Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bírjátok, ha a gyermeketeke...

Ti bírjátok, ha a gyermeketeket úgy becézi valaki, ahogy nem szeretitek? Szóltok érte? Vagy ráhagyjátok?

Figyelt kérdés

A lányomat Anettnek hívják, anyósom Nettinek szólítja. Nagyon zavar. Így már rettenetes a hangzása szerintem.

Bennem lenne a hiba?



2013. máj. 2. 10:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
61%

Én szóltam.

Nem fejezte be (szintén anyós),nem mentünk hozzá egy darabig.

Aztán már tudta a nevén szólítani.

2013. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
24%

Nem (igaz nekem tetszik) en siman szolnek...., hogy van neve a gyereknek, amit azert adtatok, mert ugy tetszik, legyen kedves ne atnevezni, vagy a gyerek apja szoljon az anyjanak, az alan jobb megoldas...

A volegenyemet szoktak becezni, de ugy h megorulok miatta, egyedul az anyjanak nem szolok:) mert nincs jogom, de a falat kaparom ha meghallom (Ádi/Adika a majd 30 éves férfire...vááa)

Ha az apa nem beszél vele, akkor te emmlitsd meg neki...

2013. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
49%

én is szóltam annó anyoséknak,ebbe nincs semmi ciki.

persze finoman,ne sértőn mondd neki

2013. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
35%

A fiam miatt kevésbé szólók (Boldizsár egyébként), az szokott csak zavarni ha babázzák, mert már 3,5 éves.


Maga miatt viszont még így 36 évesen is szólok.

Ágota vagyok, és néhány elvetemült leÁgiz, amin én kicsi korom óta fel vagyok háborodva ! :))

Az az Ágnes beceneve!

2013. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
26%
...magaM miatt.......
2013. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
78%

Ágota bakker, veled se lennék jóban :D Elképesztően utálom, mikor valaki kijavít, hogy az ő neve nem Ági, hanem Ágota. Kevés ennél sznobabb dolgot tudok elképzelni. Bocsi ettől még biztos tök normális nő vagy, de ez... Huh. :)

Kérdéshez, engem nem zavar, ha a gyereket nem zavarja, mindkét gyerkőcnek számtalan beceneve van, van amelyiket nem kedvelik, azt szokták mondani. (5 és 3 évesek.)

2013. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%
Nem szólok érte. Kedveskedesbol becezi, nem azért, hogy bantson bárkit is. Nálunk a nagyapám hívta mindig Annuskanak a lányomat. Nekem ez egy neniket jelentett, de o olyan kedvességgel mondta, hogy megbarátkoztak vele. Soha eszembe nem jutna szólni azért, pláne nem menni látogatóba, mert valaki nekem nem tetsző néven becezi a gyerekemet, ha ez önmagában nem egy sértő becenév.
2013. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
34%
Hat hatos, engem is utalnal, mert en pl Nikolett vagyok es bizony szólok, ha Nikolnak vagy Nikolettanak szólítanak, mert nem az a nevem
2013. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
41%

Ágota vagyok.

Hát sajna, pedig ez van. A tesóm Kata, és így is van anyakönyvezve, ő pl. a Katira ugrik......

2013. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Ennyire nem vagyok primitív, hogy ha valaki szeretetből becéz valakit akkor belerondítsak.

Más fogás nincs az anyóson? Mert ez elég undorító, hogy a gyereket is belekevered az anyósozásba.

2013. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!