Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák! Ti hogy reagálnátok...

Édesanyák! Ti hogy reagálnátok ha 16 éves lányotokat a 20 éves mostoha bátyjával találnátok egy ágyban?

Figyelt kérdés

egyáltalán lehet kezelni egy ilyen helyzetet normálisan?

amikor 1 éve élnek csak egy háztartásban és minden jól működött? a vonzalomnak legkisebb jele sem látszott!?..


2013. máj. 17. 21:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%

Eeeej, emberek! 9.-es lányról beszélünk! Anno a suliban már 7.-ben (!!!) hemperegtek! Vegyétek már észre, hogy 16 évesen a mai lányok nem igazán babákkal akarnak játszani!


Én nem tartozom ebbe a "klubba", de elfogadom a világ fejlődését, és megpróbálok lépést tartani!

Bezzeg anyáink dumát meg felejtsétek el! A bezzeganyáink idejében nem volt ennyi szexuális nyomás, és reklám... Attól függetlenül higgyétek el, bezzeganyáink is hemperegtek házasság előtt a sufnikban

23/L

2013. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
39%
nem fejlődés,hogy gyerekek már kefélnek...
2013. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%
Egy 16 éves azért annyira már nem gyerek. Igenis tudja hogy mit csinál. Én is 16 voltam mikor először megtörtént, azóta is azzal a fiúval vagyok, és semmit nem bántam meg. 23L
2013. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22%
16 éves még gyerek eléggé,szex még elég korai 16 évesen,érdekes egyezik a korunk a te gondolkodásmódod mégis inkább egy 16 évesére hasonlít
2013. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
63%

Ma már nagyon ritka, hogy valaki 16 évesen nem szűz. Nem mondom, hogy ez a követendő példa, de szerintem 10 ennyi idős lányból 1-2 maximum, aki még nem feküdt le senkivel. Végül is, már 10.-es középiskolás, annyira nem kicsi.

Az egyik osztálytársam a mostohabátyjával jár, már vagy 1 éve. Először elég furcsának tartottam a helyzetet, de végül is semmi "kínos" nincs benne, nincs köztük vérkapcsolat.

2013. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Sok kommentet elolvastam...és engem igazából ezeken túl az érdekelne, hogy mik a motivációk.


1. A lány szerelmes, a fiú kihasználja

2.A lány szerelmes + a fiú is

3. A fiú szerelmes és a lány nem

4.Egyik sem érzelmi alapon döntött így, szimpla kényelem és "tudásszomj"


A fiú felelőssége nagyobb a lányénál. Ha csak szórakozik vele, akkor nagyot csalódnék benne. Nem azért, mert a "saját", "fogadott" "nem fogadott, készen kapott" testvérével szexuális aktust létesített, hanem az emberi: erkölcsi, etikai és érzelmi színvonal miatt.


Az ilyen típusú kapcsolatokban gyakran szerepet játszhat - szerintem - a "tiltott gyümölcs édesebb" is.


Én egy olyan család tagja vagyok, ahol ugyanez a helyzet állt fent, csak épp először az "öcsém"(nem vér szerinti testvér) volt szerelmes a húgomba, majd a húgom lett szerelmes az öcsémbe. Ők elkerülték egymást.

Ugyanez az öcsém, amikor kezdett testileg érni, akkor szexuális szempontból közeledett felém. Abban nem hiszem, hogy volt érzelem.

Sőt a legkisebb öcsém(akivel az apánk közös) azt mondta nekem pár hónapja, hogy amikor 4 éves volt, én voltam neki az etalon, mint nő és "szerelmes" volt belém. Persze ez más, de mégsem...


Rengeteg érzelem alakulhat ki egymáshoz közel álló és élő személyek között. Azon nem vagyunk meglepődve, ha a családtagok között düh vagy gyűlölet van, vagy féltékenység. De akkor ha az érzelmi skála más részeit érzi valaki, akkor már meg van bélyegezve. Pedig az érzelmek azok, amik a legtermészetesebbek, azokat tudjuk legkevésbé manipulálni, tisztábbak. Az ami meghatározza, hogy milyen érzés "helyes" vagy "helytelen" egy adott helyzetben az az általánosan elfogadott társadalmi norma (szabály), amit meg kik alakítanak ki? Mi emberek. Ezek a normák mindig változnak. Szóval lehet ma furcsa, hogy testvérekké avanzsált két fiatal kapcsolatba kezd, de majd 10 év múlva, mikor mindegyik 3. család olyan lesz, mint a tied vagy ez enyém, akkor már annyiszor fog előfordulni, hogy az emberek ilyen hallatán még a fejüket sem fogják felkapni.... ki tudja.

2013. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!