Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz ezt megérteni/fe...

Tényleg nehéz ezt megérteni/felfogni?

Figyelt kérdés

Apósom 59 éves és már nem dolgozik.Segélyeken és az előnyugdíján él.Ami mint tudjuk nem egy nagy összeg!

A rezsibe abszolút nem száll be.Amivel nem lenne igazán gond,mert megértő vagyok hogy nem sok az a pénz,amit kap.

De egyszerűen betelt a pohár tegnap!

Postára kellett mennem és neki is,így együtt mentünk!Hazafele egy hatalmas körutat tettünk,mert neki ez és az kellett /akkor kapta meg a pénzét/.

Ám legyen,ha már itt vagyunk,jobb,mintha otthonról jönne le megint.

Hazaértünk,mondta,hogy elfelejtett olajat venni,de majd holnap /vagyis ma/ úgy is mennünk kell el és majdd vesz.Gyerekekkel bejöttünk,tettem-vettem,párom is hazajött és mondja,hogy nagyon égetheti a pénz após zsebét,mert nincs itthon.

Elborult az agyam és mikor hazajött kimentem a kocsihoz és kivettem a kulcsot.Rögtön nem tetszett neki.

Elegem lett abból,hogy nem elég,hogyha nem vagyunk itthon,rájár a hűtőre,megeszi az alapanyagokat,megissza a gyerekek elől a tejet,holott neki is volt és van,nem fizet semmibe,tönkre tesz mindent,amihez csak hozzá nyúl, erre még abban sem hajlandó segíteni,hogyha már nem tankol az autóba,akkor legalább ne járjon el feleslegesen,mert nagyon unom és a pénztárcám se bírja,hogyha mennem kell vhova újra tankolnom kell,holott folyton tankolok.1 hónapban ha 4x ha megyek vhova autóval és nem is messzire

És most a fejemhez vágta,hogy én ne szóljak bele és neki elég szégyen az hogy másnak kell őt eltartani,mert a fia nem képes rá! egyik ismerőse minden nap hoz neki kaját,tehát erre se sokat kellene költenie.És annak az ismerősnek meg is köszöntem,hogy segít nekünk.Páromnak épp elég baja van és épp elég neki,hogy a saját családját fent tudja tartani.Egy picit tán könnyebb lesz,ha ősszel sikerül visszamennem dolgozni.

Egy piccit önzőnek érzem magam,hogy idáig fajult a helyzet,de már meguntam azt is,hogy magamon spórolok a legtöbbet vagyis sosem veszek magamnak semmit.És már azért lelkifurkám van,hogy egy szandit mertem magamnak venni ebben a hónapban,de hát semmi lábbelim sem volt és nem ártana egy sportcipő sem,mert a jelenlegi sajnos kicsi lett.Nőtt a lábam 25 évesen...

Emiatt van az hogyha választanom kellene,hogy magamnak vagy a gyerekeknek valami vagy apósnak az üzemanyaga,akkor nyilván nem apóst helyezem előtérbe


Szerintetek drasztikus vagyok?


2013. máj. 14. 15:20
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
Vigyétek fel a hűtőt neki. Mond el neki mennyi pénzetek van és figyelmeztesd rá, hogy ha egy tej van akkor gondoljon a gyerekekre is, mert reggelihez kell a tej stb. Írjon listát ha bevásárolni megy. Én is azt teszem.
2013. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy idősebb és ezt tiszteletben is tartom,de ha másképp nem megy.Hogyne beszélt volna már vele,csak sosincs eredménye.Így talán lesz!

Most megkérdeztem,hogy vigyük-e fől a hűtőt.Azt mondta nem mert minek 2 hűtő?Most erre mit válaszoljak?Tény,hogy nálunk is a gyógyszereit tartja bent,tehát sokat vizet nem zavar,tényleg.

Csak az a probléma hogy folyton rájár.Meg sem kérdez!Elég meglepő tud lenni,mikor csinálnál vmi kaját és hopp nincs hozzávaló,pedig tudod hogy vettél.És hiába mondom neki,mindig azt válaszolja,hogy ne zavarjon,majd ha kap pénzt,akkor visszaveszi.Csak azt nem érti meg,hogy nekem éppen akkor kell.És persze sose kapom vissza.

2013. máj. 14. 16:00
 13/57 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!Ezt már mind mondtuk neki.Még anno azt is,hogy a jó kis fizujából tegyen félre,ha vmi lenne.Erre azt válaszolta,hogy elég szégyen,hogy a temetésére is neki kell félretennie.Mi nem ezt mondtuk,de ő így értelmezte és így is maradt meg nála.Október óta munkanélküli és semmi,de semmi félretett pénze sincs.


Az autót sose tankolom tele,ha csak azt nem mondom a kutasnak,hogy 2000-ért tankolja tele :)

Mindig mondom neki,hogy ne menjen folyton és hagyjon az autóban üzemanyagot,mert a gyerekekkel bármikor bármi lehet és ahhoz kell az autó és hozzá az üzemanyag.


Én nem akarom bekorlátozni semmiben és azt sem hogy többé ne üljön be az autóba,csak szeretném rávezetni egy kis spórolásra,mert mi ezt anyagilag már nem bírjuk.

Párom nem ilyen drasztikus,de én az leszek,ha úgy érzem,hogy az amúgy is nehéz megélhetésünket ezzel fenyegeti!

2013. máj. 14. 16:09
 14/57 anonim ***** válasza:
41%
A lakás az após és a férjed tulajdona..a megoldás így roppant egyszerű :) el kell költöznötök végre otthonról és kész :D ha ennyi zavar
2013. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
41%
Apósodé meg a három fiáé a ház és még te akarsz neki dirigálni??? Nem , hogy örülnél, hogy ott laksz.
2013. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:

Nem értem.Attól,hogy nem az én tulajdonom,miért ne szólhatnék bele az engem és a gyerekeket érintő dolgokba?

ezt valahogy sose fogom megérteni.Szép lenne,ha albérletben laknék és a tulaj beleszólna mindenbe,használná az autót,bejárna a lakásba és rájárna a hűtőre,mert az az ő háza!

hidd el nem felejtem el,hogy nem az én házam,de úgy érzem meg is teszek mindent,hogy ezt kompenzáljam!Tisztán tartom az udvart,mert amúgy elburjánzana az udvar a sok szeméttől,amit ő szétdobál.

Ha tehetném mennék,de nem is értem,hogy egyesek miért hiszik,hogy ez olyan könnyű.Keresem a lakásokat,házakat és a hitellehetőségeket,de önerő nélkül nehéz, és ilyen helyzetben a spórolás sem jön össze.

2013. máj. 14. 16:21
 17/57 A kérdező kommentje:

ma 16:17-es

Én is pofán vágnálak,hogy nem tudsz értelmesen hozzászólni a kérdéshez.Attól,hogy gyeden vagyok itthon van munkahelyem és várnak vissza.És bizony van mellékjövedelmem,így nekem ne merd azt állítani,hogy nem járulok hozzá semmihez.A gyerekekkel valakinek itthon is kell lenniük.Valószínű,hogy nem csak magamnak szültem őket!Tehát vegyél vissza!

2013. máj. 14. 16:25
 18/57 A kérdező kommentje:

amúgy miért jön folyton mindenki a házzal?Folyton ezt olvasom!

Változna a helyzet,ha azt írnám,hogy közös?Attól a probléma fenn áll!

Sz.rok én a házra!Nekem nem kell.Dugja föl magának,ha emiatt érzi azt,hogy beleszólhat bármibe is!Eszem megáll!

2013. máj. 14. 16:29
 19/57 anonim ***** válasza:
47%
Már ne is haragudj de szerintem veled van a probléma nem az apósoddal. Gondolom már régebben is ilyen volt, akkor minek költöztetek hozzá?
2013. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
72%
Ha szarsz rá, akkor költözz el, és élj máshol! Például menj lakni a szüleid nyakára!
2013. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!