Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem lenne ajándékot...

Kötelességem lenne ajándékot veni az élettársam lányának, mikor a volt férjem ajándékot hoz a gyerekeinknek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 1 éve váltunk el közös megegyezéssel, a gyerekek velem maradtak, ő fizet egy minimális gyerektartást, fizeti a nagyobb kiadásokat és mikor meglátogatja őket, hoz nekik ajándékot (ruha, játék, sporteszközök stb.).

Az élettársam és a volt barátnője közös felügyelettel nevlelik a lányukat (a lány jön-megy hol itt, hol az anyjánál van, egyik fél sem fizet gyerektartást, minden kiadás közös).

A kislány anyja a hétvégén jól kiosztott, hogy a lánya nem kapott ajándékot, pedig a volt férjem hozott a mieinknek egy "csomót" és nekem is kellett volna vennem az ő lányuknak valamit, mert így semmit nem kapott és ez már nem az első alkalom volt.

Ti ezt hogyan oldjátok meg?


2013. ápr. 24. 19:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de ha 14évesen ilyenért rinyál, kicsit ellehet kényeztetve. Én 15vagyok, de ha ilyen helyzetbe kerültem volna egy éve, megértettem volna, hogy semmi közöm az ő apjukhoz amiből következik hogy nem is kapok semmit.
2013. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Teljesen más van a kérdésben mint a kommentben, persze ettől függetlenül igazad van, de hogy most VALAMIT VENNI vagy ugyan olyan értékben ajándékot.
2013. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Ma már az embereknek fogalmuk sincs az ajándék mibenlétéről. Itt tartunk. Jól látszik ez a Karácsony előtti tébolyult vásárlásnál, de itt is:

nincs ilyen: "kötelességem venni" - adhatsz, ha szíved diktálja ajándékot.

"Az anyuka szerint ugyanolyan értékben " -ez meg undorító, hiénaszemléletű, haszonleső- a gyerekek ilyet nem gondolnak.

Vállalva a törvényszerű a lepontyozást, ezen érdemes elgondolkozni:


Jak1,17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről van, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, még árnyéka sem a változásnak.

2013. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a kislány anyjának, hogy ha legközelebb BÁRMIT vesz a lányának, a tieidnek is vehet, hidd el, ő járna sz*rabbul.
2013. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A kislány anyjának mondd meg, hogy semmi köze hozzá, hogy a volt férjed mikor, mit és milyen értékben vesz a saját gyerekeinek és ez rád nézve nem jelent semmiféle kötelezettséget.
2013. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb szól a nő, akkor mond neki, hogy semmi köze hozzá mennyit kapnak a gyerekeid az apjuktól. Ő is vesz a te három gyerekednek még külön ajándékot ha a lányának vesz valamit?
2013. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút nem értem, mire fel várja el, hogy vegyél a lánynak ajándékot. Eleve nem tőled kapják a gyerekeid, hanem az apjuktól, de még ha úgy is lenne: ők a sajátjaid, ő nem, és ő már kamasz, mit akar?
2013. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Ditta323 ***** válasza:
100%
Mondd meg a kedves anyukának, hogy semmi köze hozzá,majd ha ő vesz ajándékot a gyermekeidnek akkor beszéljen. Mivel külön kasszán vagytok nem neked kell venni a lánynak ajándékot hanem a kedves apukának.
2013. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ő szokott venni a te gyerekeidnek? Élettársad mit szól ehhez a kérdéshez?
2013. ápr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!