Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbolondult az exem vagy ez...

Megbolondult az exem vagy ez kapuzárási pánik?

Figyelt kérdés

Mi már kb. 1 éve szakítottunk, de azért még baráti szinten tartjuk a kapcsolatot. Nemrég vált el, 10 év házasság után. Mindig a nála fiatalabb pasikat kereste, én is kb. 20 évvel voltam fiatalabb nála. Igaz, a volt férje csak 1-2 évvel volt fiatalabb a csajnál.

Én egy teljesen komoly, normális nőnek ismertem meg, de mióta decemberbe betöltötte a 45-öt, azóta úgy viselkedik mint aki megőrült. Ugyanolyan felelőtlenül és gyerekesen viselkedik mint egy tinilány.

Beregisztrált egy kimondott szexpartner kereső oldalra (ez még oké, hisz egyedülálló nő, szeretőt akart, ez rendben van) de ő kijelentette, hogy őt csak és kizárólag, komoly kapcsolat érdekli. Ahol megismert egy nála 10 évvel fiatalabb piperkőc, metroszex pasit, akivel ő komoly kapcsolatot tervezett és napokon belül, olyan szerelmes lett bele, mint egy tiniliba. Mert neki a pasi

komoly kapcsolatot ígért. Később a pasi már megmondta neki, hogy ő igenis félre fog menni mellette és ő csak cselédnek kell. De azt a hisztit amit levágott utána, ahogy futott a pasi után, még egy tini se csinálja. Először a pasas azt adta be neki, hogy olasz származású, utána már török lett, de én sejtem milyen etnikumú lehet. Később kiderült róla, hogy többszörösen büntetett piti bűnöző. És még a nő telefonját is ellopta és megfenyegette, hogy elvágja a nyakát. De még ez után is futott a hapsi után, visszafogadta volna, nem számít ha roma, nem számít ha bűnöző.

Most ugyanazt folytatja mint amit eddig elkövetett hibát. Egy másik chippendale kinézetű "szépfiúval" ismerkedik a szexpartner keresőről, örökké tartó, komoly kapcsolat céljából. És sajnos mindent elhisz, amivel a pasi ámítja.

Közölte, hogy mostantól k*rvaként fog viselkedni és öltözni, mert ő annyira 21.századi és (ő szerinte) a 21.században erre van igény. Továbbá ha jól néz ki egy pasi, ő azt is elnézi ha félremegy. (akkor nem tudom mi értelme a párkapcsolatnak)

A nő mostanság inni kezdett (vagy csak megjátsza nem tudom) eddig megvetette az alkeszokat, engem is megszólt érte ha megittam valamit. Magába iszogat otthon és közben chatel a pasival, aztán össze-vissza vihog, hogy nem meri

feltenni neki a kérdést, hogy összejönnek-e. Teljesen mint egy bolond tini.

Érdekes, hogy eddig még a közelében sem lehetett rágyújtani, se nekem, se másnak, most már meg ő is szívja. Eddig nagy állatvédő volt, most már veri a kutyáját.

Ha ezt egy tinilány csinálja, még rendbe van, neki nincs még elég tapasztalata, de neki 45 évesen kellett volna, hogy legyen annyi, hogy nem dől be az ilyen pasiknak. Meg hát az az oldal, pont erről szól. Nem értem mit várt. Komoly kapcsolatot? Pont egy ilyen pasival?

Továbbá most meg van ijedve, hogy aids-es, mert akivel megismerkedett azon az oldalon, boldog-boldogtalannal gumi nélkül volt.

A környezetében mindenkivel képes összeveszni, aki észhez próbálja téríteni és nem asszisztál a hülyeségeihez.

Én mit tehetnék? Rossz nézni ezt a fajta agyi leépülést, mert eddig nem volt ilyen. Egy magas végzettségű, jogi pályán lévő, komoly nő volt. Lehet, hogy nagy rajta a nyomás, mert vannak gondjai, a háza is végrehajtás alatt van.

Lehetséges, hogy a sok gondjától bekattant vagy csak egyszerű kapuzárási pánikról van szó?



2013. ápr. 16. 13:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Éppen ez a baj, hogy nem tudja mit csinál. Én nem pszichológust játszom, csak próbálom kicsit helyrerázni az agyát, de ez nem nagyon sikerül.
2013. ápr. 19. 21:25
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Szerintem nagyon rendes tőled, hogy segítesz neki. Ha Te nem segítenél, akkor ki?

Ez nem kapuzárási pánik. Én szerintem ez idegösszeomlás.

És az a baj, hogy ez egyáltalán nem normális, teljesen ki van és magányos. Azértrt csinálja ezt mind.

Sajnos ez egy komoly depresszió elöli menekülésnek is felfogható.

És ha eddig nem hallgatott rád, akkor valami drasztikusabb megoldáshoz kell folyamodnod, mert ennek nem lesz jó vége!!!

2013. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Isten hozott a klubban!

Az en exem is olyan dolgokat csinal, h kopasznak is hajmereszto, holott tudom, a regi enje szembekopne a mostanit.

Szerintem inkabb psziches a dolog, az idegei kivannak, lehet, h megingott az onbizalma.

En eljottem, mert ereztem, h nekem annyi, ha maradok, lehuz engem is es most mar kezdek a regi onmagam lenni.

Figyelj! En is megprobaltam, de van akin nem lehet segiteni.

2013. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nekem ez az egész történet nagyon betegnek tűnik. A kérdezőnek is az anyukája lehetne korban, furcsállom a kérdező párválasztási stratégiáját is, de istenem, nem vagyunk egyformák :)

A nő viszont tényleg nem lehet egy könnyű eset. Képes a végletekig megalázni saját magát, lehet benne kapuzárás éppúgy, mint a Vaálság (ahogy a "gál"-nak ejtett nevet "Gaál"-nak írják, a válság, mint egy szörny telepszik ránk, és egy ilyen démonnak kijár a nagybetű és a hagyomány szerinti írás). Szóval Vaálság pajtás is benn lehet a dologban. El tudom képzelni, hogy a hölgy jó körülmények között élt, volt egzisztenicája, sikere a hapiknál és most mindkettő egyszerre omlik össze. Szar lehet neki.

Viszont Neked, kedves kérdező az a szerencséd, hogy már nem az életed része, nem a te felelősséged, ha már nem érzel semmit iránta, akkor hagyd a csudába. Aztán, hogy ő megkéselteti magát a cigókkal, vagy kefél az arabokkal az legyen az ő problémája.

2013. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem volt biztos egzisztenciája. Jó anyagi helyzetben nem volt régebben se, állítólag, régebben volt rendes főállása, most csak amolyan alkalmi munkája van. (állítólag azért nem veszik fel sehova, mert van egy tüdőlebeny cisztája és ez rajta van az üzemorvosi papíron) de ő úgy is rendezte be az életét, h nem is fog soha dolgozni.

Sikeres nem volt annyira a pasiknál, mivel azt mondta, én voltam az egyetlen aki normálisan bánt vele és nem csalta meg. (mégis ő dobott egy másikért) Lehet most így akarja megmutatni a világnak és a környezetének, h ő milyen chippendale, fiatal pasit fogott. De nem lehet neki megmagyarázni, h az ilyeneknek csak mire kell.

Nemrég csinált olyat, h kölcsönkért valamit, én mondtam h elviszem neki. És mikor odaértem, elkezdett őrjöngeni, h én biztos csak azért mentem oda, h megnézzem van-e valaki nála. Teljesen nem is emlékezett akkor már, h azért hívott mert kért valamit.

Továbbá mikor a cigó-bűnöző pasiját bevitték a Markó utcai fogdára, elkezdett nekem magából kikelve őrjöngeni a telefonba, h biztos én nyomtam föl a pasiját, h elb*sszam mellőle. Nem értette, h én nem is ismerem azt a fickót. De meg volt róla győződve, h én voltam. Teljesen irreális dolgokat beképzel magának. De hát a pszichiátriára, csak akkor lehet bevinni, ha ő is beleegyezik. És ott is, max. benyugtatózzák és pár nap múlva kiengedik. Tehát nem foglalkoznak vele úgy.

Azt tudom, h a Xanaxot szedi. De az meg úgy tudom, nem vény nélküli gyógyszer, tehát azt valakinek fel kellett írnia. Lehetséges, h régebben már kezelték pszichiátrián, ezt nem tudom pontosan. 4 kutyája meg valami 5 macskája van, amik bent a házban élnek. A higénia olyan, h az állatok telehugyozzák a lakást, a macska fekszik a tepsibe és a konyhaasztalon ugrálnak. De azt mondta a pasi miatt ezen változtatni fog. (akkor nem tudom eddig miért nem tette)

Többször fenyegetőzött öngyilkossággal, igaz még régebben és teljesen más dolgok miatt. Úgy tudom kísérlete is volt erre, még fiatalabb korában.

a múltkor eljátszotta, h fél üveg bortól úgy be van b*szva h "mingyá' lehányom a monitort" és másnap reggel eljátsza, h ő tök másnapos. Fél üveg száraz bor, lebontva 2-3 pohárnak felel meg. Ez még azon sem látszik meg, aki egyáltalán nem iszik. Nem értem mi a jó abban, ha valaki megjátsza, h be van b*szva. Ezt a 12 évesek szokták.

Abból gondoltam, h kapuzárási pánik lehet, mert amióta 45 lett, azóta van ez a viselkedése. Persze előtte is voltak dühkitörései, meg pl. nem fizikai agresszió mások ellen ami csak szavakban merült ki, de nem olyan vészesek. Aki nem úgy él mint ő, az neki mind besavanyodott, dögunalmas, ez pedig kapuzárási pánikra utal vagy depresszió elöli menekülés. Lehetséges, h most nem szed valami gyógyszert, vagy a kapuzárási pánik hozhatta ki belőle teljesen ezt a pszichés zavart?

2013. ápr. 21. 10:05
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo! Te tenyleg 25 vagy? Meg razarolsz x evet es rajossz, h o nem az, akinek latszik. Nem neked kell megmenteni, nem is fogod tudni. Mert ha tudnad, akkor mar latna a kulonbseget es megbecsulne teged.

Tonkre fog tenni idegileg!

Hidd el, h nem lehet mindenkit megmenteni! Foleg sajat magatol, foleg, h o nem akarja!

Felejtsd el!

Tok mindegy, h ez kapuzarasi panik vagy vmi elmebaj, ezzel te ne foglalkozz!

Orulj a szerencsednek, h megszabadultal tole es kaptal a Sorstol egy uj lehetoseget a boldogsagra!

2013. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Tudod egy nőnek másképp zajlik le az öregedés..
2013. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
49%

Én pszichológia szakon vagyok egyetemi hallgató.

Kedves kérdező! Jó fele kezdtél el gondolkodni, ugyanis a tünetek valóban kapuzárási pánikra utalnak.


Az említett hölgy a klimax változás időszakában van, ez az úgynevezett változó kor. 40 és 50 éves kor között jelentkezik. Írtad, hogy ő 45éves, tehát pont ebben a korban van. Feltételezem, hogy a tünetek, már nem most kezdődtek.


Ilyenkor megváltozik a hangulati élet. A menopauzás nő ingerlékennyé, labilissá válhat, koncentrálóképessége csökken, szélsőséges esetben akár öngyilkossági kísérletig fokozódó depresszió is kialakulhat, csökken a szexuális érdeklődése, rendszertelen menstruációs vérzés, alvászavarok jelentkeznek. Túl a hormonális viszonyok megváltozásán, mindezekben nagy szerepe lehet az öregedés érzéséből adódó önértékelési zavarnak is. Ezért hiszi, mint írtad, hogy mellette maradnak a "chippendale kinézetű fiatal szépfiúk" és ezért keres magánál fiatalabb partnereket.

A szexuális érdeklődés csökkenése miatt próbálkozik szexpartner keresőn partner(eke)t találni és váltogatni őket, mivel így önmaga előtt látszólag szeretné megőrizni fiatalságát és szexuális étvágyát, holott valószínűleg ő is tudja, hogy már nem kívánja annyira, mint fiatalabb korában.


Az eddigi énjének ellentmondó kicsapongó viselkedése, egy depresszió elöli menekülés. Ezt bizonyos értelemben, egy jó dologként is felfoghatjuk, mivel annál kevésbé lesz magába zárkózó és saját magának ártó gondolatok annál

kevésbé foglalkoztatják.

Viszont ha ő azokkal a fiatal fiúkkal komoly kapcsolatot tervez és mindegyik szakítása után összeomlik, az baj. Ilyenkor érdemes a közvetlen környezetének, sokkal jobban figyelni rá. Ugyanis ha tudatosul benne, hogy bizony öregszik és a fiatal férfiaknak már nem kell, hajlamosak értelmetlennek látni életüket és az öngyilkosság gondolatával foglalkozni.

A másik verzió viszont, hogy minél több ilyen csalódás éri és minél több ilyen fiatal férfi úgymond lerázza, annál előbb képes lesz elfogadni az öregedés tényét és annál előbb tér vissza a régi, normális énje. Ez személyiségfüggő.


Én nem hinném, hogy mentális betegsége lenne a hölgynek, bár a klimaxváltozást vagy más néven kapuzárási pánikot is értelmezhetjük egyfajta pszichés zavarnak. Esetleg meg lehet próbálni rávenni, egy teljes elmeorvosi kivizsgálásra.


Te kérdező, mint az exe, annyit tehetsz, hogy minél többet beszélgetsz vele, esetleg felkereshettek egy pszichológust, és nem pszichiátert. Ha fontos neked ez a nő, akkor nagyon nagy megértéssel, át kell segítened őt, ezen a kritikus időszakon. Ez eltarthat néhány hónapig, esetleg 1 vagy akár több évig is.

2013. máj. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, #18 igazán hasznos volt, de én jobbnak láttam minden kapcsolatot megszakítani vele.

Ő szerinte én egy dögunalmas pasi vagyok, mert nem úgy élek mint ő.

És ezzel próbált engem is lehúzni, az ő szintjére.

Az azért elég érdekes, h a nő állítása szerint, én voltam az egyetlen pasi, aki normálisan bánt vele és nem csalta meg. Mégis ő kezdett el, kb. 1 éve, folyamatosan alázni, minden ok nélkül. Nem tudom hogyan jutottunk el idáig,

valamikor még szerettük egymást.

Régebben még együtt voltunk, annyira szolid nő volt, h hülyeségből mondtam neki, h vegyen fel harisnyatartót meg combfixet. Lehurrogott, h mit képzelek ő nem fog ilyen k*rvásan öltözni. Most meg teljesen úgy viselkedik mint egy ócska k*rva. Valaki jól megfogalmazta, neki is a régi énje, szembeköpné a mostanit.

Elképesztő sztorikat hallottam más kapuzárási pánikos nőkről is. Hajmeresztő dolgokat csinálnak és egytől-egyig családos nő.

Nem tudom, miért nem lehet ízlésesebben kiélnie magát. Pl. elmegy utazgatni a világba, kipróbál olyan dolgokat amiket még nem próbált stb. Ez így teljesen rendben lenne. De neki úgy kell viselkednie mint egy kamaszlánynak meg mindenféle tróger cigánnyal, törökkel, fűvel-fával kell kefélnie. Undorító! És minden trógerba szerelmes lesz és utána hetekig csinálja a hisztit mikor

otthagyják. Mert ő másokkal ellentétbe, igenis meg fogja találni az igazit. (havonta legalább egyszer)

1 évvel ezelőtt még közös gyereket terveztünk, bár tudtuk mind a ketten, h nem biztos h neki már lehet. De örülök annak, h nem lett terhes. Mivel nekem olyan a munkám, h nem tudnám magamhoz venni a gyereket, tőle meg már elvette volna a gyámhatóság, most akkor annak a szerencsétlen gyereknek állami gondozásba kellene felnőnie. De a fene se gondolta volna akkor, h ez a nő így fog viselkedni.

És anyum csak 2 évvel idősebb az exemnél és ő tök nem volt ilyen.

És rohadtul szánalmas, h én 26 évesen érettebben gondolkozom egy 45 éves nőnél.

2013. máj. 8. 16:47
 20/27 anonim ***** válasza:

13-as es 16-os valaszolo vagyok.

Nem csak a nok csinaljak, a ferfiak is. Mert nalunk en vagyok a no.

Es igen, eleg undorito ez az egesz.

Ezert mondtam, h nem fogod tudni megmenteni, mert o nem akarja.

Nalunk ugyan ez volt a szitu, mutogatta magat boldog-boldogtalannak, h neki milyen szepen kidolgozott teste van... En meg egtem, mint a rongy. 15-20 evvel fiatalabb csajokkal kokettalt, pfff...

De szerintem jol dontottel, meg tul fiatal vagy, fogsz talalni mast.

2013. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!