Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnátok, hogy a lányotok...

Támogatnátok, hogy a lányotok külföldre menjen egyetemre tanulni, egy olyan országba, ahol előtte csak pár napot járt, nincs semmilyen tapasztalata az ottani dolgokkal kapcsolatban és 0 ismeretséggel rendelkezik?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 20:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez csak a lányodtól függ. Pl ha otthon sok minden megcsinál maga akkor igen de ha mondjuk egy csekket nem adót fel soha vagy sok mindent te csinálsz helyette még most is akkor nem örülnék.
2013. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Dánia csak 1000 kilométerre van.


Én arra próbálnám rávenni hogy találjon itthon valami barátot, barátnőt aki menne vele. Én is ismeretlenül mentem el Londonba egyetemre, de a nagy különbség az volt hogy jött velem az egyik legjobb barátom, így ha minden kötél szakadt egymásnak akkor is ott voltunk.


Szülői szempontból pedig biztos rájöttél már hogy minél jobban tiltasz valamit, a gyerek annál jobban azt akarja. Hagyjad csak, hadd csinálja a kis dolgát, szervezze, menjen, ha ráhagyod lehet hogy magától is elmegy a kedve az egésztől és pár évvel tovább marad a kicsi lányod. Ha meg nem, és tényleg elmegy és végig is csinálja az is jó, mert egy gyereket engedsz el de egy felnőttet kapsz vissza.

2013. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én baràtnőmmel jöttem Svàjcba, ő hazament, én pedig maradtam egyedül, 21 évesen:) nem lett eddig semmi bajom, boldogultam egyedül is:) Én biztosan tàmogatnàm!:)
2013. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

EZt a kérdést már régebben is kiirtad, akkor is azt irták, hogy egy 18 éves már nem gyerek, és nem a világ végére megy.


Miért nem akarod elfogadni a válaszokat?

2013. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Tegnap regisztráltam az oldalra, nem hiszem hogy kiírtam volna már régebben a kérdést, de jó tudni, hogy mások is ilyen túl-aggódó-típusok! :)
2013. ápr. 18. 21:39
 16/24 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést, még a fogalmazás is hasonló volt.


De ne aggódj, a "gyereknek" semmi baja sem lesz.

2013. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Ennél nagyobb esélyt az életben nemigen fog kapni. Mindenképpen elengedném, sőt, még örülnék is neki. Megtanul önálló lenni az egyik legfogékonyabb időszakában, ráadásul szociálisan is ennyi idősen a legaktívabbak az emberek, tehát egyáltalán nem kell félned attól, hogy kint egyedül lenne. Sokkal rugalmasabb lesz, rengeteg dologban lesz viszonyítási alapja, ami az életben nagyon-nagyon hasznosan jön, ha döntenie kell, vagy valamit mérlegelnie. Trillióbilliószor életrevalóbb és teljesebb életet fog élni, mintha itthon maradna és végigpiálná azt a négy évet. Az első időszak nehezebb lesz, de utána viszont játszi könnyedséggel veszi a többi akadályt.


Dánia nagyon is biztonságos.


Sok sikert neki, te pedig ne aggódj! Ezzel adhatod neki a legtöbbet.

2013. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 éves fiamat engedtem egyedül Angliába.. Egy darabig aggódtam hogy mi lesz ha olyan társaságba kerül ahol drogoznak,isznak, cigiznek. Majd rájöttem hogy nem kell aggódni nagyon. Megáll a lábán, pontosan tudja mi a helyes mi nem. Már lassan 3 éve kint él, és elvan..Lettek barátai, nincs gond..

Neked sem kéne aggódni..A fiatalok pontosan tudják mit akarnak kezdeni magukkal. Akinek az az álma hogy kint tanuljon külföldön az nem fog sem bajba kerülni sem elcseszni az életét butaságokkal..

2013. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az ember nem mehet mindig mindenhova "barinőkkel". Felnőtt ember, egyedül is képes elboldogulni.
2013. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Mcgalagony17 ***** válasza:
0%

Én még csak egy továbbtanulás előtt álló kamasz vagyok, de tökéletesen megértelek Kérdező. Furcsán fog hangzani, de engem abszolút irritálna az a tény, hogy vadidegen kultúrába és emberek közé kell mennem lakni, ahol nincs ott a családom, hogy segítsen. Mert mégiscsak ők segítenek előbb és jobban, mint a barátok... Szülőként is borzasztó nehéz lehet ezt átgondolni, részvétem. De kérdésedre válaszolva: ha nekem lesz gyerekem, és külföldre akar menni tanulni, lehet hogy önző leszek, de nem fogom elengedni. Ugyanakkor én tiszteletre méltónak tartom, ha valakiben van annyi spiritusz, hogy újratanuljon egy kultúrát idegenben...

19/N

2013. ápr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!