Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval a férjemnek az édesanyja 7 éve meghalt.Iszonyat anyás volt.Édesapja rá egy évre megint megnősült.Férjemnek van egy 7 éves kisfia akit az új feleség(új mama)egyfolytában azzal traktál,hogy hívja mamának.Ez a férjemnek nem tetszik,és szokta neki mondani,hogy nem mama.A mama a temetőben van meg anyának az anyukája a te mamád.A gyerek ezt elmondta az anyjának aki azt mondta neki,hogyha a "K"nem mama akkor én(mármint a nevelőanyja)se vagyok neki a nevelőanyja.

Én sose kértem a kicsitől,hogy anyának hívjon.Mindig a keresztnevemen szólít.

Akkor most kinek van igaza?Szerintetek jogos az új mamának követelnie azt,hogy hívja őt mamának?Hozzáteszem az új mamának van 8 vér szerinti unokája.

Amikor az igazi mama meghalt a kicsi csak 5 hónapos volt,nem ismerte.De látom rajta,hogy nem akarja mamának hívni.Akkor miért kell erőltetni?


2013. ápr. 29. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kicsik.
2013. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

8!


pont ez az, hogy a gyerek NEM akarja mamának hívni!


és a férjének sem jó hallani, hogy mamának hív valakit, aki nem az ő édesanyja!


Esetleg hívhatná Katimamának, ha ezt beveszi a férjed gyomra, de tartom az álláspontom, csak, ha a gyerek akarja!


2. voltam

2013. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hogy a gyerek kit hogy hív, az a gyerek dolga, ebből pro-kontra presztizskérdést csinálni több mint ostobaság...

Nyilván ne hívja valami arrogáns, tiszteletlen módon, mondjuk "nyanyának" vagy ilyesminek, aztán ennyi. Szóval Kérdező, a férjed is leállhat a gyerek fűtésével, meg az apja új felesége is. Nem kell beleszólni, ennyi.

2013. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%

Az anya anya, a nagymama a mama, csak külföldön szokás mamának hívni az édesanyát.

Miért kell erőltetni? Erre csak azt tudnám mondani, hogy az óvónőm nem engedett haza, amíg nem üres a tányérom, és ezt szóvá merte tenni anyukám, erre másnap a szemembe mondta az óvónő, hogy anyám hülye. Miért? Mert sok a hülye ember.

2013. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Egyikőtöknek sincs!


Úgy szólítja a gyerek az új "nagyit", ahogy neki jólesik. Szerintem ha rákérdez, akkor az lenne a normális, hogy felajánljátok neki, hogy bárhogy hívhatja, mamának, nagyinak, XY néninek, XY-mamának, aztán majd eldönti, ő hogy szeretné.

Az új mamának nem kell erőltetnie, a férjednek meg nem kellene az ellenkezőjével traktálnia a gyereket. Tényleg hülyeség ebből presztízskérdést csinálni. Ha a gyerek mamának érzi az új feleséget, vagy ez a megszólítás tetszik neki, akkor hadd szólítsa így. Ha meg más megszólítás áll hozzá közelebb, akkor úgy.

Ne piszkáljátok ezzel, mert nem hiszem, hogy ez neki jó!

2013. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
45%
Nem csodálom,h nem tetszik a férjednek,mert nekem se tetszene ha valaki azzal traktálná a gyerekem,h hívj Mamának,miközben igazából semmi köze sincs hozzá.Az igazi Mamát úgy se tudja pótolni,és ezt a kicsik is megérzik.
2013. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan lepontozhattok, de szerintem sincs igaza egyikőjüknek sem. Mind a ketten a saját érzelmeiket akarják ráerőltetni a gyerekre.Csoda, hogy be nem dilizett még tőle a gyerek. :)

Legegyszerűbb lett volna, ha a gyereknek felajánlottátok volna, hogy mik közül választhat,s közösen eldöntitek. Végül is a férjed felől őt ismeri mamaként. Ha jól értelmezem a kicsi 1 éves korától az életében van.


Száz szónak is egy a vége, én nem csinálnék ilyen nagy ügyet ebből. S nem sértődnék meg ilyen marhaságon, hogy esetleg őt is mamának hívja.

2013. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A 4. válaszoló vagyok: NEM OLVASTAD EL, hogy MIT irtam.

Ugyanis NEM azt, hogy hivja "mamának", hanem ezt:


"Hivja a gyerek az "új" mamát nagyinak, vagy mamusnak vagy valami másnak, ne pont mamának"


Mivel a "papa" feleségéröl van szó, ezért az illetö "családtag", akár tetszik neked, akár sem. Valahogy csak meg kell szólitania a gyereknek a feleséget, ezért irtam alternativákat.

Mivel a "papa" felesége, ezért logikai szempontból a "mama" szerepkörbe került a nö, tehát nem nevezheted idegennek.


Attól, hogy a gyerek valami ilyesmi néven szólitja, semmit nem vesz el az "igazi" mamától, csak a gyerek lesz gazdagabb azzal, hogy jó kapcsoaltban lehet az új családtaggal.


Nálunk több ismerösnél van meghalt szülö/nagyszülö, meg újraházasodás. A gyerekek minden "nagymama" rangú nöt "mamának" szólitanak, mégpedig úgy, hogy Kovács-mama, Tóth-mama, stb. Egyetlen esetben sincs ebböl probléma, mert mindenki a gyerek érdekeit nézi, és nem kicsinyeskedik.


Ha ilyen cirkuszt csináltok, azzal csak a gyereket teszitek tönkre, sokkal okosabb lenne, ha mindenki megpróbálna a másikkal békésen, veszekedés nélkül kapcsolatot tartani.


De arra azért kiváncsi lennék, hogy SZERINTED hogy kellene a gyereknek szólitania a feleséget?!?!?

2013. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem értem a férjedet. Én ismerek olyan anyóst, aki "lányom"-nak szólítja a menyét és nincs felháborodva a család. Gyerekkoromban még egyik-másik barátnőm is úgy szólította az én mamámat, hogy vezetéknév+mama, annyira családias volt a kapcsolat. Pedig mindnek volt saját mamája és megint csak nem volt felháborodva egyik család sem.

Az új mamának sem kell persze erőszakoskodnia, de a férjednek sem ellenkeznie. Miért a gyereken keresztül kell egymással harcolni?

2013. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2013. ápr. 30. 08:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!