Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit választanátok? Haldokló...

Ti kit választanátok? Haldokló szülő ápolása vs. Bajban lévő gyermek segítése?

Figyelt kérdés

Édesanyám 85 éves combnyaktöréssel magatehetetlenül fekszik. 5-en vagyunk testvérek, de senki nem mozdul és megy segíteni...nekem kellene mennem.

Csakhogy közben a lányom egyedül maradt a csecsemőjével, jövedelem, lakhatás (jelenleg anyaotthonban van a picivel) és minden segítség nélkül. Ha nem segítek be, akkor nem tud sehol munkába állni és helyrejönni.


Anyukám 250 km-re lakik, a lányom velem egy városban van.

Anyukám háza már egy testvérem nevén van, így oda sem mehet a lányom...anyukámat pedig már nem mozdíthatom ki az otthonából ennyi idősen, tehát semmiképpen nem tudom egyszerre mindkettejüket segíteni.


Mit lehet tenni ilyenkor?


2013. máj. 15. 09:01
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
64%

"Kedves lepontozott ötös, te is ezt szeretnéd, hogy a gyermeked egyszer így fordítson hátat neked is, amilyen ridegséggel beszélsz te az édesanyádról?"


Kedves 27-es, egyreszt ki beszelt az en edesanyamrol? Masreszt, ha valaki dönt a 2 lehetöseg közül, minthogy a kerdezönek mushaj, es tekintettel, hogy 2 helyen nem lehet egyszerre a kerdezö, tehat vegigzongorazva az erveket mind2 mellett, az egyik mellett dönt, az Neked ridegseg? Az edesanyjanak igenis van mas lehetösege (es akkor meg nem beszeltem arrol, hogy akar az összes gyereket "mozgosithatja", a testverek egymas közt is beoszthatjak, vagy szelsöseges esetben akar a hazat is eladhatja, amennyiben sajat tulajdonaban van es az aran kifizetheti a gondozot!), a lanyanak viszont nincs, szerintem ezek racionalis ervek. A haszonelvezet, tulajdonjogi viszonyokrol egyertelmüen irtak az elsö valaszolok, itt is tehet valamit a kerdezö edesanyja.

Vagy az epelmejü kifejezest erzed sertesnek? Nem erre, testi betegsegre gondoltam, ti. idöskorral gyakran jar Alzheimer, ill. szivinfarktus utani agyi serüles miatt olyan probl, ami miatt ezt nem biztos, h lehetseges.


30-as, elsö kerdesedre: a kerdezö ugy fejezte ki magat, hogy ennyi idösen az edesanyja mar nem kimozdithato az otthonabol. (Szerintem is nehez, de azert ha a lanya helyzetet nezi, kerdes, melyik nehezebb, de ez megint az en velemenyem csak.) Aztan az otthont meg fizetni is kell valamiböl...

Szep, szep, amiket irtok, es erdemes is megprobalni, hatha müködik, de azert az ilyen egyhazi jellegü, söt barmilyen segitö anyaotthon-szerü intezmenyekböl tudomasom szerint nincs sok, az is tele, es a kerdezö altal leirt körülmenyekkel, szerintem a lanya örül, hogy egyelöre van hol laknia...


5.

2013. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves lepontozott ötös, amikor azt mondod, hogy édesanyádra nem mondtál igent, és azt mondod (nem leírva), hogy inkább az életerős lánynak segítesz, anyuka úgyis nemsokára meghal, na az nekem ridegség.

Máshogy voltunk szocializálva. De egy társadalomról (és az egyes emberről) sokat elmond, ahogy az elesettekről gondoskodik. A lány a gyerekkel nem "elesett". A haldokló édesanya igen.

2013. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Kedves 27-es, En mashogy latom, de minek is magyarazkodjak? Itt csak a Kerdezö kert segitseget, neki szantam par sort, en sem kerdeztelek Teged, es Te Sem engem, hogy barmit irnunk kene egymasnak.

5-ös

2013. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Kicsit de probalj meg egyforman segiteni rajtuk hisz fontos szemelyek az eletedben. Es beszelj a testvereiddel mindenkeppen h az anyukatoknak szuksege van minden kis segitsegre
2017. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Utoló, több mint 4 éves a kérdés. ..
2017. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!