Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdenétek új életet nulláról...

Kezdenétek új életet nulláról Kanadában negyvenesként?

Figyelt kérdés

A férjem nekivágott Kanadának, annak ellenére, hogy én nem szeretnék olyan messzire költözni. Most azt kéri, égessek fel mindent magam után, aztán induljak utána a gyerekekkel.

Mit tegyek? Egy évben egyszer vagy kétszer találkozunk, ez sem élet, egyre csak romlik a kapcsolatunk, de voltam kint és úgy éreztem semmi pénzért nem tudnék ott élni. Nem értem mitől vannak elájulva egyesek.


2013. máj. 6. 09:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azért Svájcba nem olyan egyszerű kikerülni és ott maradni...
2013. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Azért Svájcba nem olyan egyszerű kikerülni és ott maradni..."


Megközelítőleg pont annyira "egyszerű" mint Kanadába, tehát nem értem, miért nem jöhetne szóba. Ugyanúgy munkavállalási, nyelvismeret, vízum kell, de sokszor még ismerős/rokon is.

Egyébként au-pairként vagy bébiszitterként elég könnyű kikerülni, amit pl. az anyuka megpróbálhatna, aztán jöhet a család többi része, és munkát is lehet váltani. De az pl. egy könnyű út oda.

2013. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

volt olyan ismerősöm aki megpróbálta, üres zsebbel ment ki, h majd megszedi magát, hiába volt szinte felsőfokú angol tudása, munkát szinte nem is talált, utána meg lett munka de épp h nullára kitudott jönni, és pár év szenvedés után belátta, h ott is dolgozni kell, ott is csak sz@r munkát fog végezni mint itthon, amilyen lehetőségek vannak, és ahhoz h hazatudjon repülni, kölcsön kellett kérnie itthonról, a repülőjegyre, mert még arra sem volt pénze,

ezért én nem is mennék sose.

2013. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha eleve Kanada nem tetszik, akkor minek, egy ismerősöm kiment, nem bírta a hideget, ment tovább az USA-ba, de ez kb. 40 évvel ezelőtt volt.


Arra is gondolj, hogy a férjed sem él örökké! Ha váratlanul meghal, ott maradsz a gyerekekkel akár pénz nélkül, és még visszajönni sem tudsz, mert nem lesz pénzed a repülőútra!


Ha te nem tudsz érvényesülni, akkor hagyd a fenébe az egészet, olyan országban élj, ami neked jó. Férfira hallgatni nagyon veszélyes, saját tapasztalat, jó nagyot lehet bukni rajta.

2013. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én otthagynám a fenébe a férjem a helyedben. Minek neked egy olyan ember, aki mindenért csak hibáztat?
2013. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha Kanada nem jön be, menjetek máshová.

De a kérdésre (nulláról új élet kezdése) a válaszom igen, én megtettem, 40 évesen. Nem bántam meg, főleg a gyerekek miatt.

2013. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2013. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan. Nincs jó döntés.
2013. máj. 23. 17:01
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen Kanada, hogy még a nyugdíjba sem számítana bele, csak a min. 10 ledolgozott év, ez éppen elég indok arra, hogy ne menj, vagy hogy senki nem is akarjon oda menni, még az sem, aki valahogy beleszerelmesedett abba az országba. Ez irtó gáz, ha ilyen!
2022. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!