Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az apám csalja az...

Mit tegyek? Az apám csalja az anyám?! 12/L

Figyelt kérdés
Az apám csalja az anyámat.Eddig is sejtettem,de az előbb(véletlen)beléptem a skype-jába.Úgy votam veleh,hogy ha már itt vok menézem az üzeneteit,ki tudja mikor lépek mégegyszer véletlen be a skype-jába.ott egy nővel írógatott,írta neki az a rib@nc hogy le ne bukjon meg h megmutatja apámnak magát meztelenül webcamon...hányingerem van.azonnal zokogni kezdtem.2 óra hosszáig zokogtam és magamba üvölötöztem.mostmár konkrétan olyan depis vagyok,hogy az borzalmas.legszívesebben elszöknék itthonról,de nem tudom,hogy hova menjek.most mit tegyek?Anyának nem mondtahom el.a legjobb ember akit csak ismerek.a légynek se tudna ártani.összeomlana.nem egy ilyen barmot érdemel,mint az apám,akit teljes szivemből gyűlölök.talán mondjam el a mamámnak(apám anyukája)?vagy kinek?megőrülök.KÉRLEK SEGÍTSETEK!12/L

2013. ápr. 17. 15:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, szerintem anyukád sem most jött a falvédőről, nyilván ő is sejt valamit. Főleg ha Te is csak úgy véletlen be tudtál lépni a skypejába, ahol egyébként ritkábban beszélgetnek írásban egymással az emberek, szóval faterod nem az az óvatos típus, ha még nyomot is hagy...no meg Neked is okod volt, hogy elolvastad, bizonyára ha nem gyanakodtál volna, akkor kiléptél volna.


Ha gondolod beszélj anyukáddal, nem vagyok én abban biztos, hogy összeomlana. Ha meg félted, akkor ne szólj semmit, de javaslom először alaposabban járd körbe a problémát, esetleg beszélj apukáddal, nehogy valami félreértés legyen az egész, amiért kár összeveszni. Hogy interneten valaki írt neki valamit, az még nem jelenti, hogy meg is történt a dolog.

2013. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%
A webcam még nem jelenti, hogy fizikailag is megcsalta. Talán apukádnak mondd el, hogy tudod, és biztos, hogy ezt akarja-e? (Szétessen a család...)
2013. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
87%

Ez a nem az ő dolga elmélettel jelen esetben most az a probléma, hogy azzal, hogy ezt látta, már belekeveredett. 12 éves, nem tud úgy tenni, mintha mi sem történt volna. Ő már mindenképp sérült ebben a dologban. Még, ha nem is volt helyes, hogy beleolvasott, ezt már nem tudja visszacsinálni.

Én a helyedben beszélnék apukámmal. Lehet, nem lépett félre, csak közel áll hozzá és esetleg a felismerés, hogy ezzel mit okozhat, jobb belátásra téríti.

2013. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
69%
Azt értjük, hogy mostmár benne van, de az nem az ő dolga, hogy tovább bonyolítsa a helyzetet.
2013. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
49%
#23, még egy tapasztalt pszichológus sem tudná megmondani ennyiből, hogy mi gátolná, és mi katalizálná a család szétesését egy ilyen szituban, nem hogy egy 12 éves gyerek...
2013. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

24.: nme a tovább bonyolításról beszélek, hanem arról, hogy ezt neki magában le kell rendeznie. 12 évesen nem tudja úgy kezelni, hogy magában tartja

25.: előbb leírtból adódóan mondtam, hogy apukával beszéljen. nem azért, hogy a családot megmentse, hanem hogy a saját lelkét, apával való kapcsolatot rendbe tudják hozni. Az, hogy apuka észbe is kaphat, már csak plusz pozitív vonzat.

Elsősorban a lány lelkivilága érdekel, a felnőttek dolgát majd ők megoldják. (ebben egyetértek)

2013. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
82%
És ha elmondaná az anyukának, és szétesne a család, és mondjuk az egész csak félreértés volt.Vagy súlyosabb következménye is lenne mindennek.A mai világban bármi megtörténhet.A legrosszabb is.Szerintek a kislány nem magát okolná????Ezért kell kimaradnia egy gyereknek az egészből!Maximum az apjával beszéljen!De az anyjával semmiképp ne!!!Egész életében magát okolhatja utána, bármi is legyen az egész végkimenetele...
2013. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

#26, ebben igazad van, ha valakivel mindenképp meg akarja beszélni, az inkább az apja legyen, ez egyértelmű... csak hát amíg egy "véletlenül megláttam az utcán, hogy apu és egy idegen néni..." esetében én is azt javasoltam volna, hogy menjen oda az apjához és beszélje meg, itt azért az ügynek ad egy kínos momentumot az, hogy az apja levelezését olvasgatta. Így meg el tudom képzelni, hogy ez a beszélgetés inkább arról szólna, hogy az apja felelősségre vonná ezért, és nem is minden alap nélkül.


Szóval azt gondolom, hogy ha az ember vitatható úton jut infókhoz, akkor az a bölcsebb, ha azokat meg is tartja magának.

2013. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
55%
Én először beszélnék az édesapával. Ha ezek után is épp ugyan úgy folytatja, akkor szólnék az édesanyának.
2013. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén 12 évesen ki ne olvasott volna bele?

Amúgy, ezt is apa felelőtlenségének tartom, ha ilyen beszélgetéseket úgy tartogat, hogy kislánya bármikor rábukkanhat. Minimum jelszóval levédeni...


És azt nézzétek meg, leírás, hozzászólásai alapján, hogy egy kétségbeesett kislányról van szó, hogy várhatnátok el Tőle, hogy szépen tartsa magában.

Apukának kutya kötelessége megnyugtatni a leányzót és megadni neki a biztonságot.

2013. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!