Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már ezt a helyzetet!...

Nem bírom már ezt a helyzetet! Volt valaki ilyen szituációban? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan helyzetbe keveredtem, amit sosem hittem volna. 4 éve tart a kapcsolatom, van egy másfél éves kisfiam. Ők a mindenem.. A problémám azzal van, hogy apával nem élünk együtt. Egy darabig együtt laktunk anyumnál, de nem igazán tudták elviselni egymást, ezért elköltözött. Mi nem mentünk vele, mert én meg az ő családját nem bírom elviselni, tehát elég szép helyzet alakult ki. Ebből az lett, hogy mivel nem voltam mellette, elkezdett szórakozni járni, hozzánk nem is igazán jön anyum miatt. És én ezt nem bírom idegileg. Minap beszéltem vele, végre normálisan elmondta, mi baja. Azt mondja, nagyon hiányzunk neki, és szeret minket, de nem akar a családommal vitatkozni (senki sem szereti igazán, nem hajlandóak elfogadni őt) és azt szeretné, ha végre külön költöznénk, csak mi 3an, végre egy családként. Én is ezt szeretném, de a családom kijelentette, hogy nem fognak szóba állni velem, ha elmegyek. Mit tegyek?A családomat sem akarom elveszíteni, de úgy érzem, mostmár ideje lenne végre azzal foglalkoznom, hogy nekünk hármónknak jó legyen...

2013. ápr. 19. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A legszűkebb értelemben vett családod a fiad és a párod....kellene, hogy legyen egy jól működő párkapcsolat esetén.


Nálunk olyan helyzet állt fent, hogy választanom kellett a férjem és a családom közt.

Gondolkodás nélkül a férjemet választottam.

Aki a férjem nem fogadja el, az engem is megtagad.

2013. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
95%
Az utolsó gondolatod helyes... A családod -vagyis a párod és a gyerkőc- a jövőd. Az, hogy a családod szemét módon zsarolni próbál... Erre nincs szó. De talán legjobb lenne leülni és értelmes módon megbeszélni, mi okozza az ellentéteket.
2013. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen, nekem a picim és párom a családom. nagyon jól működött a kapcsolatunk, amíg el nem kezdődtek ezek a dolgok. :/ volt egy kis törés a kapcsolatunkban, de azóta ezerrel dolgozunk rajta, hogy újra olyan legyen, mint volt. erre az egyetlen megoldás azt hiszem, hogy az, ha tényleg elköltözünk és csak a "fiaimra" koncentrálok.:)
2013. ápr. 19. 22:50
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mit tennék?


A párommal meg a gyerekkel költöznék valahová, a szülök meg idövel megbékülnek, ha meg nem, az az ö bajuk.

2013. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy vagy képes ezen elgondolkozni?


Második lehetőséget kaptál az élettől, hogy újra együtt lehess a pároddal, a gyermeked apjával!!


Egyáltalán miért gondolkozol ezen? Komolyan fontolóra veszed a családod szavát? Én egy ilyen után már csak azért is összeköltöznék vele.


Nemhogy visszatartanak egy ilyen mondattal, hanem meg is adják a kezdő lökést.


Költözzetek össze, és éljetek boldogan. A nagy családot meg hagyjd a francba.


Neked a fiad és a párod a családod!

2013. ápr. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a csaladodnak joga van szeretni vagy nem szeretni a parodat. de tul kene lepniuk az utalaton es valamilyen szinten elfogadniuk ot a gyermek erdekeben, hiszen a kicsinek szuksege van apara. a szuleidnek onzo a felfogasa, radasul ha engem zsarolnanak hasonlo dologgal akkor biztosan lepnek toluk.
2013. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4 éves kapcsolat, másfél éves gyerek, és külön éltek...szerinted ez normális?? már rég össze kellett volna költözzetek. Felnőtt emberek vagytok, nem?! Akkor miért nem éltek az szerint?

Nem is tudom, mit hezitálsz...

2013. ápr. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akikre neked elsősorban koncentrálni kell az a kisfiad és a párod. Az a lényeg, hogy nektek hármótoknak jó legyen ez a helyzet. Ami most van senkinek nem jó, csak a szüleidnek. Egyrészt nem egészséges együtt lakni, másrészt neked a saját családodra, életedre kell koncentrálni és nem más életét, vagy a más által kiszabott életet élni. Maximálisan igaza van a párodnak. Nőj fel és költözzetek végre külön. Gondolom a gyereket is azért vállaltátok, nem pedig a szülők nyakára. Ne is legyen ez kérdéses.
2013. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem,ha adott egy család,mert hát annak kéne lennetek és te mégis egyenlőre azon gondolkodsz,hogy nem tudod mit tegyél és ne a szüleiddel maradj e?


Szóval ez elég érdekes.


Ugyanakkor azt mondod elköltözött és ott hagyott gyerekkel együtt a szüleidnél.


Vagyis ezek szerint a hezitálásod oka az az,hogy akkor otthagyott téged a gyerekkel az anyádéknál,de ugyanakkor te sem tudtad felvállalni,hogy hozzá költözz?


Ezek szerint egyikőtök sem tud egy családot felvállalni és mindketten a saját anyukátok szoknyája alatt szerettek lenni és túl nagy anyagi teher lenne egy közös albérlet?

2013. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!