Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időre bíztátok a...

Mennyi időre bíztátok a gyereketeket másra 5 éves korában? Mi volt a leghosszabb? Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Eddig nagyszülőkkel csak hétköznaponként 1-1 napot vagy egy hétvégét. Illetve tavaly a szüleimmel nyaralt egy hetet. Egyébként mindig vagy velünk vagy az apjáékkal van (mivel elváltunk). Közös a felügyelete, így hozzá van szokva ahhoz, hogy nincs folyton velem, de eddig max 10 napot voltunk külön szintén nyaralás miatt.

Most 3 hétről lenne a szó. Ha az apjáékkal lenne nem is lenne gond, mert tudom, mert tudom, hogy ott ellenne ennyi időt is. Most viszont ők is jönnének. Helyesebben mi mennénk velük. Baráti társasággal mennek (ami közös), ők szervezik, hívtak minket is.

A gyerkőcre tudnának vigyázni az apai nagyszülők. Szoros a kapcsolata velük, szokott ott aludni, illetve az én családom és a mostohaanya szülei is besegítenének hétvégén, hogy legyen egy kis változatosság, lekössék, ne hiányoljon minket.

Így bevállalnátok 3 hetet egy 5 éves gyerekkel vagy ti itthon maradnátok?


2013. máj. 16. 10:27
1 2
 11/14 Kései Sirató ***** válasza:
Igen , rájuk bíznám nyugodtan a gyereket, ez mindenkinek jót tesz. A gyereknek fejlődik az alkalmazkodóképessége, jobban szocializálódik, ha több féle környezetben, több különböző felnőttel vannak tapasztalatai, nyílik a látóköre, fejlődik a gondolkodása. A nagyszülőknek is jó, ha unokázhatnak. Neked meg jót fog tenni a kikapcsolódás, utána feltöltődve, újult erővel fogsz tudni a gyerekkel foglalkozni. Jó utat!
2013. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az enyém két éves, hétvégén reggeltől estig mamánál van. De nem alszik ott, már próbáltuk. Este fél kilenckor haza kellett hozni.
2013. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Engem egyedül nevelt anya és más városban dolgozott. Nappal-éjszaka váltásban. Éjszakás után tudott hazajönni hozzám. Ez egy héten kb. három nap volt. Addig dédmama volt velem.

Tehát ilyen sokat voltunk távol az ovi alatt.:-)

Nekem az a fura, hogy valaki egy percre se mozdul el a gyerek mellől.

Tűnés pihenni! :-)

2013. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%
5 éves, semmi baja se lesz. Kivéve, ha laktózérzékeny, mert tejben-vajban fogják füröszteni a mamáék. :)
2013. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!