Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nagypapa (örökbefogadott...

Ha a nagypapa (örökbefogadott gyerek lévén) nem szeretett soha, éreztette is, akkor elfogadnátok az örökségét?

Figyelt kérdés
Ha nyíltan ki lett mondva hogy az örökbefogadás a gondja. A tesómat, a vér szerinti gyereket szerette. Bár őt sem sokszor látta, mert a szüleim nem tartottak vele szoros kapcsolatot - miattam, vagyis a hozzáállása miatt. Most meghalt, volt egy háza. Apukám úgy döntött hogy nekünk adja a pénz, mivel nem már úgymond nincs rá szüksége. De én nem érzem magaménak, van bennem egy kis dac. Bár jól jönne (amúgy falusi kisház, 2-3 millió esne rám) A család azt mondja fogadjam el, még tesóm is pedig amúgy az övé lenne. De nem tudom mit tegyek.
2013. ápr. 26. 16:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha a nagypapád nem akarta volna, hogy te is részesülj az örökségből, még életében ráíratta volna tesódra. Szerintem fogadd el, ugyanolyan jogod van hozzá mint tesódnak. Főleg, hogy nem is a házat kapod, hanem apukád konkrétan pénzt ad.
2013. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Fogadd csak el!Nem olyan világot élünk 2-3 millát csak úgy dacból eldobj!ne legyél ostoba
2013. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fogadd el, tényleg fájdalomdíj, jól írta az első.

Hasonló szituban én elfogadtam, tulajdonképpen apudtól kapod, erre gondolj.

2013. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám. Egyrészt, mert az apám adja, nem az öreg, másrészt ez legalább a sors fintora neki.
2013. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Én azt írtam ne fogadd le, erre jól lepontozott mindenki.


Saját tapasztalat gyűlölt embertől elfogadni valamit nem vezet jóra, úgysem fog örülni neki soha.


Ha ettől alszik jól akkor ne fogadja el.Az hogy mindenki kapzsi lett itt az irogatók között, nem azt jelenti, hogy rosszat tanácsoltam!

2013. ápr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi a kapzsiság? Hogy apukája akar neki pénzt adni, és azon vacillál? Más ha valaki kapzsi, és más ha hülye...
2013. ápr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Akik írnak azok a kapzsik, nem is övék a pénz, de beleképzelik a kérdező helyébe magukat.


Egyszerűen, ha irtózik attól a pénztől amit adni akarnak neki, akkor ne fogadja el, ha elfogadja, azon fog izélni, hogy utálja, mert xy tól kapta és tőle nem kell.

2013. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!