Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most már ebben a...

Mit tegyek most már ebben a helyzetben? Hogyan lehetne helyre hozni? Annyira el vagyok keseredve. (bocsánat, ha hosszú)

Figyelt kérdés

A helyzet összefoglalva az, hogy Édesapámmal soha nem volt túl jó viszonyom. Szüleim még kiskoromban elváltak, 8 éves voltam, amikor olyan lehetetlen helyzetbe hoztak, hogy válasszak közülük. Akkor Anyukámat választottam és ez egy életre megpecsételte a kapcsolatom Apámmal. Rengetegszer felhozta azóta is nekem. Mindig úgy éreztem, hogy nem fogok tudni neki soha megfelelni, akárhogy igyekszem, mindig tökéletesen maximalista volt, ha a bizonyítványomban egy 4-es volt, akkor azt hozta fel, nem pedig megdicsért a többi 5-ösért. Amikor kitűnőre diplomáztam, annyit fűzött hozzá, hogy azért ne bízzam el magam, dolgozzak tovább. És még nagyon nagyon sokminden, mindig csak kritizálni tudott mindenért.


Életemben először most éreztem, hogy büszke rám, amikor megszületett a kisfiam. 24 éves vagyok, most fél éves a babám. Odavolt az unokájáért, amikor Pestre mentünk család-barátlátogatóba mindig nála laktunk 1-2 hétre, berendeztek nekünk a barátnőjével egy szobát kisággyal, mindennel. Annyira jól esett. Amikor ott voltunk, nevettünk, végre nem kritizált, hanem érdeklődött, örömmel játszott a kisfiammal. Mondtam is a páromnak, hogy annyira jól esik, hogy végre ilyen jóban vagyunk Apuval!

Erre történt valami. A párja amúgy a szomszédjában lakik. Amikor a nagy márciusi hóesés volt, éppen ott voltunk Apumnál, de ő elutazott vidékre. Úgy volt, hogy átmegyünk Anyukámékhoz, de egyedül voltam a gyerekkel, telis tele volt a kocsi hóval, így felajánlotta Anyukám, hogy odajön a fűtött kocsival, elviszi a babát, és én majd utánuk megyek. Amíg összekészítettem a gyereke, Anyukám bejött az előszobába. Erre átjött Apám párja, és már akkor látszott neki, hogy nem tetszik valami. Kiderült, hogy utána egy hétig hívogatta Apám, hogy én ezt hogy képzelem, hogy odahívom Anyut, nem vagyok tekintettel rá, nem tartom tiszteletben, hogy ők 15 éve együtt vannak stb.stb. Mielőtt hazaindultunk volna (pár nappal ez után), átjött és elkezdett velem veszekedni és rámöntötte az egészet, hogy én ezt hogy képzelem. Felébresztette a babám, aki ott sírt, ő egyre jobban oktatott, veszekedett, kiabált, én magyaráztam, hogy lehet, hogy ők 15 éve együtt vannak, de Apáméknak meg van 2 közös gyerekük és most már egy közös unokájuk is, elkerülhetetlenek ilyen helyzetek és nem értem, hogy mirét kellene magyarázkodnom azért, mert idehívtam az Édesanyám segíteni, ráadásul nem is az ő lakásába, hanem Apáméba, amihez talán nekem is van közöm (ott nőttem fel)! Szó szót kövtett, egyre jobban kiabált, a gyerek egyre jobban sírt. 5x kértem meg normálisan, hogy hagyja abba, nem tette, mígnem megelégeltem, és rákiabáltam, hogy akkor most azonnal takarodjon el innen, ha nem tudja abbahagyni, mert ezt nem fogom tovább eltűrni, hogy valaki így ordibáljon a gyerekem mellett úgy, hogy egyre jobban sír.


Mi hazajöttünk, a nő meg szakított Apámmal emiatt. Egy hétig itthon sírtam, hívogattam Aput, hogy hogy van, nagyon szarul éreztem magam, de mondom, ha egy 15 éves kapcsolatnak ilyenért vége, akkor ott más gond is van. Aztán Apám a fejemhez vágta, hogy ismét elrontottam az életét, köszöni szépen. Azóta nem beszéltünk. Ennek már lassan 3 hónapja. Ők persze egy hét után kibékültek. Nekem elapadt a tejem, megviselt ez az egész, sokat sírtam, aggódtam érte, de velem mégsem beszél. Múltkor felhívtam, hogy hogy van, de lerázott egy perc alatt. Kiderült, hogy a húgomat sem hívja azóta, azelőtt napi rendszerességgel skypeoltunk. Most arra sem kíváncsi, hogy mi van az unokájával. Iszonyatosan fáj, de nem tudom, hogy mit tehetnék.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de ki is akartam magamból írni ezt az egészet.



2013. máj. 19. 10:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es: 15 éve vannak együtt, nem hiszem, hogy most akarna új életet kezdeni valakivel. Mi ezt el is fogadtuk, hogy vannak egymásnak, soha nem hátráltattuk a dolgot. Anyukámnak is van valakije, vele nagyon szépen kijövünk, ő is nagyon pozitívan áll hozzánk, semmi gond nincs ezzel. Kb. 10 éve úgy viselkednek, hogy ők egy család, együtt karácsonyoztunk, minden, ez nem egy újkeletű dolog.


A vita pedig mint írtam, lassan 3 hónapja volt, és legszívesebben felhívnám, hogy ha egy sértődöttség miatt ki akar maradni az első (és egyelőre egyetlen) unokája babakorából, akkor nagyon jó úton halad. Ezzel ő veszíthet a legtöbbet. Nem tudom megérteni, hogy valakinek egy ilyen nő többet jelentsen, mint a lányai és az unokája együttvéve!

2013. máj. 19. 11:23
 12/15 anonim ***** válasza:

10 Az új életkezdés nem ok arra, hogy valaki elfelejtse a gyermekeit, és az unokáját.Akiért egy életre felelőséggel tartozik.

Az meg egy ostoba pi.cha aki azt hiszi, hogy egy egykor családos ember lehúzza a rolót és megtagadja a gyermekeit, és az unokáit.

2013. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11:19 -es vagyok.

Gondolom nagyon hidegnek tűnt a válaszom,pedig annyira nem az,hogy engem a szülői (mindkettő) szeret hiány miatt még pszichológushoz is jártam olyan depresszióm volt miatta.

De az enyém sokkal rosszabb volt,mert még anyagilag is igyekeztek tönkretenni,mert ki akarták sikkasztani a nagyszülői örökségem,de nem engedtem.

Naszóval mára el sem tudom képzelni,hogy hogy lehettem ettől ilyen depis (persze érthető) mert annyira tudatosult,hogy egy önállő individuum vagyok,akit nem tehet tönkre és nem kicsinyíthet le még a szülője sem.

Én viszont főként az anyagi dolgok után megszakítottam velük a kapcsolatot és csodálkozom azon,hogy ennyire jól érzem mára magam a bőrömben.

Az anyagi dolgok után szakítottam meg teljesen a viszonyt,de már előtte is meg akartam és meg is mondtam nekik,hogy 34 év megalázása után nem akarom őket látni,mivel az emberre a szülője nagy hatással van és az ő szemükön keresztül látom magam,ami ugye mindig olyan "rossz" volt és én nem olyan vagyok.

Azóta egyébként kiegyensúlyozott vagyok,helyre jött az önbizalmam és 5 éve,ha nem is azonnal,de minden sikerül...

2013. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne keresd. Mi az hogy te rontottad el? Ez a nő egy banya, ha ezért otthagyta apudat, apud meg eléggé buta, hogy emiatt nem beszél veled. Én kegyetlenül haragudnék rá a helyedben, hiszen írtad, hogy téged is mennyire megviselt az egész. Ő meg erre nincs tekintettel.. szép...
2013. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 JulesM111 ***** válasza:

A dolog ott kezdődött, hogy 8 évesen egy döntést kényszerítettek rád.

Nem lehet jó döntést hozni. Ezt mindkét szülőd akkor iszonyat elcseszte.

Mindkettőnek ezt kellene felfogni, és eszerint viselkedni, hiszen eltelt már azóta pár év.

Van egy gyermeked, ő a családod, neki kell megfelelned, nem a szüleidnek.

Szándékosan használtam többes számot, mert nem csak faterod a gázos, hanem mutterod is okozója a kialakult helyzetnek.

Ja, egy kérdés még: férjed, párod van?

2013. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!