Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért égetik máglyán nálunk...

Miért égetik máglyán nálunk azokat a szülőket akik hamar visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha adva van egy nő (aki 29-38 éves kora között vállalt három gyereket, direkt nagyobb korkülönbséggel, hogy a munka ellenére mindegyikkel tudjon külön foglalkozni) és mindhárommal pár hónapos kor után visszament dolgozni, először nagymamai és bébiszitter, majd bölcsődei ellátással.

Nem én vagyok, egy barátnőm, akit emiatt megszólnak. Pedig szerintem nagyon jó anya. A nagyobbak értelmes nyitott gyerekek.

Miért kell mindent elítélni? Azt is ha fiatalon szül, azt is ha idősebben, azt is ha a semmire, azt is, ha már letett valamit az asztalra korán, és ezt szeretné megtartani.

Nyilván nem lesz a gyereknek semmi baja tőle, és lehet nagyon jó anya-gyerek kapcsolat. Ha csak abból indulok ki,hogy édesapámmal ugyanolyan jó a kapcsolatom, ugyanúgy szeretem (és még jobban is megértjük egymást:)), pedig ő dolgozott.


2013. máj. 17. 09:05
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted van olyan vállalkozó aki otthon marad 3 évig, be sem néz és ugyanarra megy vissza? :) Gondold már mielőtt leírsz valamit! :) Írtam hogy eleinte csak párórára ment be, és azt sem mindennap, de utána igenis be kellett mennie. Azóta meg ha úgy veszed könnyebb is, bármikor el tud jönni (ha tud) elviszi őket akárhová napközben is. De az elején is meg kellett tennie, hogy nincs velük állandóan.
2013. máj. 17. 10:05
 22/51 anonim ***** válasza:
78%
Mert a magyarok nagy része,pesszimista,befásult és rosszindulatú ember aki élvezi ha más életén csámcsoghat,mindenki akkor megy vissza dolgozni amikor akar vagy amikor szükséges.Semmivel sem lesz annak a gyereknek jobb,aki 3 éves koráig anyuci szoknyája mellett ül és annak sem rosszabb aki 1,5-2 évesen bölcsibe megy vagy a mamával,apukával van otthon kb fél-1 éves korától.Nem vagyok az itthon üldögélős típus,szeretek dolgozni,fiam 16 hónaposan ment bölcsibe,többek közt azért mert gyakorlatra,majd dolgozni mentem és mert nem voltam neki elég társaság imádja az első perctől,kiegyensúlyozott,szuper kapcsolatunk van.Kiegyensúlyozott,talpraesett,értelmes,társaságkedvelő kisgyerek aki fél évvel a kortársai előtt van fejlettségben és értelmi szintben is,ha vissza mennék az időben sem tennék máshogy.Ha lesz majd 2.,3.velük sem leszek itthon 3 évig,én is beleőrülnék,és a gyereknek egészséges szülőkre van szüksége,csak itthon divat,hogy az anyuka otthon ül 3 évig, a külföldi gyerekek semmivel sincsenek hátrányba,csak mert anyukájuk fél-1 éves kortól már dolgozik.
2013. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
32%

#6 Az, hogy egy 2 éves kisdednek már a korosztályával kell ismerkednie, nem mond ellent annak, hogy az anyja mellett van a helye... Van erre játszótér, játszóház, családi programok, barátnők stb. De egészen más, ha a 2 éves elautózgat egy másik 2 évessel, és közben ott van mellette az anyja, mintha berakják egy bölcsibe az anyja nélkül... De ezt nehéz megértenie annak, akinek nincs gyermeke.


Az egyetlen ok, amiért jó lehet a bölcsi, ha az anya másképpen nem tudja eltartani a gyermeket, illetve ha annyira izgága, hogy megkukul gyerekkel otthon. (Tehát "rossz" anya.)

2013. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, te vagy nem érted, amit írok, vagy nem akarod érteni. Miért csak szélsőségekben tudsz gondolkodni? Nem azt írtam, hogy 3 évig az üzlete felé se nézzen... de mindegy is.

Az utolsónak pedig, tudod engem valahogy nem tudna idegesíteni a gyerekem, ha 3 évig kéne vele otthon lennem. Ez a te szégyened, hogy téged idegesít és inkább másba menekülsz. Nem véletlenül van az, hogy a gyerekek nagy részét 2 éves korban adják bölcsibe. A legideálisabb a gyerekeknek és akkor sem kora reggeltől késő délutánig. Még az ovisok szüleinek is szólnak, hogyha nem muszáj 10 óránál többet ne legyen a gyerek az oviban, mert nem egészséges.

2 éves korig meg az anyukájukra van szükségük a kicsiknek, mint ahogy írtam is, ha lehet, bőven anyatejre, a testközelségre, az anyukák hangjára, illatára, ekkor alakul ki a kötődés, amit később nem fogsz tudni pótolni. Ha ezt ennyire nem akarod megérteni, akkor kár volt ezt a kérdést kiírni, mert úgyis csak azokkal bólogatsz nagyokat, akik azon vannak, hogy passzoljuk le a gyereket minél hamarabb, mert a vállalkozás meg a pénz az mennyire fontos. Az ilyen felfogású embereknek ha nem lenne vállalkozása, akkor is kitalálnának mást, csak hogy ne kelljen otthon lenni.

2013. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Én megértem amit írsz. Te nem érted meg azt amit én akarok mondani. Szerintem ilyen helyzetet/életformát nem lehet máshogy megoldani. Írtam hogy eleinte csak párórára ment be, nem is mindennap. Később váltottak 1 éves kora után arra, hogy bölcsibe adja. Volt hogy nem ment, volt hogy délután elhozta. De otthagyta/beadta, mert dolgoznia is kellett. Ez nem jelenti azt, hogy sosem volt mellettük.

És pont azt nem bírom mikor valaki megmondja, hogy de Eddig és Eddig a gyerek mellett kell lenni.

2013. máj. 17. 11:02
 26/51 anonim ***** válasza:
90%
Mert akik egész életükben semmit nem értek el csak a gyerekszülést, azoknak mindenre az a válasz, hogy a gyerek miatt.
2013. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
76%

Én kipróbáltam mind a kettőt. Az első gyerekem Angliában született, 1 évesen került bölcsibe. Nagyon hamar beszokott, 1,5 évesen szobatiszta volt és szépen evett egyedül, mások számára is érthetően mondott szavakat. Most is nagyon önálló, ami szerintem felnőttként jó lesz neki. Emellett elég anyás, csak én lehetek vele itthon táppénzen, nekem mondja el a titkait.


A másik gyerekem már itthon született, 2 évet voltam vele itthon. Nekem sokkal jobb volt lelkileg, viszont nem vagyok benne biztos hogy neki jót tettem ezzel. 2,5 évesen még nem volt szobatiszta, nem beszélt. Nagyon önállótlan öltözködésben, nem tud/akar dönteni saját magával kapcsolatban. Pl nyári tábor, mit szeretne sportolni. Nem voltak anyás korszakai, az apjával is mindent meg tud beszélni.


Szóval gyerektől is függ. Nekem, mint anyának a hosszú otthonlét volt jobb. A többit az idő eldönti.

2013. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom,hogy én vagyok-e az "utolsó",de ha nekem céloztad,engem nem idegesít a gyerek az otthonlét idegesít,mert hiába megyünk mindenhova,igenis hosszú távon nem elégít ki,és a fiamat sem elégítette ki a játszótér,meg ismerősök gyereke,a bölcsi annál inkább,ahol együtt játszik imádott kis barátival.Személy szerint nem csak anya vagyok hanem nő,ember,feleség is,valakit kielégít hogy gügyög a gyerekkel 3 évig otthon valakit nem,és nem szégyen,abszolút,fiammal nagyon jó a kapcsolatunk,még más gyereke ordított a bölcsiben a fiam sosem sírt,imádja,és tudja mindig ott vagyok ha kellek,ne izgulj nagyon jó kötődés van köztünk,és emellett a fiam azzal is jól jár,hogy anyukája nem idegeskedik,nem őrül bele az otthon ülésbe hanem kiegyensúlyozott.Még egyszer mondom nem bánom,hogy 16 hónaposan kezdte a bölcsit,akkor sem bántam, a többi gyerekkel ellentétben,2 évesen szoba tiszta,folyékonyan beszél,szeptember óta önállóan eszik,és 98%ban egyedül öltözik,önálló kisgyerek aki sokra fogja vinni.
2013. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
81%

"Én 4 évig maradtam otthon a gyerekkel, és a másodikkal is otthon maradok min. 3 évet. Ha tetszik, ha nem."


Anya létedre elég intoleráns vagy. Eldöntöd, hogy mivel TE ezt csináltad, ez lesz az objektív igazság. Nem baj, ha valaki sokat van a gyerekkel otthon, de ne nézd már le azt, aki nem. Ha te sem tudtál volna otthon maradni a gyerekkel, mert nagyon rossz anyagi helyzetben lettél volna, akkor nem mondanád, hogy 4 év kell a gyereknek.


Egyébként megint nem gondoltok arra, akinek nincs anyukája, mert annak az apa, a nagyi fontos. Az apákat is elfelejtitek: a gyereknek ugyanolyan fontos az apja, mint az anyja. A szoptatáson kívül minden másra képes egy apa.

2013. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

69%-s szeritnem semmit nem ért el az életben, csak a gyerekek szülését. Viszont ha egészségesek a gyerekek és jó a kapcsoalta a férjével, ergo családként működnek, akkor megérte.


Abban igaza van a 69%-snak, hogy a pénz nem minden. Viszont pénzből élünk.

2013. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!