Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz ezt megérteni/fe...

Tényleg nehéz ezt megérteni/felfogni?

Figyelt kérdés

Apósom 59 éves és már nem dolgozik.Segélyeken és az előnyugdíján él.Ami mint tudjuk nem egy nagy összeg!

A rezsibe abszolút nem száll be.Amivel nem lenne igazán gond,mert megértő vagyok hogy nem sok az a pénz,amit kap.

De egyszerűen betelt a pohár tegnap!

Postára kellett mennem és neki is,így együtt mentünk!Hazafele egy hatalmas körutat tettünk,mert neki ez és az kellett /akkor kapta meg a pénzét/.

Ám legyen,ha már itt vagyunk,jobb,mintha otthonról jönne le megint.

Hazaértünk,mondta,hogy elfelejtett olajat venni,de majd holnap /vagyis ma/ úgy is mennünk kell el és majdd vesz.Gyerekekkel bejöttünk,tettem-vettem,párom is hazajött és mondja,hogy nagyon égetheti a pénz após zsebét,mert nincs itthon.

Elborult az agyam és mikor hazajött kimentem a kocsihoz és kivettem a kulcsot.Rögtön nem tetszett neki.

Elegem lett abból,hogy nem elég,hogyha nem vagyunk itthon,rájár a hűtőre,megeszi az alapanyagokat,megissza a gyerekek elől a tejet,holott neki is volt és van,nem fizet semmibe,tönkre tesz mindent,amihez csak hozzá nyúl, erre még abban sem hajlandó segíteni,hogyha már nem tankol az autóba,akkor legalább ne járjon el feleslegesen,mert nagyon unom és a pénztárcám se bírja,hogyha mennem kell vhova újra tankolnom kell,holott folyton tankolok.1 hónapban ha 4x ha megyek vhova autóval és nem is messzire

És most a fejemhez vágta,hogy én ne szóljak bele és neki elég szégyen az hogy másnak kell őt eltartani,mert a fia nem képes rá! egyik ismerőse minden nap hoz neki kaját,tehát erre se sokat kellene költenie.És annak az ismerősnek meg is köszöntem,hogy segít nekünk.Páromnak épp elég baja van és épp elég neki,hogy a saját családját fent tudja tartani.Egy picit tán könnyebb lesz,ha ősszel sikerül visszamennem dolgozni.

Egy piccit önzőnek érzem magam,hogy idáig fajult a helyzet,de már meguntam azt is,hogy magamon spórolok a legtöbbet vagyis sosem veszek magamnak semmit.És már azért lelkifurkám van,hogy egy szandit mertem magamnak venni ebben a hónapban,de hát semmi lábbelim sem volt és nem ártana egy sportcipő sem,mert a jelenlegi sajnos kicsi lett.Nőtt a lábam 25 évesen...

Emiatt van az hogyha választanom kellene,hogy magamnak vagy a gyerekeknek valami vagy apósnak az üzemanyaga,akkor nyilván nem apóst helyezem előtérbe


Szerintetek drasztikus vagyok?


2013. máj. 14. 15:20
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva eldurvultam már én is,de fel nem foghatom ezt a rosszindulatot,ami néhány emberből fakad!

Nem írtam semmi olyasmit,ami kiválthatta volna.Nem azt írtam,hogy agyoncsapom és elásom a kertben,vagy kipaterolom a házból,csak annyit,hogy drasztikus volt-e hogy elvettem a "kocsink" kulcsát,mert számomra elég volt,hogy akkor megy,amikor akar az én kontómra.

És azt sem tudom tolerálni,hogy megesz mindent,ami neki jól esik,anélkül,hogy szólna.És igen bosszantó tud lenni,ha a gyerekek elől eszi,mert neki muszáj.

Azért mert jelenleg itthon tartózkodom,nem azt jelenti,hogy vakarom a farom és várom a csodát!

Egy olyan szakaszban vagyunk,ami megszokott egy családnál.Míg nem jár a legkisebb közösségbe,itthon kell vele lenni.Ez az élet rendje,ha gyerek van a családban.

Nem tart örökké...

2013. máj. 15. 00:53
 42/57 anonim ***** válasza:
47%

Nehogy te magyarázkodj már!

Kérdeztél, van, aki nem tud olvasni, van aki azért esett neked, mert nem kell hitelt fizetnetek, és irigy, mert neki a gatyája is rámegy, és rajtad tölti ki...

2013. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
35%
Költözz el, ha nem tetszik. Nem kellett volna a semmire szaporodonod..
2013. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
55%
Kedves utolsó! Ha a pasinak van egy része egy házból, az a semmire vállal gyereket? Miért, aki albérletbe vállal gyereket, na, arra mit mondasz? Kicsit lehetnél kulturáltabb, ha tudod, mit jelent. És ilyen mentalitással ne szaporodj! Jobb lesz mindenkinek.
2013. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
15%
Talán ha nem mentél volna hozzá egy vénséghez akkor nem kellet volna hipp-hopp gyereket szülnöd!
2013. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

47-es


A majdnem 10 évvel idősebb férj az 34-35 éves lehet :-)

Az hol vénség? Ha jól számolom a nagyobb 3 éves ugye tehát 30-31 évesen gondolta azt a férj, hogy alapítsanak családot vágjanak bele :-) a kérdező 22 körül szülhetett ..

Mivel 7 éve vannak együtt., 4 éves kapcsolat után "pottyant" a gyerek, teszem hozzá együtt is éltek


Írják itt sokan, hogy gáz h a férjnek 35 éves korára nincs "saját" lakása. Nem biztos hogy sokkal előrébb lennének most, ha nem vállalnak gyereket 3 éve. Nulla önerővel vagy szülői anyagi segítség nélkül egy "átlagos család" ahol a 2 fő jövedelme nem haladja meg a 160 000 Ft-ot (7 éve még más volt a helyzet azért M.on) Ebből még lakást nem vettek volna. Max egy nagyon lelakott állapotban lévőt, amire ugyanennyit rákölthetnek. Vagy éppen vettek volna fel 15 évre hitelt amit azóta is fizetnének. ebben a gazdasági helyzetben meg ami van lehet bele se mernének most vágni a családalapításba. Kb. 7 éve volt amúgy is "menő" a svájci frankos hitel, akkoriban szinte csak azt adtak, bárki bármit mond legalább 80%-ban a bankok....


A kérdező nem utálja az apósát, csak néha nehéz vele együtt élni :-) ennyi


Amint el tudnak indulni valamerre úgyis elköltöznek. Egyébként szerintem az öreg nem örülne neki ha magába maradna...

2013. máj. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm,nagyjából leírtad,hogy mi a helyzet!


Nem tudom melyik kommentem tükrözte,hogy reszketek itt.Szó sincs róla,de nem is firtatom tovább!


A vénségről meg annyit,hogy a kor az egy állapot! Az agyi érettségi szint megint más!Sokak az alsó iskolás szintet sem érik el!

Nekem lesz még időm dolgozni eleget,meg fog várni.De a nyugdíjas éveimet nem gyerekneveléssel szeretném tölteni.Maximum unokázni.

2013. máj. 16. 16:12
 48/57 anonim ***** válasza:
16%
Hát ezek alapján nem úgy nézel ki mint aki dolgozni akar inkább csak parancsolgatni és élősködni más házában.
2013. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Azért mert jelen pillanatban itthon vagyok a gyerekekkel,már rögtön élősködő,parancsolgató és munkakerülő vagyok?


De én értem már,hogy honnan fúj a szél!

Mindenki magából indul ki,igaz kedves utolsó?

2013. máj. 16. 16:42
 50/57 anonim ***** válasza:
Én dolgozom, van 3 gyerekem, és saját lakásunk amin hitel sincs és még csak 30 éves vagyok.
2013. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!