Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a családomn...

Hogyan mondjam meg a családomnak és a környezetemnek, hogy az eddig használt nevem helyett a másikat akarom használni?

Figyelt kérdés
2 utónevem van. Ebből a középsőt nem használtam eddig. Viszont 18 évig mindenki így ismert, de nekem ez már kezd kicsit kényelmetlen lenni, hogy a 2. nevem olyan bonyolult és ritka. A középső nevem kicsit gyakoribb, de az sem annyira. Hogyan adjam a környezetem és a családom tudtára, hogy ezentúl szólítsanak a másik nevemen, amit eddig nem használtam? Egyébként kicsit hasonlít is a 2 név. Már facebookon átírtam a másikra és volt aki szóvá is tette nem érti minek állítottam át, hiszen senki nem hív így. Ha valakit nagyon érdekelnek a neveim akkor privátban elárulom.
2013. máj. 8. 19:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a neved. :)
2013. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Pont így mond el ahogy leírtad nekünk :)

Engem is érdekelne a neveid, biztos szépek :)

2013. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a neved. :)

Amikor anno becenevet váltottam (a keresztnevemet soha nem használtam), mindenkinek megmondtam, hogy ne X-nek szólítsanak, hanem Y-nak. Felfogták, megértették, azóta is úgy szólítanak. :)

2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia. Engem is érdekelnek a neveid.:-)

Amúgy azt szeretnéd, hogy a szűk családod is másképp szólítson?

Még az is érdekelne, hogy téged nem zavart, hogy két keresztneved van?

2013. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én is szeretném tudni a neved!!!

Anyósom nevet változtatott, mindenki megszokta (a szüleit kivéve). Úgyhogy hajrá!

2013. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: kedves szeretteim, mostantól fogva a hivatalos nevem megváltozott: így és így hívnak. Köszönöm a megértéseteket.


Aki kritizál, bánt, cseszeget, annak azonnal tessék hátat fordítani. A te jogod, a te döntésed, neki semmi más dolga nincs, mint ezt tudomásul venni. Pont.

2013. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
nekem is küld el a neved lécci :D
2013. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék:)
2013. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
nekem tetszenek a hosszú nevek, de nekem sajnos csak egy jutott :/ elárulod a tiéd? :)
2013. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nekem is jöhet.
2013. máj. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!