Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya feladata a lányát...

Az anya feladata a lányát elvinni az első nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
58-as vagyok, megismétlem magam, egy jó orvos mindent elmagyaráz, előtte alaposan elbeszélget veled, és szinte semmit sem érzel az egészből. Azért javasoltam a magánrendelést, mert ott szinte biztos, hogy ilyen dokit fogsz ki. Írd be a keresőbe, hogy "nőgyógyász magánrendelés +megye". Aztán az orvosok nevét a keresőbe (nőgyógyász szót is mellé), és nagyon nagy eséllyel találsz róla fórumbejegyzéseket, mert nagyon sok kismama, gyermeket tervező vagy csak simán hozzád hasonló vizsgálatra készülő nő szeret utánakérdezgetni, milyen orvost ajánlanak a többiek.
2013. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2013. ápr. 26. 22:12
 63/69 anonim ***** válasza:
Hát én nem akartam, hogy anyu velem jöjjön, viszont kikérdeztem, hogy miket csinálhat, és nem azt csinálta végül. Az orvoson, a panaszaidon múlik, hogy mi lesz.
2013. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
100%

Ha először mész, a következőképpen fog kinézni a vizsgálat: (én is magánrendelést javasolnék)


1. A telefonon megbeszélt időpontban megjelensz, a szobában az orvos van és az asszisztense. Leültet, felveszi az adataidat, elbeszélget veled, hogy van-e panaszod, mikor menstruáltál utoljára (érdemes napra pontosan tudni!).

2. Megkér, hogy derék alatt vetkőzz le egy paraván mögött, majd ülj fel a vizsgálószékbe. Van két tartója a lábadnak. Ha nem jó pózban ülsz rá, az orvos beigazít (kérem csússzon lejjebb egy kicsit, stb).

3. Gumikesztyűt húz, két ujjal behatol (megkér, hogy lazíts és ne törd el az ujját :)), közben a hasadra teszi a másik kezét és finoman megnyomja - ilyenkor a hüvely falán és a méh alakjában keres eltéréseket. Fájni nem fog, ha a barátod már nyúlt fel, akkor hasonló érzés, csak értelemszerűen vágyat nem fogsz érezni.


További lehetőségek:

Belső ultrahang: egy nagy vibrátorra emlékeztető dolgot behelyez, ez belülről látja a nemi szerveidet. Ilyenkor azt nézik, hogy a méhed és a petefészkeid megfelelően fejlődtek-e, minden a helyén van-e, megfelelő-e a méretük, alakjuk. Síkosítóval bekenik, nem fáj ez sem. Általában a monitort oda szokták fordítani és megmutatják, hogy melyik folt melyik szerved.


Rákszűrés: ezt 25 évesen már mindenképp meg kell csinálni, megelőzendő a méhnyakrákot. Egy fogkefére hasonlító, drótszerű dolgot helyez be, ez kissé kellemetlen, de kibírható (egy sima vérvétel szerintem jobban fáj). Óvatosan lekapar néhány hámsejtet a hüvelyfalról, amit laborba küld.

Azt is szokták, hogy egy anyaggal áttörlik a hüvelyt belülről, majd egy éjjellátó szemüveghez hasonló elektromikroszkóppal benéz. Az anyag megfesti az esetleg rákos sejteket, ezt keresi ilyenkor.


Amit elfelejtettem, a "kacsa". Az egy tágítószerűség, a hüvelyt "kipeckeli". Ha be akarnak nézni, ezt helyezik be, hogy tág maradjon a hüvely és lásson mindent. Nem fáj ez sem, maximum kellemetlen, hogy összehúznád az izmodat, de nem tudod.


[link]

Így néz ki a "kacsa", ezt szétnyitják és ez tartja meg a hüvelyfalat, amíg a doki szemlélődik bent.


Amikor végzett, megkér, hogy öltözz vissza. Visszaültök az íróasztalhoz, ott elmondja, hogy van-e gond, talált-e valamit, aztán mehetsz isten hírével.


Ha budapesti vagy és kell egy jó nőgyógyász, szívesen megadom az enyém nevét, rendelési idejét (péntek este amúgy).

2013. ápr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Az én dokimnál nincs benn asszisztens, csak ő.
2013. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
Akkor nem túl szabálykövető az orvos.
2013. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
A világ legaranyosabb orvosa. Ha lenne benn rajta kívül akárki, nem is járnék hozzá.
2013. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
enyémnél sincs..
2013. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Szerintem elég akkor elvinni, ha problémája van, vagy ha megkezdi a nemi életet. ÉS mondjuk max. 17 éves. Akkor rendben van a dolog. 17-18 éves kor fölött már furcsa. Úristen, hülyét kaptam volna, ha huszonsok évesen anyám elkísér a nőgyógyászhoz!!!


Hallottam olyan lányról, aki épp elveszteni készült a szüzességét (huszonhárom-négy évesen -- nem ez a gáz, mert én is 28 voltam), hanem hogy előtte elmentek együtt az anyjával, az anyuka egyedül bement az orvoshoz, mondta, hogy kéne gyógyszer (a lány be se ment), az orvos meg közölte, hogy jó, de majd jöjjön vissza a lány, ha megtörtént a dolog, és majd akkor megvizsgálja.


Na, ez az, ami rémesen bizarr.

2014. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!