Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy nagymamám...

Mit csináljak, hogy nagymamám temetésén ne bőgjem el magam? 17 F

Figyelt kérdés
Idáig a két nagypapámat vesztettem el. Egyiknek a temetésén amikor elkezdtem könnyezni odajöttek hozzám, hogy "jajj neked még nem kell sírnod, kicsi vagy még".. másiknál meg amikor elkedzdtem sírni odajött valaki és elkezdte veregetni a hátamat... Hát mondanom sem mennyire zavaró volt. Egyszóval nem szeretnék elérzékenyülni, és a figyelem középpontjába kerülni megint...
2013. máj. 5. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha a tömegtől picit távolabb állsz, akkor nem leszel szem előtt..
2013. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy ezt lehet befolyásolni, hacsak nem nyugtatózod be magad. Én még idegenek temetésén is felzaklatom magam, a sok síró ember miatt.

A sírás nincs korhatárhoz kötve, a temetés lényege, hogy elbúcsúz a halottól, sírjál, ha jólesik, azt szokták csinálni temetésen. Nem is értem, miért mentek oda hozzád??

2013. máj. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem temetőben temetjük, hanem templom melett (urnás temetés lesz), és elég kicsi a templom udvara.. a közeli rokonoknak meg muszáj amúgy is közel állniuk, a távoli rokonok meg egyéb ismerősök állnak távolabb...
2013. máj. 5. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:

a temetés előtt esetleg kérd, hogy a részvétnyilvánításokat mellőzzék

vagy hajtsd le a fejed, hátha úgy nem olyan feltűnő

2013. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Most tényleg zavarónak tartod hogy sírsz, mert szeretted a nagymamádat? Más meg kit érdekel ilyenkor? Egyébként meg nem sokan sírnak a temetésen, ez teljesen természetes.
2013. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Ne törődj másokkal, sírj ha jól esik. A rokonok biztos csak meg szeretnének vigasztalni a maguk vállveregetős módján..csak bólints egyet nekik és sétálj arrébb.
2013. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Közeli családtag temétésén sirni termßeszetes dolog. Emiatt nem kell problémáznod, aki ezen kiakad, az sajnálatra mésztó ember.
2013. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit. Sírj csak nyugodtan, és ha valaki megint ezzel az idióta, és főként nagyon káros szöveggel jön, hogy "neked nem kell sírnod, te még...te már..." küldd el a fenébe. Egyenesen. És nem te leszel a figyelem középpontjában, hanem a halott, hiszen az ő temetése lesz. Természetes, hogy az emberek sírnak egy temetésen. Margaret Thatcher temetésén jól lehetett látni, hogy az angol miniszterelnök is sírt: peregtek a könnyek az arcán. Ha neki lehet, akkor neked is. :)


Sok buta ember van, most nagyon felhúztam magam. Ha tudnák, hogy egy kétéves is tud kötődni még egy imádott állathoz is, nemhogy nagymamához-nagypapához! Sírni tényleg nem KELL. Elég baja van annak, akinek kell, mert az nem a saját érzelmeire hallgat, hanem folyton azt lesi, hogy mit szól a falu, a tömeg.


Állj valahova hátulra, vagy ha nem lehet, akkor ne szégyelld a könnyeidet! Egy férfi, egy fiú is sírhat, ha valami fáj neki. Vagy inkább húsz év múlva akarsz gyomorfekélyt kapni az elfojtott és el nem sírt könnyek miatt?

2013. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!