Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg igaza van...

Szerintetek tényleg igaza van a szüleimnek? Én ezt egy jó lehetőségnek látom, de szerintük hülyeséget csinálok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem 2012 szeptemberében egy felsőfokú képzést, de decemberben szakítottam a barátommal, súlyos balesetet szenvedett a legjobb barátnőm (aki azóta is kómában fekszik az intenzíven, valószínűleg nem kel már fel soha) illetve megtámadtak az utcán - ez így mind 1 hónap alatt, lelkileg eléggé megviselt, passziválnom is kellett a második félévet, mer nem bírtam tovább egyedül és muszáj volt hazaköltöznöm.


Elkezdtem januárban egy e-learning tanfolyamot, abból következő hónapban fogok vizsgázni.

Eközben voltam kint egy barátnőmnél Londonban (ő egy ottani egyetemen tanul) és megismerkedtem egy (magyar) sráccal, akivel tök jól kijöttünk, jól éreztük magunkat, azóta is napi szinten beszélgetünk és mikor hazajött mindig találkoztunk.


Az az ötlet jár mostanában a fejemben, hogy kimegyek én is néhány hónapra (kezdetnek, aztán majd meglátjuk hogy alakul) au pair-nek vagy babysitternek, mellékállásban pedig simán el tudnék helyezkedni a nemsoká megszerzett végzettségemmel, nézegettem az interneten, rengeteg azzal kapcsolatos állás van.

Ott van kint a barátnőm is, illetve az a srác is, jól is beszélem a nyelvet, szóval szerintem ez egy hatalmas lehetőség lehetne, a szüleim (meg igazából az egész családom) viszont ezerrel ellenzik és hülyeségnek tartják, azzal érvelnek, hogy ugyan miért akarok és cca 80 ezer forintnak megfelelő összegért 2000 kilométerrel odébb egy család úgymond cselédje lenni. Sajnos nem értenek meg és nem támogatnak, sőőt. Így aztán teljesen tanácstalan vagyok, szívem szerint mennék már holnap is akár, de így nem nagyon merek lépni..


2013. ápr. 17. 20:26
1 2
 11/16 Missi_Key ***** válasza:
nem kérdés. nagy lehetőség, lépj le...csak egy valamire figyelj. ne kezdj el függeni a "nagyonaranyos" sráctól. se anyagilag se sehogy, mert ezzel külföldön nagyon megjárhatod.
2013. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Na úgy látszik egyeseknek lejárt a műszak a helyi gyárban....


Menj!!

Az au-pairnek állja a család a szállás-, étel-, nyelvtanulás költségét. Szóval a fizetésedet tisztán magadra költheted.

2013. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Au pairnek igy is megéri kimenni,80 ezerért valószinű csak heti pár órát kell a gyerekkel lennie.

De van szállása,kajája.

Amellett lehet mást is melótni

(nagynényém volt igy kinn évekig,bébiszitterként megvolt a fix lakás,kaja,mellette járt sok helyre takaritani,vasalni,azzal rengeteget keresett.

2013. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, nekem vannak ismerőseim, akik voltak kinn évekig. De irtózatosan nagy zsákbamacska, voltak, akik bőgve menekültek haza és voltak, akik rendesen megcsinálták a szerencséjüket. Menj, csak hagyj "menekülési" utat magadnak, ha véletlenül valami nem jól sikerül.
2013. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szia, nővérem most hó végén jön haza Olaszországból, ő is au-pairnek ment ki, és tökre élvezte, bejárta Genovát és a környező helyeket, ő 90ezernek megfelelő összeget kapoot, lisztérzkény és az ő étkezését is támogatta a család, holott az drágább, emellett biztosítottak neki nyelvtanfolyamot, mert most fog nyelvvizsgázni, tavaly aug.végén ment ki, karácsonyra hazajött, januárban vissza is ment. Baromira élvezte és rá inkább családtagként tekintettek, nem cselédnek, bár hallani olyan családokról akik tényleg parasztok és cselédként bánnak az emberrel.


Szerintem vágj bele, ha nem tetszik hazajössz, viszont így rengeteg tapasztalatot gyűjthetsz, ténylegesen gyakorlod a nyelvet, világot látsz és amúgy is, felnőtt vagy, elvileg ebbe már konkrétan nem szólhatnak bele a szüleid. Ja, és asszem a kiutazást is biztosították nővéremnek, de ebben nem vagyok teljesen biztos, nem emlékszem. Ő előtte rengeteget skypeolt a családdal, megismerkedtek stb.

2013. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ja és azért éri meg még most kimenned, mert az aupairségből is ki lehet öregedni. Általában 20-25 éves korig terjed azoknak az embereknek a köre, akiket felvesznek aupairnek.
2013. ápr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!