Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit választanátok? Haldokló...

Ti kit választanátok? Haldokló szülő ápolása vs. Bajban lévő gyermek segítése?

Figyelt kérdés

Édesanyám 85 éves combnyaktöréssel magatehetetlenül fekszik. 5-en vagyunk testvérek, de senki nem mozdul és megy segíteni...nekem kellene mennem.

Csakhogy közben a lányom egyedül maradt a csecsemőjével, jövedelem, lakhatás (jelenleg anyaotthonban van a picivel) és minden segítség nélkül. Ha nem segítek be, akkor nem tud sehol munkába állni és helyrejönni.


Anyukám 250 km-re lakik, a lányom velem egy városban van.

Anyukám háza már egy testvérem nevén van, így oda sem mehet a lányom...anyukámat pedig már nem mozdíthatom ki az otthonából ennyi idősen, tehát semmiképpen nem tudom egyszerre mindkettejüket segíteni.


Mit lehet tenni ilyenkor?


2013. máj. 15. 09:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ennyi tény alapján azt mondanám, hogy az anyámon. Ugyanis a lányod bajban van, de nem életveszélyben, nem magatehetetlen, képes ellátni önmagát, ő egy hónap múlva is ugyanott lesz max - az anyukád meg nem biztos, főleg, ha nem ápolják. Tehát mindketten bajban vannak, ja, de az anyukád problémájának van sürgőssége, szorosabb időkorlátja.

Elmész, ápolod, közben elindítod a házi gondozás ügyintézését, pár hét múlva, ha már kevesebb ápolásra van szüksége, és jár a házi gondozó is, hazajössz, és törődsz a lányod ügyével. Szerintem ennyi kb.

2013. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nem pénzbeni segítséget kér a lányom, hanem azt, hogy vigyázzak a kicsire, amíg ő elmegy állásinterjúra (ha lesz munkája és majd felveszik bölcsibe, akkor néha menjek el érte, ha ő nem tudna... de egyenlőre még bölcsibe sem veszik fel a gyereket, mert nincs munkája. Így viszont még állásinterjúra sem tud elmenni, mert nincs aki vigyázna addig a gyerekre.)

Neki amúgy igen van 20 ezer ft gyerektartása, 13 ezer ft, családi pótlék és 27 ezer ft. Az összesen 60 ezer.


Én már amúgy elindultam anyukámhoz és estére már ott leszek. Csak félek, hogy ezzel cserbenhagytam a lányom és az unokám és nagyon nagy árat fogok/fognak érte fizetni. Buszon ülök éppen, legszívesebben leszállnék és visszafordulnék...de ezt sem tehetem meg.

2013. máj. 15. 09:54
 13/35 anonim ***** válasza:
59%
Ha volt annyi esze, hogy gyereket szült a semmibe, munka/lakás/férj nélkül, akkor ezt is meg fogja oldani valahogy. Már ne is haragudj, de ő saját magát keverte ennyire sz*r helyzetbe, anyukád sokkal inkább rászorul a segítségedre...
2013. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Nincs olyan megoldás, amit egyedül meg tudnál valósítani úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Ha a lányodék is veled mennek, és valahogy megoldódna a lakhatás, akkor addig vagy nem áll munkába, vagy ha ott talál munkát, akkor később kezdheti elölről, ha vissza akartok jönni. Vagy ott telepedtek le (te és a lányodék is).

Másik lehetőség, ha mégis kimozdítod édesanyádat, de gondolom nem tudnád magadhoz venni, ha a lányod sem mehetett oda. Így esetleg otthonba adhatod a saját városodban, de a lányod lakhatása akkor sem megoldott.

Be kellene segíteni a testvéreknek is, mert a lányodnak és az unokádnak most nagy szüksége lenne rád.

Anyukád mit szeretne? Biztos beszéltél a lányoddal is, ő mit mondott? Végülis ha veled mennének ők is, akkor esetleg lakhatnának albérletben ha találna munkát. De így duplán kell majd költözködniük...

2013. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
51%

14-es vagyok.

Szakadjatok már le arról, hogy minek szült a lánya a nagy semmibe!!! Nem az volt a kérdés, hogy mások szerint jó ötlet volt-e a szülni! A kérdező nyilván szeretne unokázni is, ehelyett megy az ország másik felébe, hogy az édesanyját ápolja, mert a testvéreire nem számíthat.

Ha nincs normális ötletetek, akkor inkább ne is írjatok, ne bántsátok már ezzel feleslegesen a kérdezőt!!

2013. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszittert könnyen talál a lányod, ha interjúra kell mennie. Anyukád viszont komoly bajba jut, ha senki sem segít neki ennyi idősen és ágyhoz kötve.
2013. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányod anyaotthonban van, akkor ott mindig van valaki aki épp vigyázzon egy két órát a gyerkőcre, amíg ő elmegy állásinterjúra,hisz gondolom nem megy egy nap többször, több órára, legyen az egy másik anyuka, vagy valamelyik gondozó.

Az meg hogy mi lesz majd ha felveszik, az a jövő zenéje, most ne azzal foglalkozz, nem hagytad cserben a lányod!!!

2013. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
52%
Ezeket az előítéleteket úgy bírom!Nyílván a lánya is úgy tervezte hogy egyedülálló anya akar lenni egy anyaotthonban... Mekkora barmok vannak!nem kell rögtön a feltételezés...lehet boldog kapcsolatban éltek, közösen vállalták a gyereket, a pasi meg félrekúrt, vagy csak másképp döntött mikor meglett a baba, netán már akkor mikor meg sem született még!Nem feltétlenül az anyukát kell szapulni. Elismerem vannak olyan nők akik maguknak okozzák a gondot, de nem minde ilyen!Ez a lány munkát akar keresni!Nem szabadúlt meg a gyerektől, hanem lekik inkább anyaotthonban!Legyünk már kicsit együttérzőbbek!És most jöhet a lepontozás...
2013. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
57%
Ha van még 4 testvéred akkor anyukád elvileg másra is számíthat nem csak rád. A lányod viszont lehet hogy csak rád számíthat. Én neki segítenék.
2013. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedben elmennék anyukádhoz, megnézném, mi a helyzet vele, tényleg nem gondoskodnak-e róla megfelelően, stb. Ha anyukád is azt mondja, hogy rossz neki egyedül (mert pl. a testvéred dolgozik), és szegény maga alá ürít, meg ilyenek, akkor én a helyetekben beadnám az elfekvőbe. Ott legalább lenne, aki tisztába teszi, megmosdatja, stb. Utána pedig hazamennék segíteni a lányodnak.
2013. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!