Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval a férjemnek az édesanyja 7 éve meghalt.Iszonyat anyás volt.Édesapja rá egy évre megint megnősült.Férjemnek van egy 7 éves kisfia akit az új feleség(új mama)egyfolytában azzal traktál,hogy hívja mamának.Ez a férjemnek nem tetszik,és szokta neki mondani,hogy nem mama.A mama a temetőben van meg anyának az anyukája a te mamád.A gyerek ezt elmondta az anyjának aki azt mondta neki,hogyha a "K"nem mama akkor én(mármint a nevelőanyja)se vagyok neki a nevelőanyja.

Én sose kértem a kicsitől,hogy anyának hívjon.Mindig a keresztnevemen szólít.

Akkor most kinek van igaza?Szerintetek jogos az új mamának követelnie azt,hogy hívja őt mamának?Hozzáteszem az új mamának van 8 vér szerinti unokája.

Amikor az igazi mama meghalt a kicsi csak 5 hónapos volt,nem ismerte.De látom rajta,hogy nem akarja mamának hívni.Akkor miért kell erőltetni?


2013. ápr. 29. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a férjednek van igaza és neked.


Ha a gyerek akarja, akkor hívhatja őt is mamának, de ha nem, akkor nem kell erőltetni! Ez nagyon antipatikus dolog számomra.

2013. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mindig azzal jönnek,hogy adja meg a tiszteletet neki.

Ez olyan szerintem,hogy ha valaki tegez valakit vagy magáz akkor is ugyan úgy eltudja küldeni melegebb éghajlatra ha akarja.Nem?

2013. ápr. 29. 15:00
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

csak, ha a gyerek akarja!

nekem a nagybátyám jött össze egy olyan nővel, akinek akkor 2-3 éves kislánya volt. Az apját addig se és most se látja gyakran. A kislány mondta párszor nagybátyámnak, hogy apa, de le lett róla szoktatva. Az apját is már a keresztnevén hívja. Viszont a mamámat 'mama'-nak hívja, az senkit sem zavar. Ott is laknak nagybátyáéknál. Mamámnak meg csak egyszer kellett, hogy azt mondja, mama, már el is olvadt a kislánytól :)


Lényeg a lényeg: szülő esetén szerintem érthető, hogy ne engedjük, hogy a nem vér szerinti szülőt anyázza/apázza (más dolog, ha nem él, és kiskorától más neveli, de nálatok nem ez a helyzet). A nagyszülőknél én engedékenyebb lennék, ha a gyerek akarja, mondja. Ha nem, ne, erőltetni meg pláne nem szabad.


Amúgy arra, hogy te nem vagy a nevelőanyja: nem is 'nevelőanya'-nak hív, hanem a keresztneveden, szerintem csak alád akart rakni, hogy Neked se legyen 'jó'

2013. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Hivja a gyerek az "új" mamát nagyinak, vagy mamusnak vagy valami másnak, ne pont mamának, ha már a férjednek az nem tetszik. Mert annyiban igaza van az új feleségnek, hogy az hülyén hallatszik, ha "Kati néninek" szólitja a gyerek, valami családtag-név jár neki is.
2013. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nekem a mamám is születésem előtt meghalt. Papám összejött egy nővel, akit nem vett feleségül, de élettársak voltak. Neki is voltak unokái, papámnak is. Valamilyen szinten úgy tekintek a "nevelőmamámra" mintha ő lenne az igazi mamám, de nem tudom őt mamának hívni. Pedig kérte is, próbáltuk is, nem ment. Csak bele gondolok, hogy anyum mit érezhetne, hogy mamának hívjuk apuja élettársát, és az ő anyuja nem élhette ezt meg. Elszomorít :(


Szóval teljes mértékben igaza van a férjednek, és a gyerek igen is érzi, hogy a "mama" nem igazi mama.

2013. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4-es

Van neki igazi mamája is,szerintem az a mama.Akkor ezzel az erővel én is verhetném a nyálam azért,hogy hívjon anyának mert 1 éves kora óta nevelem?Csak azért,hogy én is családtagnak érezzem magam?Vagy hogy van ez?

2013. ápr. 29. 15:14
 7/21 A kérdező kommentje:

3-as

Igen ezzel én is tisztában vagyok,hogy az ex alám akart rakni.Amúgy nemtudom honnan veszi a gyerek anyja,hogy engem anyának hív?Vagy én arra gondoltam,hogy a kicsi márcsak válaszolt rá neki,hogy ha a "K"mama akkor a "T" anya:-)

2013. ápr. 29. 15:16
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

az a szomorú hogy itt senki sem gondol a gyerekre! ő Mamának akarja hívni miért!?:

-mert nem ismerte az igazi mamát soha,így számára a mostani nő a mama és kész

másodszor pedig nem a vér számít hanem hogy miként bánik a gyerekkel így az hogy viszonyul hozzá, a nevelőanya is lehet igazi anya már csak azért is mert felneveli a gyereket úgy mint bárki mást sőt,mindezt annak ellenére teszi,hogy nem is ő a vérszerinti anyja

2013. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
egy szó mint száz itt nem elvekről kéne hogy szó essék,hanem a gyerek érzéseiről, illetve hogy miként érzi jól magát
2013. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy nem akarja mamának hívni, ha ti azt mondjátok neki, hogy Ő nem mama.

Apukám meghalt, amikor még picsik voltunk. Anyukánk 5 év múlva ment újra férjhez.

Az akkor 6 éves nővérem megkérdezte az eljegyzésen, hogy ezután hívhatjuk-e apukának? Azóta is annak hívtuk a haláláig.

Az édesanyját pedig mi is mamának hívtuk, pedig mindkét mamánk élt. Mindegyik "mama" mellé odatettük a nevüket is.

2013. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!