Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a családomn...

Hogyan mondjam meg a családomnak és a környezetemnek, hogy az eddig használt nevem helyett a másikat akarom használni?

Figyelt kérdés
2 utónevem van. Ebből a középsőt nem használtam eddig. Viszont 18 évig mindenki így ismert, de nekem ez már kezd kicsit kényelmetlen lenni, hogy a 2. nevem olyan bonyolult és ritka. A középső nevem kicsit gyakoribb, de az sem annyira. Hogyan adjam a környezetem és a családom tudtára, hogy ezentúl szólítsanak a másik nevemen, amit eddig nem használtam? Egyébként kicsit hasonlít is a 2 név. Már facebookon átírtam a másikra és volt aki szóvá is tette nem érti minek állítottam át, hiszen senki nem hív így. Ha valakit nagyon érdekelnek a neveim akkor privátban elárulom.
2013. máj. 8. 19:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
ÉÉÉÉÉn is szeretném a neved elkérni :)
2013. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok a nevedre.:)

Amúgy röviden és tömören mondd meg nekik, hogy a másik ismertebb, innentől azt szeretnéd használni, a régit unod.

(Elképzelhető, hogy bemutatkozáskor nem értik meg elsőre a neved, és a másik érthetőbb lenne).

Unokatestvéremnek nagyon ritka neve van (összesen 9 vagy 10 van belőle M.o.-n). Mikor nagynéném anno közölte, hogy fogják hívni a kicsit, végigsoroltam a fél ABC-t, mire megértettem, mi a kezdőbetűje.

2013. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Én akkor váltottam középső névről harmadikra, mikor gimibe mentem. Az új osztályban senkinek nem volt furi, hogy más nevem van, nekik az volt természetes, mivel nem ismertek előtte:-)

A régiek közül meg már senkivel nem találkozom, senkinek nem hiányzik a régi nevem. A család persze nem fogja megszokni, pedig már jó nyolc éve nem hívatom magam a középső nevemen.

Mindig is utáltam egyébként, csak valahogy 14 évesen vetődött fel bennem, hogy ha kettő van, miért ne használhatnám azt, amelyik tetszik.

Na mondd a neved!:-) :-) :-)

2013. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
szia.engem is érdekelne
2013. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem is két nevem van és én a középsőt használom. Nekem is pont a ritkább a "használt"! Egy időben én is cserélni akartam pint azért amiért Te... De aztán eltelt pár év és pont ugyanazon ok miatt már nem akartam cserélni. Nem hiányzik hogy minden második ember az én nevemet viselje! Jó érzés hogy (szinte) én vagyok mindig az egyetlen ;)
2015. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!