Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az apám csalja az...

Mit tegyek? Az apám csalja az anyám?! 12/L

Figyelt kérdés
Az apám csalja az anyámat.Eddig is sejtettem,de az előbb(véletlen)beléptem a skype-jába.Úgy votam veleh,hogy ha már itt vok menézem az üzeneteit,ki tudja mikor lépek mégegyszer véletlen be a skype-jába.ott egy nővel írógatott,írta neki az a rib@nc hogy le ne bukjon meg h megmutatja apámnak magát meztelenül webcamon...hányingerem van.azonnal zokogni kezdtem.2 óra hosszáig zokogtam és magamba üvölötöztem.mostmár konkrétan olyan depis vagyok,hogy az borzalmas.legszívesebben elszöknék itthonról,de nem tudom,hogy hova menjek.most mit tegyek?Anyának nem mondtahom el.a legjobb ember akit csak ismerek.a légynek se tudna ártani.összeomlana.nem egy ilyen barmot érdemel,mint az apám,akit teljes szivemből gyűlölök.talán mondjam el a mamámnak(apám anyukája)?vagy kinek?megőrülök.KÉRLEK SEGÍTSETEK!12/L

2013. ápr. 17. 15:04
1 2 3 4
 11/36 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"ha apám elhúzna a francba.attól tuti,hogy jobb lenne"


Biztos vagy te benne, hogy az édesanyádnak jobb lenne? Vagy csak bosszút akarsz állni az apádon? Hidd el, belegondoltunk a helyzetedbe, de több éves tapasztalti előnyünk birtokában mondtuk, amit mondtunk.

2013. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%

Nem depressziós vagy, hanem elkeseredett valamitől, amit most megtudtál. A depresszió az egy mentális betegség, ami nem két óra alatt tör ki az emberen, mint egy influenza.


Egyébként valóban, nem csinálhatsz semmit, ez az egész az ő ügyük. (Megjegyzem, hogy ha Anyukádat annyira meg akarod kímélni az összeomlástól, akkor ne szökj el, mert az sokkal iszonyúbb, mint az a tény, hogy csalja a férje. Egy férj hűtlenségét feldolgozni nehéz, de lehetséges, egy gyerek eltűnését feldolgozni lehetetlenség.)


Szóval: ez az ő magánügyük, gyerekként nem tudhatsz mindent az ő kapcsolatukról, nem látsz beléjük, nem tudod, valójában mi is történt.

Úgyhogy: szépen próbáld magad túltenni az egészen, a felnőttek kapcsolatai és élete néha nehéz, néha bonyolult, néha borzalmas (vagy annak látszik), de nem a Te dolgod megoldani a problémát.

2013. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem szólhatsz bele más emmberek kapcsolatába. Néhány éven belül te is elvárod majd ezt tőlük. Egy kapcsolat sorsa két emberre tartozik, azokra, akik benne élnek. Az egyetlen ember, akivel beszélhetsz erről, apukád. Neki elmondhatod, hogy tuodd, és hogy mit gondolsz róla. De a döntés,h ogy mit lép az életében, az övé és nem a tiéd.
2013. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

Elszökés: eszedbe ne jusson! akkora fájdalmat okoznál Édesanyádnak, amekkorát senki más nem tudna semmivel!

Ha nem tudsz egyedül megbirkózni a helyzettel, talán tényleg nem lenne rossz beszélni Nagymamáddal. Biztos tudna segíteni Neked, jobban látja a helyzetet, mint mi.

2013. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Megint jól meglepnek a válaszok...


Kíváncsi vagyok, hányan mondanák azt, hogy jól tette, hogy nem szólt, ha pl. az elkeseredett anyuka írná: "ma kiderítettem, hogy a férjem évek óta csal engem. azt is megtudtam, hogy a 12 éves lányom tudja, de nem szólt nekem soha. most mihez kezdjek?"


Kérdező: TEDD AZT, AMIT TE HELYESNEK ÍTÉLSZ! Anyukádnak joga van tudnia, hogy apukád megcsalja, bármennyire is fájdalmas ez! Senki nem érdemli meg hogy hazugságban és átverésben éljen...


A biztonság kedvéért készíts egy másolatot vagy egy print screent a beszélgetésről, hogy nehogy kitörölje édesapád a bizonyítékot, ha szembesíted.

2013. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
62%
Már bocs, de az az Anya, aki a 12 éves lányát képes hibáztatni, amiért nem szólt, az egyszerűen végtelenül ostoba. Én tökéletesen megéreteném, hogy a 12 éves kislányom nem mert odaállni, mert egy gyerek az vergődik a két szülője közt, és egyáltalán, NEM AZ Ő DOLGA az igazság feltárása! Hogyan lehet felelőssé tenni egy ilyen komoly ügyben?!
2013. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
44%

#15, én azt mondanám, hogy jól tette, egy gyereknek mindig ki kell maradnia a szülők közötti konfliktusból, nem szabad, hogy a szülők egymás közötti problémája érintse akármelyik szülő és a gyerek közötti viszonyt. Ehhez viszont az kell, hogy mindegyik fél - a szülők is meg a gyerekek is - tiszteletben tartsa egymás magánéletét.


Szóval tudod én férfi vagyok, de a a gyerek megtalálna egy ilyen sztorival az anyjáról, akkor egyfelől közölném vele, hogy tudok róla - akkor is, ha nem:) - másfelől elmagyaráznám neki, hogy a köztünk való viszonynak vagy problémáknak semmi köze az anyja és az ő kapcsolatához. És nem esnék neki, de egyértelműen jelezném, hogy nem helyes, hogy más levelezését olvasgatja, és egyáltalán nem örülök ennek a viselkedésének, ahogy az árulkodást sem tartom jónak.

(aztán majd az anyjával négyszemközt megbeszélném, amit meg akarok beszélni a kettőnk viszonyáról)

2013. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
34%

Már hogy ne lenne az ő dolga, hogy az apja egy féreg???!!!


Ne haragudj már, de te megdicsérnéd azt, aki tudja, hogy téged megcsal a férjed, de még véletlen sem szól? Nem mondom, hogy haragudni kell rá, sőt, de én nagyon örülnék ha ilyen helyzetben valaki felvilágosítana a dologról! Vagy te inkább szemet hunysz felette?

2013. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
86%

"Ne haragudj már, de te megdicsérnéd azt, aki tudja, hogy téged megcsal a férjed, de még véletlen sem szól? Nem mondom, hogy haragudni kell rá, sőt, de én nagyon örülnék ha ilyen helyzetben valaki felvilágosítana a dologról! Vagy te inkább szemet hunysz felette?"


Nem, nem dicsérném meg, de nem is hibáztatnám. Én is örülnék, ha valaki felvilágosítana, és nem hunynék szemet a fölött, hogy megcsal a párom. DE az én értékrendem szerint egy 12 éves gyerek az GYEREK. Ha még a bíróság sem kötelez valakit, hogy a közvetlen családtagja ellen valljon, akkor mi jogon várhatnám én el a gyerekemtől, aki ugyanúgy a gyereke annak a férfinak? Sőt, továbbmegyek, én választottam a gyerekem apjának a pasit, nem a gyerekem. Egyszerűen nem felelős azért, hogy én mit tudok vagy sem a párom életéről. És nem szeretném még azzal is megnyomorítani a gyerekem életét, hogy szemrehányásokat teszek neki, amiért félelmében, zavarában vagy az apja iránti tiszteletből nem mószerolta be az apját nálam. Tessék, lepontozhatsz újra, meg újra, de a véleményem attól ez.

2013. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%
Bizony, az ember nem vall a családtagjai ellen... az a teljesen normális és természetes, ha a gyerek nem mószerolja az anyjánál az apját, sem az apjánál az anyját, kettejük konfliktusából kimaradni igyekszik, és ha valamelyik még is megkérdezi, akkor a dolgok megbeszélése és a béke pártján áll. Nem ítélkezik, mert szükségképpen nem ismeri az előzményeket. Egy ilyen szituban nagyjából ez az egyetlen nyugodtan vállalható álláspont, tök függetlenül attól, hogy melyik fél a "megcsaló" és melyik a "megcsalt"...
2013. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!