Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja a nőket ha egy...

Miért zavarja a nőket ha egy férfinek nagyon jó viszonya van az anyjával? Miért féltékenyek? Miért nem értik meg hogy egy férfinek fontos az anyja?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elkényeztetett és nem vagyok anyámra utalva,de nagyon jó a kapcsolatunk.De sok barátnőmet ez mintha zavarta volna,vagy is volt olyan aki ezt konkrétan megmondta.Én nekem fontos az hogy jó kapcsolatunk legyen,sokat köszönhetek neki.Miért zavarja ez a nőket?
2013. jún. 13. 09:27
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
97%

Én mai napig emlékszem, hogy páromban a sok-sok dolog közül ami megfogott az egyik az volt, ahogy anyukájáról beszélt, ha esetleg szóba került.


Mármint nem mondott semmi extrát, nem ajnározta anyucit csak egyszerűen, ha szóba hozta, érezni lehetett, hogy szeretettel beszél róla és ez tök jó.



Mindehhez persze hozzá tartozik, hogy anyósék 300 km-re laknak, így esély sincs arra, hogy "túl" sok időt töltsenek együtt. Bevallom, ha mindennap összejárnának órákat dumcsizni, miközben így is csak esténként látom a férjem, akkor engem is zavarna.

2013. jún. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez így önmagában nem zavarna. Ez inkább pozitív dolog.

Akkor zavarna, hogyha ez a férfi családként csak az anyját (szüleit, testvéreit..) tekintené, és engem pedig mindig csak egy kívülállóként.


Mondd Kérdező! Akarsz te saját családot? Hogy a barátnőd ne csak egy aktuális szórakozótárs legyen, hanem igazán hozzád tartozzon, és mondjuk gyereketek is legyen? Mivel az írod, "sok barátnődet...", ebből nem sok jót sejtek.

Imádod anyádat, jelzed a barátnő felé is, hogy mennyire fontos neked anyád. És a barátnőt hogy kezeled? Nem lehet, hogy csak egy ridegséget érez tőled, hogy csak ideig-óráig kellesz, és sose lesztek egy család? Én csak ilyen esetben lennék "féltékeny" anyádra. De azért 34 évesen már van annyi eszem, hogy az ilyen alakokat leépítsem, és ne féltékenykedjek. Egyébként számomra szimpatikus dolog lenne, ha a párom jól kijön az anyjával, sőt az is jólesne, ha egy kicsit én is a "gyereke" lehetnék.


Hát te tudod mi a helyzet nálad.

2013. jún. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

ma 09:46



Te nagyon ostoba vagy ne haragudjál.Ha kapcsolatom van akkor mindig az az első,az anyám ezért nem keveri a sz@rt és soha nem is keverte.Ami nem jelenti azt hogy le kell sz@rni az anyámat,de azt sem jelenti hogy nem a kapcsolat az első.Mint mondtam én nem függök tőle,sem anyagilag sem érzelmileg,egyszerűen nagyon jó a viszonyunk.Sok mindent megudunk beszélni.Soha egy barátnőmmel sem éreztette hogy ő nem jó nekem,vagy hogy nem őt képzeli el nekem.Egyetlen egy barátnőmet sem bántotta és soha nem keverte a sz@rt.

Mint mondtam idegen országben is megálltam a helyem anyám nélkül és még számtalan kemény helyzetbe.

2013. jún. 13. 09:55
 14/40 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ha több barátnődnél is ez volt a gond, akkor csak lehet valami benne.
2013. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
94%
Elmondom, miért zavarna. Mert ha egy férfi és egy nő szerelmes lesz, összeházasodik, gyerekük lesz, onnantól szerintem ők így együtt a család. Férj és feleség. Nekik kell dönteni a kapcsolatukról, a gyereknevelésről, pénzről, stb. Namármost ha valamelyik fél túlzottan ragaszkodik a saját szüleihez, akkor óhatatlanul az lesz, hogy anyuka/anyós beleszól az életükbe, hogy ezt vagy azt hogy kellene csinálni... És így közösen "lenyomják" a másik házastársat, aki így alsóbbrendű szerepbe kényszerül az anyóssal szemben. Na ez az, amit sokan el akarnak kerülni. A férjemhez megyek feleségül, nem az anyósom lánya akarok lenni ;)
2013. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
73%

Ettől a "sokmindent meg tudunk beszélni"-től áll fel a nemlétező szőr a hátamon.


Az ilyen pasi szalad panaszkodni az anyjának tipikusan,ahelyett hogy a barátnővel beszélné meg a problémát.

Nem,inkább anyucinak panaszkodik,aki majd jól megvigasztalja az ő kicsi egyszem fiacskáját,mert a mama mindig neki ad igazat.

2013. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

A sok barátnő alatt értsünk 3 komoly kapcsolatot,amik több évig tartottak.

Konkrétan egy barátnőm mondta ezt így kis.Semivel nem volt több barátnőm mint másnak.Komoly több éves kapcsolataim voltak.Persze voltak futó kalandok is,de kinek nem?

De volt olyan barátnőm is aki imádta nayámat,és anyám is őt.A mai napig ha összefutnak mindig beszélgetnek,így 5 év elteltével is.

2013. jún. 13. 10:00
 18/40 A kérdező kommentje:

ma 09:58


Nem panaszkodás.Soha nem szaladtam hozzá sírni és ő sem hozzám,egyszerűen tudunk beszélgetni.Ez miért baj?Amúgy nem mellesleg külföldön élek,tehát nem járok hozzá naponta és van hogy hónapokig nem látom.De amikor otthon voltam,akkor sem volt rossz a kapcsolatunk.A kapcsolatomról és azok problémáit soha nem anyámmal beszélem meg.De az élet nagy dolgairól azért csak beszélhetek anyámmal nem?

2013. jún. 13. 10:03
 19/40 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez azért helyzetfüggő.


Teszem azt, az én páromnak jó a viszonya az anyjával - hetente meglátogatjuk, heti párszor felhívják egymást, ha kell neki valami segítünk/megveszzük neki, stb. Cserébe persze az édesanyja is nagyon kedves szerencsére, és én is remekül kijövök vele, ő is mindig segít nekünk ha tud.


Szerintem ezzel egy normális nőnek sem lenne gondja.


A másik véglet viszont az, amikor a "férfi" még 30 évesen is otthon él, mert szegény mamával mi lesz nélküle? Vagy amikor már felesége, gyerekei vannak, de még heti 2x az anyjával jár bevásárolni, heti 4x nála eszik, heti 3x őt furikázza, naponta 2x telefonálnak, neadj' isten még ott is alszik, és ebbe a feleségnek nincs beleszólása, mert ő mégiscsak az anyja. Na meg ilyenkor az anyja úgy szól bele a férfi családjának életébe, ahogy akar, hiába kritizálja a menyét, úgyis neki van igaza, stb.


Szóval ne is haragudj, de jó viszony és "jó" viszony között nagy különbségek vannak, mert sajnos sok férfi az utóbbi esetet is normálisnak tekinti:(

2013. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
71%

Úgy látszik, hogy nem.

Itt mindenkinek az a tökéletes, ha kb.300km-re vannak az anyóstól-apóstól, és találkozni, max.karácsonykor, meg egy-egy temetésen. Szégyen.

Én egy utcában lakom az anyósomékkal, 19 éve anyámként szeretem, soha meg nem bántottam, de Ő sem engem, és igen, van, hogy a férjem megy át egyedül, és elbeszélgetnek.Ami nem azt jelenti, hogy engem beszélnek ki, vagy valami ördögi terveket szövögetnek, esetleg wc-re kísérné a férjemet, mint itt egyesek gondolják. Pusztán szeretik, tisztelik egymást, és nekem ezzel SEMMI bajom. És mielőtt valaki feldobja, hogy a férjem is egy lúzer, megelőzendő elmondom, hogy TEK-es...

2013. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!