilós zsákokat cipelte, mert éppenséggel 1 olyan helyen volt munkája.


Azt meg én sem várom el tőle, h elmenjen 60-70km-re dolgozni egy olyan munkahelyre ahol erős fizikai munkát kell csinálni, mivel a gerince fullra tönkre van menve a sok melótól, ráadásul 1x volt agyhártyagyulladása, amiből visszamaradt vmi szövődmény, amitől elvileg rosszabb a memóriája meg minden, és hiába nem olyan rossz a helyzet, de a papíron akkor is az van, és a munkaadó azt nézi ami a papíron van és nem azt, ami a valóság. Jah és még ráadásul ott van neki 1 depresszió, amit akkor kapott mikor apát műtötték meg gondozta meg minden...

2013. ápr. 13. 15:05
 23/36 A kérdező kommentje:

Egyébként tervben van az, h ha kijártam a sulit elköltözünk Kecskemétre,de addig még van másfél év. :/

Addig viszont még ki kell húzni.


Viszont azt nem értem anyában, és ez az 1 amivel nem lrtek 1et, h nem akar elköltözni, merth máshol sem lenne jobb.

Ezzel én nem értek egyet, mert 1 nagyobb városban azért jobban van munkalehetőség. De sztem be fogja látni ő is, h jobban jár, ha majd ő is jön velem.

2013. ápr. 13. 15:09
 24/36 anonim ***** válasza:
91%

" de ha ő most elmegy tanulni, ki fizeti a számlát? "


Na erről beszéltem.. Csak a kifogásokat gyártod..

Hogy fizetné a számlákat ha tanulna? Úgy ahogy sok millióan akik majdnem 40 évesen tanulunk és dolgozunk. Munka mellett. Ne mond hogy nem lehet. Nem kell minden nap az iskolapadban ülni 6-8 órákat. Sőt iskolába sem kell járnia, ha otthon egyénileg tud tanulni valaki. Akár te is tudnál segíteni a tanulásban. Én úgy érettségiztem le, hogy alig jártam suliba. bementem hogy megkapjam a tanulnivalók listáját, és a pontos dátumokat amikor vizsgák lesznek. Csakis a vizsgákra jártam be.. Az iskolát is lehet részletre fizetni, sőt támogatást is kérhet..


Azt hogy te szerinted nagyon fárasztó hogy anyud 60km utazzon a munka miatt.. nos erre nem tudok mit írni.. Vannak olyan kollégáim akik 100-150 km-ről járnak be, és nem panaszkodnak. Én is mint írtam 80 km utazom hogy dolgozhassak. Majd otthon főzés, mosás, takarítás, és még az állatokat is meg kell etetni (van disznónk, csirkénk) még a kertet is művelem.. Tudod.. mindent csak akarni kell.. Ha ezt nem vagy képes elfogadni akkor kár bármi tanácsot is adni

2013. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

100-150km? :DD


Jó, hát én nem fogok senkivel osztozni és nem fogom bizonygatni a dolgokat.Én itt élek és tudom mi a helyzet.


Aki szerint meg csak kifogásokat gyártok, hát annyit tudok mondani, hogy akkor linkeljenek nekem olyan állásajánlatokat (de csak böngészőt,konkrét ajánlatot) (nyíregyháza,kisvárda,vásárosnamény) ahová felveszik anyát, hátha a kedves hozzászólók ügyesebbek és megtudják csinálni 1 perc alatt azt, amit anya kb 9 éve nem tud. :))


Akik pedig a kérdésemre válaszoltak és tanácsokat adtak,azoknak köszönöm és megfogadom a tanácsokat. :))

2013. ápr. 13. 15:31
 26/36 A kérdező kommentje:
*ne csak böngészőt
2013. ápr. 13. 15:31
 27/36 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, megkérdezhetem hogy tulajdonképpen mit találtál olyan viccesnek abban, hogy 100-150 kilométerről járnak be? Én megyeszékhelyen éltem elég sokáig (Győr) itt van egy elég nagy Audi telep és bizony volt aki másik megyéből járt ide dolgozni, naponta utazott 2 órát, mégis bejárt mert máshol nem volt lehetőség.

A leírtak alapján kicsit tényleg úgy tűnik, hogy kifogásokat keresel csak. Illetve beütöttem a Googléba, hogy "vásárosnamény állás" csak úgy kíváncsiságból, kapásból 15 oldal munkalehetőséget dobott ki, és azoknak a 60%-a alapfokú végzettséggel is elvégezhető. Vásárosnaményben pedig ha jól látom Tesco is van. Szerintem itt nincs több kérdés. Ha akarna, valóban találna munkát anyukád. Akár fizikait, akár otthon végezhetőt.

2013. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
90%
Kisvárdán is van Tesco, Nyíregyházán meg pláne. Oda elmehet árufeltöltőnek, takarítónőnek vagy kasszásnak. Arról nem is beszélve, hogy én is beütöttem kíváncsiságból, a gugli 22 otthon is végezhető munkát ajánlott, melyekhez az ég világon semmilyen szakképesítésre ninc sszükség. Ezekkel mi a problémája édesanyádnak? Otthon van, helyben van, nem kell ingáznia és havi 60-80 ezret fizet. Ja hogy sírni könnyebb? Ne haragudj!
2013. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Debrecenben is lehet dolgozni ott is van tesco( van pár) vannak üzletek, lehet menni takarítani. Csak 49 km-re van.. Vonattal hamar át lehet menni..


Egyébként 5 évif dolgoztam úgy hogy távolsági busszal jártam be Szécsényből Budapestre dolgozni. 105 km a távolság Minden nap oda-vissza másfél órát buszoztam..Ja, és nem voltam egyedül, mert sokan járnak még ma is be dolgozni..

2013. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Igen nézegtem őket én is, de nincs jogsija,nem nyíregyháza környékén lakik, nem 25 év alatti és nincs minimum 1-2 éves munkatapasztalata sem eladóként sem semmi más olyan dologban, ami meg van hírdetve.

Ezért írtam, h ne csak azzal dobálózzatok h ott van 60 oldal, hanem küldjetek 1 konkrét linket, aminek az elvárásainak megfelel...


Jah és ez a "havi 130000 forint, nem kell más, csak 1 számítógép,internet,skype,mikrofon és fejhallgató" kamu munka nem érdekel,mivel a 80%-uk kőkemény átverés.

2013. ápr. 13. 16:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!