Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit választanátok? Haldokló...

Ti kit választanátok? Haldokló szülő ápolása vs. Bajban lévő gyermek segítése?

Figyelt kérdés

Édesanyám 85 éves combnyaktöréssel magatehetetlenül fekszik. 5-en vagyunk testvérek, de senki nem mozdul és megy segíteni...nekem kellene mennem.

Csakhogy közben a lányom egyedül maradt a csecsemőjével, jövedelem, lakhatás (jelenleg anyaotthonban van a picivel) és minden segítség nélkül. Ha nem segítek be, akkor nem tud sehol munkába állni és helyrejönni.


Anyukám 250 km-re lakik, a lányom velem egy városban van.

Anyukám háza már egy testvérem nevén van, így oda sem mehet a lányom...anyukámat pedig már nem mozdíthatom ki az otthonából ennyi idősen, tehát semmiképpen nem tudom egyszerre mindkettejüket segíteni.


Mit lehet tenni ilyenkor?


2013. máj. 15. 09:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Több dolgot nem értek a leírásban.

Ha anyukád háza a testvéred nevén van, akkor az a teszvér miért nem gondoskodik anyukáról?


De ha már nem is gondoskodik és te odaköltöznél, akkor miért nem költözhet veled a lányod is a babával? Csak azért, mert nem a te neveden van a lakás? Ennek így nincs sok értelme.

2013. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba van a testvered neven a haz, nyilvan edesanyad a haszonelvezo, ergo az megy oda, akit o odaenged. A haszonelvezeti jog erosebb, mint a tulajdonjog. Tehat mehetne oda a lanyod. Vagy mehetsz oda te, a lanyod meg a te lakasodba. Mondjuk azt nem ertem, hogy miert vallal valaki gyereket lakas es jovedelem nelkul....
2013. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Én mindkettőn segítenék valahogy..

Viszont nem értem, hogy miért van a lányod anyaotthonban, ha egy városban éltek? Miért nem laktok együtt?

Ne haragudj, de a leírásból úgy jön le, hogy az anyukádnak te sem szeretnél segíteni a testvéreidhez hasonlóan. És ehhez a lányodat használod fel, vele "takarózol"... Eddig miért nem segítettél rajta? Miért csak most lett a kérdés, mikor édesanyád is ellátásra szorulna?

2013. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Anyukámmal egy fedél alatt él az a testvér, akié már az a ház, csak éppen nem ápolja anyukánkat, nem gondoskodik róla. Éppen annyi hely lenne, hogy énnekem jutna egy fekhely a beteggel egy szobában. A lányomnak és egy pici babának már nem is jutna hely.

Itt ahol élek, pedig szintén nem a sajátomban lakok, bizonyos okok miatt ide nem jöhet a lányom a gyerekkel.


Mindkettőn nem tudok segíteni, csak az egyikükön. Azt sem könnyen...Ez nem takarózás. Ez tény.

2013. máj. 15. 09:25
 5/35 anonim ***** válasza:
38%

En a gyermekemet mindenkeppen! En anyakent (nagyobb) felelösseget erzek a gyermekemert, mert öt EN vallaltam.

Ezenkivül, a vegrendelet megvaltoztathato, igy edesanyad most meg mashogy is rendelkezhet a hazarol, legalabbis az ö reszeröl.

Es: ha mas megoldas nincs, barmilyen nehez is, akkor is kimozdithato ennyi idösen az otthonabol, bar igaz, hogy ezt idösek nehezen fogadjak el, ill. sokan utana nem latjak az eletük ertelmet es a halalt valasztjak, de ez az ö döntesük...

Tehat en a lanyomat segitenem.

2013. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, majd aki ott él, fogja ápolni. Egyébként ápolási díjat is kérhet az önkormányzaton!! és akkor szerintem még egy kicsit figyelik is, hogy rendben van-e..

A lányodnak, ahogy tudsz, segíts. Lehet, hogy egy olyan albérlet kell, ahová hárman mehettek?

2013. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
#5 Milyen végrendeletről beszélsz? Nem azt írta a kérdező, hogy az egyik testvér fogja örökölni a házat, hanem azt, hogy az már a testvér nevén van.
2013. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Ha a lányodon segítesz, mi lesz az anyukáddal? Ott fog meghalni az ágyban, mert éhenhal és senki sem foglalkozik vele?

Nekem ő tűnik a gyengébbnek, és elesettebbnek, nem a lányod. Én az anyukádon segítenék a helyedben.

2013. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%

Ha máshogy nézzük a dolgokat, akkor a lányod is hibás.. Nem kellett volna gyereket vállalnia a semmire..

Oda nem ehet, ahol most te vagy? Gondolom gyerektartást, családi pótlékot, gyest kap. Emellett talán kaphat rendkívüli gyermekvédelmi támogatást az önkormányzatnál, igaz ehhez állandó lakcím kell. Ha közben az anyukádhoz költöznél, akkor a jelenleg is fizetett lakbéredet esetleg folyósíthatnád a lányodnak. Gondolom anyukádnál nem kell fizetni a lakhatásért.

2013. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

"Anyukámmal egy fedél alatt él az a testvér, akié már az a ház, csak éppen nem ápolja anyukánkat, "

ez a testvér felnőtt értelmes ember? akkor fogja ápolni -

Hallottatok már az ápolási díjról? nézzetek utána ezt lehet kérni az Önkormányzaton és meg is fogja kapni.

2013. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!