Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya feladata a lányát...

Az anya feladata a lányát elvinni az első nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
36%

Én 18 évesen voltam először nőgyógyásznál,és anyukám nagyon szívesen jött el velem.Problémák voltak a havimmal és muszáj volt elmenni,nagyon meg is voltam ijedve.

Szerintem egy anyának legalább az elsőn ott kellene lenni,kivéve akkor,ha a lány maga kéri,hogy ne menjen.Sok múlik az anya-lánya viszonyon.

2013. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 A kérdező kommentje:
Aszem igazatok van a "legyerekezős" szöveggel. Tojok anyámra, el is megyek egyedül. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 21. 23:33
 53/69 anonim ***** válasza:
100%

te komolyan azt akarod, h 25 évesen anyukád kísérgessen? Velem az anyukám foglalkozik/foglalkozott és mondtam neki h szeretnék nőgyógyászhoz menni. Ő adott egy telefonszámot h hívjam fel kérjek időpontot. Utáltam is ha helyettem intézett el valamit mert attól kisgyereknek éreztem magam. 18 évesen meg képes voltam rá h egyedül időpontot kérjek és megjelenjek a vizsgálaton. Ha kértem volna elkísér de nem volt rá szükségem..

Én el se hiszem h nem voltál erre képes és lehet h haragszol anyukádra vmi miatt de h még ezt is rákenni :D bocs kicsit nevetséges...

2013. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
62%
fodrászhoz kozmetikushoz is elkísér? mert nekem az utóbbinál nagyobb fájdalmaim szoktak lenni mint a nőgyógyásznál... :D
2013. ápr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
én 15 voltam, amikor nővérem jött velem, de csak azért, mert Anya dolgozott és abból nem engedett, hogy magándokihoz menjek, aki csak délután rendelt. Volt rákszűrés, nagyon aranyos volt a doki mindig mindent mondott mielőtt nekiállt volna a dolgoknak, akkortájt 9-12napig volt menstruációm, erről Anyával ugye beszéltem előtte, megegyeztünk, hogy ha a doki azt mondja, hogy bogyó, akkor bogyó. Utána volt, hogy párom jött el velem, volt, hogy barátnőm, egyszer Anyu is, volt, hogy egyedül mentem. Most 20 éves vagyok és semmi bajom a nődokikkal, eddig szerencsére csak normálisakat fogtam ki, én mondjuk jobban viselem a nődokit, mint egy fogászatot (rettegek a fogorvosoktól konkrétan). Menj, kérj időpontot, nem lesz semmi bajod tőle, max kideül hogy semmi problémád nincs, vagy az, hogy mégis (arról meg gondolom szeretnél tudni...)
2013. ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:

14évesen anyu elkisért a nőgyógyászhoz,szűz voltam és féltem.Menstruációs gondjaim voltak ezért kellet mennem.


Öcsém barátnője 22éves és még nem volt dokinál,azt mondta ha az anyja nem kiséri el akkor ő nem megy el egyedül.

2013. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

Szia!

figyelj az én anyámat sem érdekelte soha semmi. még a havizásról sem beszélt nekem sosem, mégis rájöttem, hogy mit is kell csinálnom. ugye ebből meg nem nehéz kitalálni, hogy sem a szexről, sem a védekezésről, sem pedig a nődokikról nem beszélt nekem....

a lényeg, hogy 17 évesen voltam először orvosnál a barátommal. én kértem meg, hogy jöjjön velem és az tuti, hogy anyámat még csak a rendelő közelében sem akartam látni. (bár ez igaz volt rám a gyerekorvosnál is)

és a mai napig sem kérdezte meg anyám egyszer sem, hogy voltam-e dokinál. most várjuk a barátommal (azzal aki elkísért annak idején) az első babánkat és az ő anyukája az, aki jobban aggódik a szülésznő és az orvos miatt.

tehát nem minden anya egyforma. van aki (szerintem már) bizonyos esetekben túl sokat is beszél ilyen témáról és van aki meg semmit. oké, hogy a legjobb az arany középút, de szerintem ne hidd azt hogy olyan egyszerű ezt megtalálni. nem könnyű feladat anyának lenni

23L

2013. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
Ha még nem voltál nőgyógyásznál, mindenképp javaslom, hogy legalább első alkalommal magánrendelésre menj. Mindenképp megéri azt a kb. 5-8 ezer forintot, mert egy sima rendelésen sokszor nincs ideje az orvosnak rendesen elmagyarázni mindent, hogy mit fog csinálni veled, se elég türelme, mert kint áll még egy csomó nő (sajna legtöbbjük kiabáló, terhes kisebbségi), és nem akar túlórázni. A magánorvos rendelője, váróterme sokkal barátságosabb, eleve csak kevés pácienst vállal, azokat mind más és más időpontra, hogy legyen ideje mindegyikükkel eleget foglalkozni. Telefonon időpontot kérsz, akár meg is mondhatod, hogy életed első vizsgálata lesz, és elmész. Én is magam intéztem 19 évesen, édesanyám csak az orvost javasolta. Azóta minden évben elmegyek, ha van panaszom, ha nincs. Már a húgaimat is elhívtam, mivel nekem nagyon jók voltak a tapasztalataim ezzel a doktorral, és nem akartam, hogy úgy járjanak, mint én egy sima rendelésen egyszer, amire még most is rossz visszagondolni, olyan kellemetlen élmény volt. Nagy szerencsém volt, hogy először ehhez a magándokihoz mentem, másodszor azt hittem, elég lesz nekem a "sima" is, de soha többé... Inkább minden évben rászánom azt a pénzt a magánrendelésre, sokkal feleslegesebb dolgokra is elmehetne.
2013. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
irtad valahol egy válaszodban,hogy anyád eléggé prüd és magának való....nos ezt igy el is lehet fogadni és azt is,hogy nehezen kezeli normálisan ezt az egész-amugy tök normál helyzetet.amit már kevésbé lehet elfogadni az csupán csak a te hozzááééásod.miért nem hagyod ezt az "anyámat nem érdekli"...témát a fenébe?ki akar elmenni? te?akkor menj!normálisan állj hozzá mert már már azt gondolom,hogy hasonlóan vélekedsz erről mit anyád.azaz erősen nem a helyén kezeled.nem is értem mi a hezitálás oka?erre tudnál válaszolni?mi a probléma?ha van egyáltalán....
2013. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:
A hezitálás oka, hogy nem tudom, ki, mit, hogyan fog belémnyomni.
2013. ápr. 25. 22:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!