Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettárs, közös gyerekek. De...

Élettárs, közös gyerekek. De nem szeretem. Merre tovább? (Hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú leíró rész következik. :)

Többször tettem már fel kérdést itt gyk-n a problémámmal kapcsolatban. Körülbelül 2 éve kezdődtek párommal a problémáink. Bár visszatekintve már az első terhességem idején is voltak gondok, pl terhesen nem akart szexelni velem egyszer sem, holott orvosi akadálya nem volt. Két gyermekünk van. Szóval az utóbbi években egyre kevesebb lett az intimitás a kapcsolatunkban, mint szexuális, mint érzelmi téren. Mikor elkezdtem ezt érezni, kezdtem dolgozni a javításon, de sajnos ő nem volt partner. Beszélgetni nem akart, szerinte probléma sincs, minden oké. Velem egyáltalán nem törődik, közös programokra nem járunk soha, még az erkélyre se képes kiülni velem meginni egy sört. Úgy fél éve még küzdöttem, úgy éreztem, van értelme, de mára feladtam. Mindig mondja, hogy szeret, de semmivel nem mutatja ki. Ha itthon van, nonstop gépezik. Gyerekekkel is csak annyit törődik, amennyit kötelező. De valahogy mégis nyomós indokom nincs arra, hogy elhagyjam-értitek, 2 gyerek, nyomós érv kell a külön költözéshez-így csak örlődök. A gyerekek kicsik. Most őszintén, maradjak ebben a langymeleg pocsolyában, hisz a gyerekeknek így mindenük megvan, vagy merjek egy óriásit lépni? Most jó körülmények között élünk, párom jól keres, van lakása. Nekem semmim sincs, ha külön válunk, max a szülői házba költözhetek vissza a gyerekekkel, az ő anyagi helyzetük igen megsínylené a változásokat. Az anyai szívem ezt nem akarná. De én is ember vagyok, és még csak 31 éves. Olyan nehéz...



2013. máj. 27. 13:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak jól járhatsz. Hidd el, nagyon megértem, hogy félsz, tudom, milyen. De így Te dönthetsz. Én is kussoltam, nem mertem lépni, és a végén csak elhagytak. Nem nyertem vele semmit. 8-as.
2013. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
És a gyerekeink pár év múlva engem fognak okolni érte, hogy az apjukkal külön élünk. Nehéz kereszt ám ez. :(( Sokszor gondolom azt, bárcsak ő hagyna el minket, bárcsak lelépne, becsajozna és eltűnne! Vagy bárcsak tenne valamit, amin felbuzdulva végre azt mondhatnám, hogy igen, itt a vége, nem bírom tovább!
2013. máj. 27. 14:10
 13/28 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok én azt gondolom ő már most érzi ,hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy...nem lép...nem segit ...nem változtat ergo vagy nem szeret vagy sz.r ember egyik sem jó...hosszútávon fel fogsz örlödni és a gyerekek látják kárát,annyit nem ér ,f.sz van elég de a gyerek "csak egy van"
2013. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
szerintem a gyerekeknek is jobb két különélő de kiegyensúlyozott és gondoskodó szülő...mint 2 mindenáron együtt levő "élőhalott"
2013. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igen jobb nekik. De vajon az jó-e nekik, ha az életszínvonaluk a béka segge alá esik? Most havi 400 ezer jut a családra, hitel nincs, ha különköltözöm, ez havi 100 lesz+ amennyi gyerektartást kapok. És ebből még albérletet kell fizetnem.
2013. máj. 27. 14:16
 16/28 anonim ***** válasza:
ha ő jó apa akkor a gyerekeken ez után sem fog "sporolni"ezt nektek kell tudni mennyire vannak igényeik a gyerekeknek,de én azt látom a gyereknek a legnagyobb dolog a szeretet és az odafigyelés,törödés....maximum nem lesz minden héten új ruha,új mobil,ez nem is baj
2013. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
tényleg mekkorák a gyerekek?
2013. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Új ruha, új mobil most sincs, én nagyon takarékos típus vagyok. De van játszóház, cirkusz, vidámpark, stb. Én kb semmit nem tudnék nekik nyújtani anyagilag, jó ha eltartani el tudnám őket.
2013. máj. 27. 14:26
 19/28 A kérdező kommentje:
Oviskorúak.
2013. máj. 27. 14:26
 20/28 anonim ***** válasza:

Én a 8-assal értek egyet.Küzdjél.Hiába fáradtál el, valahogy szedj új lendületet!!!


Hidd el mindenkinél van jobb, szebb, fiatalabb, gazdagabb stb.De még egy utolsó esélyt megér. Nem csaltátok meg egymást, szóval miért ne?


Én kerek-perec mondanám, hogy "nem érzem melletted nőnek magam, szeretném, ha még egy utolsó esélyt adnánk magunknak,de ehhez mindketten kellünk! különben elköltözök."

2013. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!