Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem perel h segitse...

A féltestvérem perel h segitsek apánk gondozásába anyagilag?

Figyelt kérdés

Apám elhagyta , mikor terhes volt velem,gyt-t havi 5000ft-ot fizetett. Apámnak jó ügyvédei voltak igy mikor emelésről volt szó amit anya el tudott érni az 2000ft volt. Mert papiron nem keresett semmit... Közbe meg több ingatlana kocsija van.

Most h beteg lett,ápolásra szorul,kellenék h segitsek anyagilag. A féltestvérem be is perelt ez miatt h fizessek az otthon költségeibe.

De én 18 évesen közjegyző elött tettem egy nyilatkozatot h nem tartok igényt semmi öröksége apámtol. Ő soha nem látogatott engem,ezért nem kell tőle semmi.

Igy is bekéne szállnom az ápolás költségeibe? Csak azért mert 18 évig fizetett 5 majd 7 ezer ft-t?


2013. máj. 16. 05:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

Szülőtartási ügyekben a gyermek a szülő érdemtelenségére nem hivatkozhat, ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett. A fentieket figyelembe véve kvázi már most is tartásra van kötelezve a gyermek a szülőjét illetően.

Mivel édesapád fizette a tartasdijat, igy koteles vagy t is gondoskodni róla. Mivel azt írtad, beperelt a testvered, ma megvan az elso képes, majd kiderül, mi lesz a vége.

2013. máj. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság valószínűleg meg fog ítélni valamennyi rokontartást. Te meg ezek után szépen vond vissza azt a nyilatkozatot, hogy nem tartasz igényt az örökségedre.
2013. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megítélik a tartásdíjat, akkor vond vissza a nyilatkozatot, ragaszkodj az örökségedhez! Ha gondoskodsz róla, járjon az örökség is!

A féltesódat meg ott egye meg a fene! Szép kis alak az ilyen, mondhatom!

2013. máj. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Megemlíteném a féltesónak, hogy visszavonom a nyilatkozatot, ha ezt csinálja...
2013. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Lehet itt vitatkozni, meg lepontozni, de tény, hogy a törvény kötelezi a gyermeket a rokontartásra, ha tetszik, ha nem, ha az ember erkölcsi érzékébe ütközik, ha nem.


Felesleges és primitív dolog bárkit is azért lepontozni, mert idézi a törvényi előírásokat. Ha valakinek nem tetszik a törvény, akkor lehet aláírásokat gyűjteni és kezdeményezni a családjogi törvény megváltoztatását.


Erkölcsileg én is úgy gondolom, hogy felháborító ilyen esetben a gyerek nyakába varrni a szülőtartást és én is azt tartom a legjobb megoldásnak, ha leülsz megbeszélni a féltestvéreddel, hogy ha igényt tart a szülőtartásra, akkor te is igényt tartasz az örökségre.

2013. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvédet kérdezz meg mindenképp!
2013. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hívd fel féltesód figyelmét, hogy akkor visszavonod a nyilatkozatot. Amúgy figyeljetek arra is,h nem trükközött-e úgy h eltartási szerződést kötött apukáddal,h övé legyen minden... Mert gondolom ebben az esetben nem kéne fizetned. Keress egy jó ügyvédet, és legrosszabb esetben fizetsz valamennyit aztán majd visszaöröklöd.
2013. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!