Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit választanátok? Haldokló...

Ti kit választanátok? Haldokló szülő ápolása vs. Bajban lévő gyermek segítése?

Figyelt kérdés

Édesanyám 85 éves combnyaktöréssel magatehetetlenül fekszik. 5-en vagyunk testvérek, de senki nem mozdul és megy segíteni...nekem kellene mennem.

Csakhogy közben a lányom egyedül maradt a csecsemőjével, jövedelem, lakhatás (jelenleg anyaotthonban van a picivel) és minden segítség nélkül. Ha nem segítek be, akkor nem tud sehol munkába állni és helyrejönni.


Anyukám 250 km-re lakik, a lányom velem egy városban van.

Anyukám háza már egy testvérem nevén van, így oda sem mehet a lányom...anyukámat pedig már nem mozdíthatom ki az otthonából ennyi idősen, tehát semmiképpen nem tudom egyszerre mindkettejüket segíteni.


Mit lehet tenni ilyenkor?


2013. máj. 15. 09:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Én már amúgy elindultam anyukámhoz és estére már ott leszek."


Tulajdonképpen már döntöttél - szerintem helyesen.

2013. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
86%

szerintem első körben annak segíts, akinek az adott pillanatban nagyobb szüksége van rá, ez pedig úgy tűnik, most éppen az anyukád.

amúgy a neten érdemes nézelődni, mert lehet találni olyan családi napköziket, ahol lelkes anyukák ingyen vállalják gyermekek átmeneti megőrzését. kitartást és minden jót kívánok!

2013. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%

ahol az édesanyád él.. abban a városban vagy faluban miért nem vesztek ki a lányoddal egy pici és olcsó albérletet. Így anyukádra is rá tudnál nézni minden nap, az unokádra is vigyázhatnál ha kell. Vagy elmennél te gyesre a kicsivel és a lányod meg dolgozhatna nyugodtan. Már két jövedelem is befolyna jobban megélnétek, nem kellene a bölcsis költségeket sem fizetnetek. Letelepednétek ott és új életet kezdenétek, viszont a mama is rendben lesz így.

Az sem kizárt, hogy egy idegen környezetben a lányod távol mindentől találhatna magához való párt is, aki elfogadja így ahogy van. A kicsi apjának így is úgy is fizetnie kell a gyerektartást, az nem indok, hogy a lányod ennyire messze él és azért nem fizetné (ha még ez is kifogás lenne esetleg, ez a törvény)

Nem értem, hogy a lányod miért nem mehetett oda ahol most élsz? Talán összeveszett a férjeddel/élettársaddal akié az a lakás amiben vagy? vagy ha közös tulajdonotok csak éppen a pároddal nem jön ki, akkor nagyon csúnya dolog volt tőled, h anyaotthonba kellett mennie.

Ha elköltöznétek, hagyd itt azt a pasit :-) Ha a lányod apja is nem érdemli meg, ha nem fogadta be!

Amennyiben nincs férfi az oldaladon az előbbi dolgokat tekintsd semmisnek

2013. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyaotthonban nem tud megkérni egy hasonló helyzetben lévő anyukát,h vigyázzon az ő gyerekére is amíg interjúra megy? Aztán meg cserébe ő vigyázhat a másikéra, amíg annak dolga van.
2013. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

23-as Az anyaotthonról szörnyű dolgokat mesél. Azt mondja, hogy egyetlen ottani anyukának a kezébe nem merné adni a gyerekét, a családgondozók pedig nem vállalják a vigyázást, mert kevesen vannak (egy műszakban csak 1 max.2) és ha balhé van (márpedig állandóan balhé van állítólag, akkor nekik dolguk van)... Még 1-2 hónapot bír ki ott maximum azt mondja, aztán szökik akárhová a picivel.


Édesanyámat tényleg nagyon rossz állapotban találtam, lefogyva, pisisen-kakisan, az egész egy rémálom. Nem örült nekem, hogy mentem csak átkozódott mindenre és mindenkire. A bátyám a szomszéd szobában részegen tévézett...


Mintha cigányok lennénk...pedig régen viszonylag normális család voltunk.


Nekem nincs párom. Az otthoni házban ingyen lakhatok, cserébe azért, hogy rendbentartom a házat, a kertet és fizetem a rezsit. A tulajdonos nem egyezett bele, hogy mást oda beengedjek, ezért nem jöhetnek oda a gyerekek.


Neki egy saját albérlet lenne a megoldás, de amíg nincs munkája, addig (még ha most ki is tudnánk fizetni egy-két hónapot) felelőtlenség kivenni.


Kattog az agyam, sok jó dolgot írtatok és valahogy majd csak megoldjuk. Csak szörnyű érzés így látni a szeretteimet. A lányom amúgy bár nem mondta, de most mindenkire haragszik. Gyakorlatilag mindenki magára hagyta a bajban (a barátja más nővel, a másik oldalon van egy nagyapa, aki közölte, hogy ez a gyerek neki nem unokája, a barátnői sem segítenek, csak kihasználták, apja nincs, a másik fiam az ő testvére szintén egyedül küszködik Budapesten, alig él meg., és most én is leléptem).

2013. máj. 16. 08:04
 26/35 anonim ***** válasza:
79%

A lepontozott 5. valaszolo vagyok, tovabbra is ugyanaz a velemenyem, ugyanazert, amit leirtam. Amikor amellett döntöttem, hogy gyereket vallalok, akkor magamban vallaltam, hogy mindenben segitem. Az edesanyamhoz születtem, öra nem mondtam igent. (Legalabbis ebben az eletben, a gyermekem vallalasahoz hasonloan tudatosan.)Igy nekem a lanyom az elsö.

Erthetö, h 2 tüz között vagy, de nincs belöled 2... Es akkor meg nem irtal arrol, hogy van egy unokad is, a lanyod segitesenel rola is szo van (!), akinek a legfogekonyabb evei telnek igy...

Szerintem itt meg mindig lehetne valamit tenni, de azt sürgösen: amennyiben edesanyad epelmejü, elmagyaraznam neki a helyzetedet, lanyod helyzetet. Sajnos akik nagy bajban vannak, mint most ö is, nemigen latnak tovabb a maguk bajanal, az tünik nekik a legnagyobb problemanak, igy ez nem lesz egyszerü.

A batyad feleseget is be lehetne vonni, ha ö esetleg "normalisan" gondolkodik, es nem a batyadhoz hasonloan el, talan ö nem tudja, h te ilyen helyzetben vagy.

Ha abban a hazban senki sem normalis, az elsö valaszolok leirtak, hogy joga van kirakni edesanyadnak öket, ill. az önkormanyzathoz fordulnek, es pontosan rakerdeznek, mit lehetne tenni. Hiszen ök nem gondozzak, aki pedig igen, annak+csaladjanak nincs hol lakni, hogy is van ez?

Ezzel szemben a lanyod mit tudna tenni, szerintem neki nincsenek ilyen megoldasai...

2013. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
56%
Kedves lepontozott ötös, te is ezt szeretnéd, hogy a gyermeked egyszer így fordítson hátat neked is, amilyen ridegséggel beszélsz te az édesanyádról?
2013. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
69%

23-as vagyok

Próbáljatok odaköltözni a lányoddal ahol édesanyád lakik, abba a városba. kezdjetek új életet! 3-an


Egyébként ha a mama felépül, utána mi lesz? Tudom, hogy ennyi idősen nagyon körülményes lesz és hosszadalmas.

Azt mondtad régen normális család voltatok. Ha te segítessz édesanyádon, gondolom miután felépült ő is próbál majd nektek, ha nem is anyagilag, máshogy. Lehet most ellenkezik, de biztos jól esik neki, ha legalább te törődsz vele..

Még mindig ott van, hogy akárhogy is döntesz anyádról, miután ő már jól lesz, azután mi lesz a lányoddal?

Ahol élsz ház, a tulajjal esetleg nem lehetne megegyezni, hogy neked sajnos van egy ilyen problémád, hogy a lányod nem tud hova menni, de fizetnétek albérlet pénzt akár mindketten is ha oda jöhet a lányod a kicsivel.Nem várnád el ezek után hogy te is ingyen lakjál ott, hanem fizetnél neki te is. Aztán innen már lehet előre lépni.

Vagy talán eljönnél abból a házból te is és keresnétek hármatoknak egy albérletet.

2013. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Kérdező! Szerintem akár a lányodat, akár édesanyádat választod, lelkiismeretfurdalásod lesz a másik miatt.

A lányod helyében én is úgy érezném, hogy mindenki cserben hagyott. Neki senkije nincs, édesanyádnak viszont rajtad kívül van még 4 gyereke. Azt írtad, hogy egyikőjük sem mozdult... Elég szomorú.

A kérdésem az, hogy van-e édesanyád házán haszonélvezet? Mert ha igen, akkor megtehetitek, hogy az ott élő testvért kidobjátok onnan, és odamentek a lányodékkal. A testvérednek lenne legegyszerűbb gondozni, mert ő él vele, de ha erre nem képes, akkor adjon másnak lehetőséget, hogy az édesanya kapjon ápolást.

Remélem anyukádnak volt annyi esze, hogy rátetette a haszonélvezetet.

2013. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
54%
Édesanyádnak nem lehetne otthont keresni? A lányodnak meg esetleg valamilyen másik anyaotthont? Esetleg valamilyen egyházi jellegűt, ahol jobban odafigyelnek és segítenek? A te főbérlődet miért nem kérdezted még meg, hogy odaköltözhet-e a lányod, esetleg valamilyen plusz fizetségért cserébe? Akkor ő gondozhatná a házat amíg a bébivel van, te meg elmehetnél dolgozni, amiből fizethetnél valakit, hogy legalább napi egyszer menjen anyukádat minimális szinten rendberakni (pelenkacsere, etetés stb...) Aztán amikor 1 éves lesz a gyerek, kerestek neki bölcsit, és a lányod is elmehet dolgozni, több bevétel lesz. Vagy addig is vállalhat gyerekfelügyeletet a sajátja mellett. Vagy legrosszabb eset, de muszáj: lányod már most adja bölcsibe a gyereket, keressetek ketten egy olcsó albit és mindketten menjetek dolgozni.
2013. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!