Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyereketeket meghívja...

Ha a gyereketeket meghívja valaki egy-két hétre akkor ti is mindenáron vissza akarjátok hívni? Nincs ez túlbonyolítva?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, nem kicsi már 11 éves, de azért még nyáron nem nagyon akarom egyedül hagyni. Édesanyám háztartásbeli, vidéken él oda szokott lemenni. Elváltunk az apjával, az ő barátnőjének is van egy gyereke, fiamhoz hasonló korú kislány. Úgy gondoltam vagyunk olyan viszonyban hogy a kislányt is lehívhatjuk anélkül, hogy ez gondot okozna az anyjának. Konkrétan az hogy ő nem tudja hova visszahívni az én fiamat. Állítólag tényleg csak ez a gond. Végül elengedte, mert a kislány is szeretne menni, de előtte problémázott rajta.

Szerintem ez azért nem egy nagy tragédia. Nem azt mondom hogy én nem próbálnám meg valamilyen úton vissza hálálni a dolgot. Volt már olyan hogy fiam elment egy kisbarátjáékkal hétvégézni az ő kisházukba, utána természetes volt hogy elhívtuk egy moziba, utána beültünk pizzázni, de nem hinném hogy mindenáron nekem is hétvégézni kellett volna vinni a gyereket.

Plusz a mi kapcsolatunk alapból nem ilyen. Hisz ha ők viszik valahova a fiamat akkor az apja viszi. Ezt nem lehet "visszahálálni" de nem is kell. Tényleg nem várok semmit. Látom hogy a fiammal jól bánik, elfogadta, ez éppen elég. Éppen ezért is hívtuk meg a kislányt, amolyan "csapatépítésnek" szántam.


2013. máj. 3. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:

ha anyukád is szívesen látja a kislányt, akkor miért ne? jókat játszanak majd együtt, sokkal jobb így, mint egyedül.


gondolom azért a barátnő is beszáll a költségekbe, ha mást nem, legalább ad valami étkezési utalványt, hogy anyudnak ne legyen olyan megterhelő ez a kis nyaralás.

2013. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De, túl van, de a te részedről!


Éppen te írod, hogy MINDIG törekszel arra, hogy visszahívd a másikat/ megháláld a meghívást... akkor miért furcsa, hogy a másik is így gondolkodik, és kellemetlenül érzi magát, amiért belátható időn belül ő nem tudja viszonozni a szívességet?

2013. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem én találtam ki magamtól:) Volt már náluk másik gyerek is. Nem fogadnának el pénzt, ebben biztos vagyok. De szerintem ha valaki meghív valakit magához nem is szokás.
2013. máj. 3. 11:39
 4/10 A kérdező kommentje:
De én nem konkrétan azzal akarom viszonozni amit nekem tesznek. Ő is vehet majd a fiamnak nyáron jégkrémet vagy viheti strandra, vagy mit tudom én.
2013. máj. 3. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az egész a barátnő természetéből fakad. Nehezen fogad el dolgokat, ill. úgy érzi nem érdemli meg. Még az is lehet, hogy Veled szemben neki ez picit kellemetlen, végülis a volt férjed nője. Ezért szeretné viszonozni, ebben aztán semmi rosszindulat nincs. A helyedben felajánlanék neki egy olyan programot, ahova elvihetné a fiadat, és nem neki kell ezen görcsölnie, hogyan hálálhatná meg a vendéglátást.
2013. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem teljesen ismerem hogy milyen. De azért csak beszéltünk már, jó fejnek tűnik. Nem akarok én nagy barátnője lenni, vagy akármi, csak gondoltam a fiam sincs magába, az ő lánya sem. Jól kijönnek. Szüleim részéről tényleg nem akadály. Nem gondoltam hogy problémát okozok, akkor inkább hagytam volna az egészet.
2013. máj. 3. 11:48
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nem azt én sem feltételeztem, hogy rosszindulatból csinálta. Eddig tényleg semmi jelét nem adta, hogy az lenne, szóval én is be tudtam a természetének, csak nem értem.

Én sem azért mondtam hogy menjen együtt a két gyerek hogy kavarjak. De végül ez lett belőle valamilyen szinten. Mert nem akarom hogy rosszul érezze magát emiatt.

2013. máj. 3. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ismered, így nyilván ő se téged!


Nem tudja, hogy te hogy gondolkodsz erről. Nem tudja, hogy mással is viszonozhatja. Azt se, hogy te mit tartasz egyenértékű viszonzásnak.


Hát mondd meg neki!

De nyíltan, őszintén!

2013. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj vele. Csak lazán!:)

Egyébként lehet simán tényleg csak ilyen vagy veled nem akar úgymond közösködni. Én is elváltam, az exférjem korábbi barátnője olyan volt, hogy ha meg kellett mellettem állnia hozzám sem szólt, látszott hogy feszélyeztetve érzi magát. Pedig nem vagyok emberevő sárkány ex :D Ezzel szemben a mostani barátnője már első alkalommal úgy beszélt velem, mintha ezer éve ismernénk egymást. Még én voltam picit zavarban mellette, pedig amúgy nyitott vagyok. Azóta megszoktam a stílusát, és örülök, hogy úgy néz ki ő lesz a befutó. Mert oké, tényleg az a lényeg hogy a gyereket elfogadja, ahogy te is írtad ezzel nincs gond. De azért tudjunk már kommunikálni. Például ha a gyerek még nincs kész ha jönnek, ami félig-meddig az én hibám akkor ne a kocsiba üljenek már 10 percet míg én sürgetem a gyereket hogy csinálja már kint várják, hanem jöjjenek be igyanak egy kólát, váltsunk két szót addig. Vagy fordítva, hívjanak be ha én megyek. Így azért mégis csak könnyebb.

De ha valaki nem ilyen beállítottságú akkor nem. Ilyen dolog nem lehet mögötte?

Ha meg tényleg csak az a gond, hogy ő nem tudja szerinte megfelelőképpen viszonozni a meghívásodat akkor mond el neki, hogy te nem ezt várod. Csak látod milyen jól megvan a két gyerek együtt, illetve szeretnéd neki megköszönni, jól bánik a fiaddal.

2013. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ezt túlspilázni. Mint említetted, ha a fiad náluk van az azért kicsit más, mintha az ő lánya nálatok. Nem érzi azt, hogy ezt a szívességet tudná viszonozni, mivel ha együtt mennek valahova az alap családi program, hiszen még is a párja fia. Semmi extrát nem tud nyújtani, amit csak ő tenne, tehát valahol érthető, hogy problémázik szerintem, ha tényleg csak ez a baj.

Viszont ilyenkor egy beszélgetés szerintem segíthet, amikor elmondod neki, hogy neked az éppen elég cserébe, hogy rendesen bánik a gyerekeddel, amikor náluk van, elfogadta őt és jól megvannak. Nincs semmi szükség más jellegű viszonzásra.

2013. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!