Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nagypapa (örökbefogadott...

Ha a nagypapa (örökbefogadott gyerek lévén) nem szeretett soha, éreztette is, akkor elfogadnátok az örökségét?

Figyelt kérdés
Ha nyíltan ki lett mondva hogy az örökbefogadás a gondja. A tesómat, a vér szerinti gyereket szerette. Bár őt sem sokszor látta, mert a szüleim nem tartottak vele szoros kapcsolatot - miattam, vagyis a hozzáállása miatt. Most meghalt, volt egy háza. Apukám úgy döntött hogy nekünk adja a pénz, mivel nem már úgymond nincs rá szüksége. De én nem érzem magaménak, van bennem egy kis dac. Bár jól jönne (amúgy falusi kisház, 2-3 millió esne rám) A család azt mondja fogadjam el, még tesóm is pedig amúgy az övé lenne. De nem tudom mit tegyek.
2013. ápr. 26. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Fogadd el, a történetben nem te vagy a hunyó, hanem a nagyapa, fogd fel fájdalomdíjnak.
2013. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Fogadd el.

Apukádtól kapod (aki bár nem vér szerinti,de nem attól szülő a szülő,mert megcsinálta,hanem mert felnevelte)

2013. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is úgy fogd fel, apukádtól kapod, hiszen a jog szerint őt illetné. Arra gondolj, a gyerekeidnek és neked is jobb életlehetőségeitek lesznek, hiszen lesz egy kis indulótőkéd az életedhez.
2013. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ő is azt mondta, hogy tőle kapom. De akkor is.. Tudom hogy ez valamilyen szinten már hiszti nálam is, de mindig zavart hogy ilyen velem, amikor én nem tehetek semmiről.
2013. ápr. 26. 16:18
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Ne fogadd el, ha nem szeretett az elhunyt, akkor azt sem szeretné, hogy a tiéd legyen. Ezt érzed te is magadon. És mindig is érezni fogod, ha ennyire túlérzékeny vagy.


Ha nem fogadod el, akkor jól alszol, és a testvéred szemében is nagyot nősz, hogy mennyire nagyvonalú vagy, hogy neked nem kell semmi.


Így legalább nincs min rágódnod, ha elfogadod, akkor nem alszol jól, hogy miért fogadtad el, ha nem fogadod el, akkor egy idő után már rá sem gondolsz.


2-3 millió sok, de nem ér ennyit, hogy rosszul érezd magad.

2013. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ezzel megbántanád apukádat. Én elfogadnám a helyedben.
2013. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadod el, akkor csak erősíted magadban, és ki is mutatod, hogy örökbefogadott vagy.


te az ő gyerekük vagy, az illető pedig a papád volt. Ennyi, fogadd el.

2013. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, nem értem mit problémázol. Apukád örökölt egy házat, aminek az értékét a tesódnak és neked akarja adni. Itt már nincs a nagypapa a képben.
2013. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el.
2013. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az öreg olyan volt amilyen. Itt már nem róla van szó, hanem apukádról. Azt írod nem nagyon tartottátok vele a kapcsolatot amiatt, mert téged nem fogadott el. Ez gondolom az apukádnak nem volt egyszerű helyzet, biztos fájt is neki, vagy fáj még mindig. Az apja megtagadta a gyerekét. Most neked akar valamit adni, de te tovább játszod azt amit régen nagyapád csinált. Gondold kicsit bele magad az ő helyzetébe. Neked mi fontosabb? Apukád úgymond lelki békéje, és bocs hogy nagy szavakat használok vagy egy hülyeség?
2013. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!