Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A közös kassza mellett miért...

A közös kassza mellett miért azok szoktak hangosabban érvelni, akik a párjukhoz képest rosszabbul keresnek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 17:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
én ismerek olyan házaspárt, ahol mindkét fél jól keres és külön kasszán vannak. a háztartásba szükséges eszközöket felesben veszik meg, a rezsit, hitelt felesben fizetik a gyerekere közösen költenek. amikor a nő elveszítette a munkáját, azon aggódott, h mi lesz most, mert a férje egy, talán két hónapot még megelőlegez neki a hitelre meg a rezsire, de annál többet biztos, hogy nem és összedől minden. ez szerintem iszonyat sértő. majdnem 10 éves kapcsolat volt, többéves házasság, éveken át próbálkoztak gyerekkel, végül lombikkal sikerült, akkor voltak ovisok, szóval nem az a 20-as éveink elején járunk és ki tudja még, mi lesz igazából még nem köteleztük el egymást típusú kapcsolat volt...
2013. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%

az én párom 3x annyit keres mint én, mondjuk inkább az én fizum szerény, mintsem az övé olyan egetverő :)


nagyon jól megvagyunk, egyetemistaként jöttünk össze, akkor még nem tudhattuk, h mi lesz.

egyébként a 4es vagyok.

nem kellemetlen, ezt dobta a gép. mindketten szeretjük a munkánkat, de mivel nem ugyanazt csináljuk ugyanannál a cégnél, így más a fizunk is.

soha nem vetette a szememre, h nem érek annyit mint ő, de nem is akart jótevő, támogató szerepben tetszelegni.

egyikünk sem csupasz popóval érkezett a kapcsolatba, nem kell kuporgatnia egyikünknek sem, h előrébb jussunk. mivel sem ő, sem én nem vagyunk pénzszóró alkat, így annyi a különbség, h ő többet tud félretenni, jobb autót vehet magának, és több támogatással tud majd beszállni, ha gyerekünk születik.

2013. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Én nem is a külön kasszánál érvelek, csak nálunk a 10-40 rugó nagy pénz lenne. :) Úgy gondolom, hogy az attól még bőven közös, hogy az ő 100 000 Ft-jából havi tizet, az én 70 000-emből havi hetet mindenki megtart magának. Ettől arányos a dolog, szerintem aki rosszul érzi magát a (ezek szerint) kisebb vagyoni különbségtől, annak ez megoldás lehet.(a számok csak példák voltak)


És nem, természetesen emiatt nem kellene senkit elhagyni, de az én realitásomnak az felelt meg, amit leírtam, és csak most látom, kinél hogy is van ez. (meg mi mennyi..)

2013. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Nem a közös kasszán van a hangsúly, azzal önmagában semmi gond nincs. De akár itt is, akár máshol a fontosságának a BIZONYGATÁSÁT (itt a hangsúly) leginkább az alacsony jövedelmű nőktől hallom. "Hogyne lenne közös a kassza", "ez a MI pénzünk" - mellette ott van az is, hogy a hölgy nagyon rosszul keres.


Még egyszer: ahol mindkét félnek megfelel, ott nem szokták hangosan bizonygatni ennek a fontosságát, hiszen tisztában vannak vele, megegyeztek benne.


Amikor hosszas leírást olvasok valakitől, hogy miért és mennyire fontos a közös kassza jelentős vagyoni különbség esetén, ott mindig érzek egyfajta "magyarázom a bizonyítványom" helyzetet.

A jobban kereső fél nem szokta ennyire bizonygatni.


Még egyszer: nem a közös kasszával mint intézménnyel van gondom, hanem a fent említett hangos(!) kisebbséggel(!).

2013. ápr. 27. 18:08
 15/34 anonim ***** válasza:
85%

Nézd. Amikor egy ilyen jellegű a kérdés, persze, hogy mindenki "bizonygat", azaz érvel mellette, mi mást mondjon?

Akkor mondd ki kerek-perec, hogy a sok pénzéhes nő azért isteníti a közös kasszát, mert különben nem tudna miből ruházkodni. Ezzel egyetértek.

De amíg néhány sornyi irományból próbáljuk megfejteni mások gondolatait, anyagi/családi helyzetét, pénzhez való hozzáállását, addig nagyon könnyen mellélőhetünk. Esetleg másolj be egy példát arra, amire gondolsz. (dobj be egy csontot, amin tudunk rágódni.)

2013. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
74%

Az én férjem sem reklámozza, mert:

1: akkor is közös kasszán voltunk, amikor ő nem keresett, és ez neki ciki

2: papucsnak tartanák

2013. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha feltesznek egy ilyen kérdést nem tud az ember mit csinálni mint megmagyarázni hogy miért. Ez nem olyan magyarázom a bizonyítványom dolog. Egyszerűen szerintem ez az oldal ezért van, ha feltesz valaki egy kérdést akkor kíváncsi arra miért ez van.

Akárki akármit mond nem értem hogyan lehet a külön kasszát megvalósítani. Nem is kaptam rá választ csak le lettem pontozva.

(Nyilván ez egy olyan dolog, hogy az ember tudja mit vállal. Nálunk majdnem egy 10essel idősebb is a férjem, jó családból is jött, volt háza, autója mikor összejöttünk és jó fizetése. Én sem jöttem totál csóróságból, de akkor voltam pályakezdő, szóval nem volt semmim. Tudtam, hogy ahol élünk ott a diplomámmal keresek majd egy 100ast, ha máshova megyek, van más lehetőség is ezzel a végzettséggel, bejuthatok jobb helyekre (és keresek többet keresek) Ezt úgymond feláldoztam a kapcsolatunkért. Próbáltam reálisan felmérni milyen ember, mennyire fix a jövőnk, mit kapok tőle (nem anyagilag) biztos lehetek e benne hogy soha nem fogja hozzám vágni azt hogy ő mennyit keres. Eddig nem tette. Nyilván ha változik akkor én szívok. Nekem nem lesz 30-40 évesen házam, semmim. Úgymond kiszolgáltatott vagyok számára ezek miatt. Tudom hogy ismer annyira, hogy tudja hogy otthagynám, ha megcsal, úgy viselkedik stb. (mert lehet pénzem nem sok, de önérzetem annál több -sokszor gondba is vagyok vele)

Ez van. Ezt osztotta az élet. Mára nem érdekelnek ezek a dolgok, de volt hogy nagyon zavart. De pont a férjem volt az aki elhitette velem hogy ez nem gond.

És ezt csak azért írtam le mert ez a lényeg. Hogy a másik, a többet kereső hogyan áll a dologhoz. Te azt írod a másik fél jobban kattog ezen. Pedig pont a többet kereső az akinek ezt a "problémát" megoldja. Szóval ne hiányold az ő véleményüket. Legalábbis én ezt látom.

2013. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
66%

9-es vagyok


Akikre te gondolsz, azok általában eleve egy gazdag férfit választottak maguknak, hogy élősködjenek rajta. De nálunk például már a házasság alatt változott a helyzet, és nem érzem úgy, hogy pénzéhes lennék, pedig valóban a férjem pénzét költöm ruhákra, ha úgy vesszük. És igen, sokszor azért kell "magyarázkodnom", mert gyakran megkapom, hogy milyen megalázó, és milyen szánalmas, hogy a férjem pénzéből élünk ilyen jól. Mit kéne tennem, de tényleg? Miért kell lassan már lehajtott fejjel járnom, mert van egy jól kereső férjem, és nem nézzük, hogy ki-mire-mennyit költ pontosan?

2013. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
97%

Azokra a kérdésekre én is válaszoltam, és nálunk ez felváltva van. Hol én kapok több pénzt, hol a barátom. Hívjam ide őt is, hogy válaszoljon, és bizonygassa, jó a közös kassza?


Másrészt. Nézz néhány statisztikai adatnak utána. Tudtad, hogy a nők kevesebbet keresnek ugyanabban a munkakörben, mint a férfiak? És azt tudtad, hogy a párkapcsolatok és házasságok elég nagy %-ában van nő is? Tudtad, hogy ide legtöbben nők járnak írni? (Ez mondjuk nincs bizonyítva, de szerintem így van).


Tehát:

1: a nők kevesebbet keresnek, illetve ha családot akarnak (MIND A KETTEN) akkor neki kell BEÁLDOZNIA a fizetését és esetleg a karrierjét, hogy legyenek gyerekek. Ha ezek után bárki a szemére vetne valamit, akkor az egy féreg.


2: Itt a nők többet válaszolnak, és összevetve az előzővel, sok olyan nő válaszol, akinek kevesebb pénze van mint a párjának.


Persze, hogy érvel a faja közös kassza mellett, hiszen KÖZÖSEN akartak családot, tehát mivel GYED-re, GYES-re kellett mennie emiatt akkor az senkinek se hibája, hanem egy döntés, amit KÖZÖSEN hoztak meg. Ha a döntés KÖZÖS, a vele járó problémák, kiadások, örömök, stb. is legyen KÖZÖS.


Köszi, puszi

2013. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a közhelyeknél tartunk hány olyan pasi van aki pót anyukának nézi a barátnöjét és eltartatja magát.

Nem laknak együtt de a hati 6szor ott van a csajnál,

Elvárja hogy legyen húsos kaja meg sütike de ha kell 1 darab sajt a spagettire és nekik kéne hozni rögtön jó anélkül de elötte még ment érte a hiszti.

Mikor a csaj közli hogy nincs pénze őt eltartani száljon be a költségekbe a pasik azzal jönek hogy öket le akarják huzni.

2013. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!