Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy gyereket,...

Ti vállalnátok úgy gyereket, hogy évekig nem tudtok majd lakást venni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 09:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az albérletet tudom fizetni, vagy van hol lakni, akkor igen.
2013. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, kinél laksz most.

Ha a szüleidnél, inkább ne, mert beleszólnak majd a gyereknevelésbe, és sok konfliktus lesz belőle később.

2013. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Albérletbe, ha van miből fizetni, és tartós a munkahelye mindkettőnknek, akkor talán. Ezen már gondolkodtam, hisz vélhetően Isten tudja meddig nem lesz rá pénzünk, hogy sajátot vegyünk, ugyanakkor nem akarok 30 fölött szülni... Nehéz ügy.


Szülők nyakára viszont 100%, hogy nem szülnék soha!

2013. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
A mai embernek nagyon fontos hogy saját tulajdonú háza legyen pedig nem is lètszüksèglet. A külföldiek 80% ának nincs is ès nem is lesz mert míg megszerzik addig elszalasztanak egy csomó dolgot , ilyen pl a gyerek. Ha van olyan albèrlet (ès van mert mi is abban vagyunk )ahol jó a bèrleti dìj ès a rezsi akkor nincs gond , gondolom munkahely is van ha feljött a gyerektèma ìgy nincs akadálya. Szülõk nyakára nem szülnèk, de ha van hol laknom, a bèrbeadót nem zavarja a gyerek ès hely is van a gyereknek a házban akkor nem gondolkodnèk.
2013. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De egy gyerekkel mégsem lehet albérletből albérletbe menni.
2013. jún. 15. 09:43
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Miert ne lehetne? Ez amugy magyar hozzaallas...nezd meg a nyugati vilagot, vagy Svajcban pl az ingatlanok 70%-a berlemeny. Amugy nekunk pl nem azert van ingatlanunk, hogy helyhez kosson, nekunk az befektetes. Lakni pedig ott lakunk, ahol epp vagy tetszik vagy pedig a munka megkivanja.

Nekem pl fontosabb, hogy munkam legyen, amibol teszem azt tudok alberletet fizetni, mint hazam egy fix helyen, ami miatt csokkennek az eselyeim is a melotalasra, ha kell, mert az meg helyhez kot. Aztan ha nincs melo nezhetek, hogy mibol fizetem a reszleteket.

Nem a hazaert kellene, hogy eljen az ember, ha rajosz, hogy az csak egy eszkoz az elethez, maris mas megkozelitesbol fogod szemlelni egynek (esetleg tobbnek) a megszerzeset is.

2013. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Es persze a gyerekvallalast sem ettol teszed fuggove.
2013. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Melyik jobb gyerekkel?

1) Oda vagy kötve egy adott városhoz, településhez, mert saját házad van, amit vélhetően még törlesztesz is, és ha elveszted a munkád, nem vállalhatsz el, csak olyan munkát, ahova be tudsz járni onnan. Tapasztalatból tudom, milyen szar csak 20 km-re lakni egy nagyvárostól, mert ha nincs tömegközlekedés, megb*szhatod, nem tudsz bejárni, főleg nem műszakba. Ha meg nem tudsz dolgozni járni, nem lesz pénzed, amiből fenntartsd a házad.

2) Albérletben élsz, közel a munkahelyhez. Ha megszűnik a munka, keresel másikat, és ha messze van, közelebb költözöl hozzá. Nincs megkötve a kezed. Ha sok a lakbér+rezsi, kisebbe költözöl. Lehet nem álom a gyereknek, ha gyakran cuccol a család, de a létbizonytalanságnál, amiben sok röghöz kötött család él, sokkalta jobb!

2013. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Én 17 éves voltam, mire a szüleimnek lett saját tulajdonú lakásuk, az öcsém 15. Ha ők is elkezdtek volna fiatalon kuporhatni, akkor az életben nem lett volna gyerekük.

Igaza van az egyikbelőttem szólónak, a lakás eszköz, nem pedig életcél vagy a gyerekvállalás előfeltétele.

2013. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön tényleg az ingatlanok nagy %-a ingatlan. Mi pl. albérletben élünk jelenleg, az alattunk lakó 60 éves bácsi most gondolt egyet és megvette a lakást, amit eddig 30 évig bérelt. Komolyan.


Itt az embereknek nem jut eszébe lakást vásárolni, mert arányaiban drágább, mint magyarországon (mármint a fizetés-lakásár arányok magasabbak, mint otthon, bármilyen furcsa is), valamint a bérleti díj minden esetben kb. a törlesztő fele jelentős önrész nélkül, tehát akinek nincs elegendő megtakarítása, akár haláláig elvan bérlakásban.


Szerintem nincs gond azzal, ha albérletbe szül az ember - ha a lakhatás biztos, tehát nem fogtok évente másikba költözni, valamint a munkahelyetek is biztos, tehát tudjátok finanszírozni is.

2013. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!