Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család tönkreteh...

Szerintetek a család tönkretehet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Amíg nem tapasztaltam ilyet, azt hittem, ez csak kifogás. Az új kapcsolatom viszont rosszabb sem lehetne ilyen tekintetben. 1,5 éve vagyunk együtt, az én szüleim elfogadják, szeretik a párom, fordítva már nem teljesen igaz. Az édesanyja nem képes elfogadni. A barátom előttem 7 évig élt kapcsolatban, jegyben jártak az utolsó 4 évben, együtt laktak. Nem miattam szakítottak, az anyuka viszont teljesen így látja. Én vagyok a szemétláda, a hülye ku.rva, aki csak a pénzt és a lehetőséget látja a fiában, aki elvette őt a menyasszonyától. Vele nagyon jó, barátnői viszonyban voltak, összejártak, a mai napig beszélnek telefonon, ellenem szövetkeznek, nem képes feldolgozni, hogy velem van. Folyamatosan megaláz, ordít velem. Legutóbb azt vágta a fejemhez, hogy nem szeret a párom, de ezt még ő sem tudja, valójában azért van velem, hogy elfelejtse a volt barátnőt, aki egyébként biztosan élete nagy szerelme. Hamarosan úgyis rájön, hogy nem szeret, s arra is, hogy én csak érdekből vagyok vele. Mert én amúgy sem szerethetem őt a nagy korkülönbség miatt (9,5 év), hazugság az egész kapcsolatunk. Hogy akárhogy próbálkozom, nem leszek soha a család része, undorító cafka vagyok, stb. Ha én nem lennék képben, már rég házasok lennének, útban lenne az unoka (nem...) Megváltoztattam a fiát, mióta együtt vagyunk, nem foglalkozik a családjával, biztos tömöm a fejét minden hülyeséggel, uszítom ellenük. Hányingere van tőlem, gyűlöl. Borzasztó dolgokat vág a fejemhez, porig aláz személyesen is, telefonon is. Nagyon fáj. Rengeteget sírok, magam (is) okolom, a barátommal is rengeteget veszekszem ez miatt, hiszen ő két tűz között van, nem tud mit tenni. Mindenáron azt akarja, hogy válasszon. Mindennapos dolog ez lassan, nagyon elmérgesedett a helyzet. A barátom azt akarja, hogy üljünk le hárman megbeszélni. Én húzom a szám, de belemennék a kedvéért, persze. Az anyja hallani sem akar róla. Nem sokáig bírom már ezt. A volt barátnő is képben van, jön a barátom után, aljaskodik, hülyeségeket beszél rólunk. Mondjuk ez hidegen hagy, mert a barátom is csak csóválja a fejét, nem hozza lázba a nő. Mit tehetnék? Teljesen ki vagyok bukva, depressziós vagyok, állandóan sírok, kilátástalannak érzem az egészet. Én - az "anyóssal" ellentétben - abszolút nem várom el, hogy válasszon, nem is akarom! Tisztában van ő is az anyja dolgaival, de könyörgöm, mégis ő a legfontosabb nő az életében, szereti! Fordított esetben én sem tudnék választani, nem is akarnék. Szerintetek ez tönkretehet egy kapcsolatot? Nagyon félek! Az apukája és a húga nagyon szeret, velük jóban vagyunk, de sajnos az anyja hordja a nadrágot otthon, az van, amit ő akar. Köszönöm előre is!

20l


2013. ápr. 16. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, ha nem elég erős kettőtök között a kapocs, akkor tönkreteheti.

Erre esetleg az lehet a megoldás, ha elköltöztök jó messzire, és te nem is találkozol vele, maximum karácsonykor. A telefont meg nem veszed fel neki :)

2013. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2013. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Alááshatja, megkeserítheti, de nem megy tönkre.

Viszont viták és háború között a legszebb szerelem is sokat szenved. A legszebb virágok nem nyílnak ki.

2013. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos csúnya sebeket ejthet.

Nálunk pl anyósom, (én vagyok a F, párom a N) nem afféle közhelyes módon szart bele a kapcsolatunkba, hogy ki hogy vasal, vagy hogy középen nyomja-e a fogkrémes tubust, hanem úgy, hogy belerángatta egy olyan pénzügyi manőverbe, ami közvetve rám is kihat. És nekem az önérzetem bánja, mert a szitu gyakorlatilag sok embernél kiverné a "nem tolerálható" feliratú biztosítékot, én sokáig mégis tűrtem, de kezd elegem lenni. Annál is inkább, mert a párom az, aki többet fizet az anyja hitelébe az indokoltnál (a sztori itt olvasható: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. ), de mivel nekem is rosszabbul megy anyagilag, mint régen, még úgy érzem, hogy a páromnak áll feljebb. Istenem, mit könyörögtem, kértem, határozottaztam neki, hogy NE! NE! vegyen fel közös hitelt az anyjával, az anyja olyan erőszakos volt és gyakorlatilag a dolog 5 éve egy sajgó, fekélyes seb. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincsenek néha nagyon radikális gondolataim.

2013. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló helyzetben vagyok csak egy húszassal többet éltem :) Hidd el, nem neked kell ezt megoldanod, hanem a párodnak. És ha ő nem tesz a dologért akkor való igaz, nem szeret annyira mint gondolod. Ebben a helyzetben kénytelen lesz választani. Az anyja kényszeríti ebbe. Ha viszont mégis kiáll melletted és felvállal, akkor ne érdekeljen már egy mukkanása sem anyukának mert semmi jelentősége. Én az utóbbiért drukkolok neked! :)

40N

2013. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig menekülj amíg lehet! Nekem a házasság előtt nem mondott semmi rosszat az enyém, csak a gyerek születése után, tulajdonképen már aznap elkezdte, mert nem akartam adni hálapénzt az orvosnak, addig kínozta a férjem, míg nem adott az orvosnak nyolcvanezer forintot. Megjegyzem császárral szültem mert túladagolta az orvos az oxitocint. Valószínűleg emiatt nem lett tejem sem, akármennyire próbálkoztunk, na azóta is egy szar anya vagyok aki direkt nem akar szoptatni, egy agyhalott k .rva stb. Ezeket sosem mondja nekem a fiam előtt, hanem vagy felhív telefonon vagy akkor mondja el ha nincs itthon a fia és beállít hívatlanul megnézni az unokát. Egyszer felvettem telefonnal miket mond nekem és megmutattam a fiának (aki a férjem) Azóta ki lett tőlünk tiltva, de minden létező módon próbál kikészíteni, például írogat az iwiwen az ismerőseimnek, hogy direkt nem szoptatok, gyógyszert szedek hogy ne legyen tejem stb.
2013. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :( Nem akarok menekülni, imádom a párom, de... Nem tudom, meddig lehet ezt bírni ép ésszel.
2013. ápr. 16. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak párod tudja megoldani.


Hasonlóan voltunk kb 10 éve. Anyós folyamatosan támadott,ezzel elérte,hogy elég hamar összeköltöztünk.De látogattuk 1-2 hetente,de nem fejezte be.Párom megmondta,ha nem hagyja abba,őt sem látja.Nem fejezte be,nem mentünk a közelébe kb 2 évig.Összeházasodtunk úgy hogy nem tudott róla,majd terhes lettem.Gondoltuk az első unoka láttán majd megbékél. Felkerestük,én nagy pocakkal.Szerintem az tödik szomszéd is hallotta amint azt üvölti,hogy én egy utolsó k.rva vagyok,aki felcsináltatta magát,stb,stb.

Párom kézenfogott,megmondta hogy minket többet nem lát.

Nem is látott,pedig párszor már próbálkozott,hogy meggondolta magát,de párom hajthatatlan.Én nem szólok bele,ő anyja.(Papájával jó a viszony,nem élnek együtt az anyjával)

2013. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!