Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gáz" együtt dolgozni a volt...

"Gáz" együtt dolgozni a volt férjjel és az új barátnőjével? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Miután megszületett a fiunk a volt férjemmel(akkor még férjemmel) kezdtem el dolgozni, az ő vállalkozásában (még előttem megvolt, szóval semmi közöm hozzá) Mikor elváltunk - egyébként tényleg békében - azt mondta maradjak nyugodtan. Nem volt azóta semmi gond. Normális viszony van közöttünk, talán még az hogy együtt dolgozunk segített is túllépni a korábbi sérelmeken és más - mondhatni baráti - viszonyba terelni minket.

Van egy barátnője már jó ideje, vele is normális a kapcsolatom. Nem vagyunk ugyan puszipajtások, de amikor találkozunk akkor váltunk pár szót, nincs feszültség szerencsére. Megszűnt a munkahelye, volt férjem felvette. Persze kicsit megmosolyogtam a helyzetet, nekik is mondtam picikét fura, mondták hogy ők is nevettek egyet.

De most belém beszélték hogy elsülhet rosszul is a dolog, lehetnek munkahelyi vitáink is a vele, ami miatt a jó kapcsolat ugorhat. Még most nem érzem, hogy ez bekövetkezhet, de tényleg össze lennénk gyakorlatilag zárva. Felajánlottak egy munkahelyet - de ott 15 ezerrel kevesebbet keresnék. Nem azt mondom hogy így éhen halnánk, de nem akarom kivenni a zsebünkből ezt a pénzt, most akarunk nagyobb házba költözni, hogy legyen nappali is, plusz három kisháló,hogy a gyerekeknek (enyémnek, férjemének)legyen különszobája. Szóval tényleg minden forint számít. Ugyanakkor a problémamentes kapcsolat az exemmel (barátnőjével) még inkább.

Mit tennétek? Maradnátok vagy mennétek?


2013. ápr. 16. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én közelről ismerek ilyen kapcsolatot. Ott ugyan közös volt a vállalkozás, de a voltférjnek nem volt ellene kifogása, hogy az új pár/férj nekik dolgozzon. Náluk is szükséghelyzetnek indult, de már majd 10 éve ott van. Nincs náluk gond. Néha ugyan vitatkoznak, mint bármilyen más kollégával, de megoldják. Vannak annyira intelligensek, hogy ezt a gyereket érintő dolgokra nem vetítik ki akkor sem. De amúgy nem igazán jellemző rájuk, hogy összezörrennének.
2013. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Maradnék. Ami kicsit is "biztosnak" mondható vagy ami már megvan, azt nem szabad otthagyni.

Szerintem legközelebb ne hagyd, hogy telebeszéljék a fejed!

2013. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem úgy tűnik mindegyiktek jól kezeli a szitut ... ha telebeszélik a fejed, és reálisnak látod, hogy az ő fejüket is (ugyanaz a jóakaró) akkor tisztázd velük mindig az adott szituációt
2013. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig minden rendben volt, akkor most mégis mi romlana el? Intelligens embereknek tűntök, nem hinném, hogy ne tudnátok kezelni. Főleg, ha eddig nem votl semmi baj.


Azok az emberek, akik azt mondják, hogy majd most biztos baj lesz, szerintem azt sem tudták volna elképzleni, hogy a volt férjeddel a válás után is egy munkahelyen maradtok.


Hidd el, hogy vagy csak az irigység beszél belőlük vagy pedig egyszerüen képtelenek elképzelni, hogy szépen is lehet kezelni dolgokat botrány és veszekedés és csúnya jelenetek nélkül. Ami sajnos sok embernél alap... pedig inkább annak kéne alapnak lennie, ahogy ti viselkedtek.


Amúgy meg ő a VOLT férjed, tehát elméletileg már nincs szerelem közöttetek. Leegyszerűsítve ő egy férfi kollégád, aki együtt jár egy munkatársatokkal. Ez már legyen az ő proglémájuk, nekik kell megoldani. Azt meg csak érzed, hogy vitás esetekben a volt férjed mennyire lenne részrehajló még akkor is ha esetleg neked lenne igazad... de ez megint intelligencia. Mert itt max ebből lehet probléma, hogy a férjed attól való félelmében, hogy a barátnője megharagszik rá, ellentétek esetén akkor sem áll a védelmedre, amikor pedig jogos lenne. De szerintem ezt is meg lehet vele beszélni, ha eddig tudtátok tisztázni a dolgokat.

2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Talán tényleg beszélhetnék velük, hogy ők kaptak e hasonló tanácsokat. Nem akarom ott hagyni a helyet, jó a fizetés, légkör, és ugyan ki értené meg jobban ha bármilyen gond van a gyerekkel és nem tudok menni mint az apja:) Vagy ha tőle független dolgom is van csak jobb egy ilyen főnöktől kérezkedni, mint egy idegentől.
2013. ápr. 16. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én más aggályaira, tapasztalataira nem nagyon alapoznék. Valakinek megjelenhet szűz Mária egy piritóson attól még, hogy te is eszel piritóst nagy valószínűséggel nem fogod látni rajta egyszer sem az arcát, ha érted mit akarok ezzel a hasonlattal mondani.. Te érzed a legjobban, hogy van e valami a levegőben vagy minden a helyzethez mérten normális. Más részről meg átmész egy másik meló helyre ott is találhatsz bőségesen olyan embereket, akikkel nem fogsz jól kijönni, sőt azokat még csak nem is fogod régóta ismerni.. A volt férjeddel kapcsolatban már tudod mire számíthatsz.. Szerintem ők sem akarnak vitás helyzeteket. Hozzá szoktok majd az új barátnővel egymáshoz és jó példái lesztek annak, hogyan kell jól és érett felnőttek módjára viselkedni ilyen helyzetben. ;)
2013. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A volt férjemmel annyira nem vagyunk összezárva, míg vele igen. Ezt hozták fel, napi 8-9 órában együtt. Plusz amit én tapasztaltam már korábban hogy valahogy a női kollégákkal nehezebb a helyzet mint a férfiakkal:)

De remélem tényleg nem lesz baj, csak már túlkomplikáltam.

2013. ápr. 16. 17:01
 8/10 A kérdező kommentje:
6os! Úgy legyen :)
2013. ápr. 16. 17:02
 9/10 Bence_ ***** válasza:

6-os jót ír.

Magatokra figyelj ne másra.

Más a csalódottságát ne ragassza rád.

Ha problémát érzel akkor beszéljétek meg.

2013. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak gratulalni tudok, úgy latszik, értelmes és jó emberek vagytok mind, ritka az ilyen!
2013. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!