Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettárs, közös gyerekek. De...

Élettárs, közös gyerekek. De nem szeretem. Merre tovább? (Hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú leíró rész következik. :)

Többször tettem már fel kérdést itt gyk-n a problémámmal kapcsolatban. Körülbelül 2 éve kezdődtek párommal a problémáink. Bár visszatekintve már az első terhességem idején is voltak gondok, pl terhesen nem akart szexelni velem egyszer sem, holott orvosi akadálya nem volt. Két gyermekünk van. Szóval az utóbbi években egyre kevesebb lett az intimitás a kapcsolatunkban, mint szexuális, mint érzelmi téren. Mikor elkezdtem ezt érezni, kezdtem dolgozni a javításon, de sajnos ő nem volt partner. Beszélgetni nem akart, szerinte probléma sincs, minden oké. Velem egyáltalán nem törődik, közös programokra nem járunk soha, még az erkélyre se képes kiülni velem meginni egy sört. Úgy fél éve még küzdöttem, úgy éreztem, van értelme, de mára feladtam. Mindig mondja, hogy szeret, de semmivel nem mutatja ki. Ha itthon van, nonstop gépezik. Gyerekekkel is csak annyit törődik, amennyit kötelező. De valahogy mégis nyomós indokom nincs arra, hogy elhagyjam-értitek, 2 gyerek, nyomós érv kell a külön költözéshez-így csak örlődök. A gyerekek kicsik. Most őszintén, maradjak ebben a langymeleg pocsolyában, hisz a gyerekeknek így mindenük megvan, vagy merjek egy óriásit lépni? Most jó körülmények között élünk, párom jól keres, van lakása. Nekem semmim sincs, ha külön válunk, max a szülői házba költözhetek vissza a gyerekekkel, az ő anyagi helyzetük igen megsínylené a változásokat. Az anyai szívem ezt nem akarná. De én is ember vagyok, és még csak 31 éves. Olyan nehéz...



2013. máj. 27. 13:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szerintem is vegyél egy utolsó nagy levegőt, és próbáljátok még meg ezt rendbehozni. Mindent teljesen őszintén beszéljetek meg, azt is mond meg neki, hogy Te így nem tudsz tovább vele élni, ezért vagy megpróbáltok változtatni, vagy elhagyod. Menjetek el párterápiára. Én azt is megértem, hogy Te most nagyon nem érzed jól magad, ha azután sem változik semmi, hogy beszéltél vele, akkor bármilyen félelmetes is, én tovább lépnék, valóban fiatal vagy ahhoz, hogy egy boldogtalan kapcsolatban éld le az életedet, ráadásul ez így a gyerekeknek sem jó. De előbb szerintem mindenképp tegyél/tegyetek egy utolsó próbát! A legjobbakat kívánom Nektek!
2013. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. máj. 27. 15:09
 23/28 anonim ***** válasza:

"...hisz a gyerekeknek így mindenük megvan"

Kivéve egy igazi apát. Nagyon rossz úgy felnőni, ha apuka nem törődik a gyerekkel, csak muszályból, meg amennyit "kötelező".

2013. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nézd, én nem tudok dönteni helyetted...de elmondom, én mit tettem anno..

Összepakoltam és gyerekkel együtt eljöttem, és ugyanúgy én sem tudtam volna komoly indokot felhozni, hogy miért. Elmentem albérletbe. Ennek jópár éve már. Azóta tudom, hiba volt. Egy idegen pasi sem fog a gyerekkel többet foglalkozni mint az apja, egy új pasi is csak az elején izgalmas, aztán jön a "langymeleg".

Nézd a jó oldalát! Nincs anyagi gondod, gyerekeidnek sok mindent megtudsz adni, jól éltek.És a mai világban ez nem utolsó szempont!A gyerekek nőnek, egyre több minden kell majd, iszonyú nehéz lesz...most akár le is lehet engem pontozni, de nézd más szemmel az egészet:pénzt adjon haza, jól éljetek, ő meg csináljon amit akar....

Hidd el, mikor nyomorogni kell fizetéstől fizetésig, és sok mindenre azt mondani a gyereknek, hogy ezt nem tudom megvenni, az sokkal rosszabb!

Minden jót!

2013. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ne legyél vele jobbat érdemelsz az egy dolog,hogy a gyerekeknek meg van mindene te meg örlödsz "szenvedsz" mire jó ez??

Fiatal vagy nagyon sok férfit találhatsz magadnak aki szeretni fog lehet nem lesz annyi mint most de boldog leszel és a gyerekek is mert látják boldog vagy:))

ha már lépni akarsz nem véletlen.Neked ez nem jó muszájból ne legyél senkivel.Mert ahogy telnek az éve egyre kevesebb esély lesz új kapcsolatra.

Ez az ember téged le sem s.ar már bocsi.ha szeret egy nőt nem,hogy az ágyban de máshogy is érezteti .

ne mondj le a szexről és arról,hogy szerethet téged még igazán egy férfi:)

2013. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szomorú dolog ilyenekről olvasni. És kétségbeejtő lehet benne élni. Első lépésként javasolnám Chapman doktor könyvét a szeretetnyelvekről. Szokott segíteni!

Ha ez nem megy, mindenképp párterápia!

2013. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Szasz89 válasza:

Szerintem eleve gáz, ha terhesen nem volt hajlandó szeretkezni veled, legalább a kedvedért, meg ki ne vágyna olyan feleségre, akivel lehet sörözni, de ezen a gyerekek előtt kellett volna töprengeni.

DE mindig megvan rá az esélyed, hogy visszahóditsd a párod és ekkor neked is jobb lesz, ha újra tudod szeretni. Ami láng egyszer fellobbant nem tűnhet el örökre és fel lehet ébreszteni.

Ismerek olyat, akinél ez egy majdnem beteljesült megcsalással jött létre. Ez kétesélyes dolog és csak akkor működik, ha a férfi ezt úgy éli meg, hogy "Jaj várjá' már, ez a nő kell másnak? Hát akkor nekem is!".

De a párodat te ismered eléggé ahhoz, hogy tudd mit érdemes tenni, én nekem esélyem sincs.

2013. okt. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
ilyen régi kérdések olvasásakor mindig kíváncsi leszek hogyan oldódott meg a probléma, mi lett a dologból?
2015. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!