Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, de nem a...

Terhes vagyok, de nem a ferjemtöl ( aki mostmär csak papiron a ferjem). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A "ferjem" egyiptomi ällampolgär, nem hajlando tölem elvälni, mert akkor elveszik a tartozkodäsi engedelyet.

Amikor felhozom neki a temät, fenyeget, hogy megöl, megver stb... Mit lehet ilyen esetben tenni? Egy mäsik ferfitol varok gyereket, akivel mär egy eve együtt elek.



2013. jún. 17. 11:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

beadod a válást, a férjednek nem kell beleegyeznie, elválasztanak az ő akarata ellenére is.


A gyerek viszont mindenképpen az ő nevére kerül, hacsak nem a válás után, de még a gyerek születése előtt nem házasodsz újra ( ha 300 nappal a válás után születik a gyerek akkor nem kerül a férj nevére, vagy ha közben újraházasodsz.)

ha ez nem történik, akkor a magyar jogrendszer a volt férjet vélelmezi apának.

Ekor az apaság vélelmét kell megdönteni.

van ennek a békés változata:

volt férj lemond, igazi apa felvállal, gyerek neve a biológiai apáé.

ez nem fog menni nálatok.

CSúnyább:

igazi apa kéri az apaság tisztázását, bíróság kötelezi mindkét férfit a dns-tsztre, igazolódik ki az apa, ennyi (csak ez kicsit hosszabb procedúra, mint így leírva látszik)

Válj el, nem fog bántani, mert a fenyegetés miatt kérhetsz távoltartásit, és fel is jelentheted.

2013. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Szép dolog a szerelem.
2013. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Az első oldalon írták páran, hogy nem kell a válás. Ez nem így van, a jog szerint még a válás kimondása után is x napig a volt férj nevére kerül a gyerek olyan esetben is, amikor a férj állítja, hogy nem ő az apa, a nő mondja, hogy a másik férfi az apja, és még a másik férfi is kijelenti, hogy igen, vállalja az apaságot. Ez nem választás kérdése, ez tetszik-nem tetszik így van. Egy megoldás lenne, ha a gyerek születéséig kimondanák a válást és a gyerek apjával össze is házasodnának.


Kérdező: Azért kérdezz rá a megfelelő szerveknél, hogy tényleg elveszti-e a tartózkodási engedélyét, mert én ilyenre nem emlékszem. Én is külföldivel házasodtam, végigmentünk a tartózkodási engedély, bevándorlás, állampolgárság ügyintézéseken, de az emlékeimben nincs olyan, hogy ha közben elválnánk, akkor elvesztené a tartózkodásit..

Amúgy meg elválni az akarata ellen is lehet, beadod a papírokat és kész. Arra mit mond, hogy mástól vagy terhes? Ez eléggé rizikós, mert elvileg te is zsarolhatod azzal, hogy ha nem megy bele a válásba, akkor még fizethet olyan gyerek után tartásdíjat aki nem is az övé (van olyan férfi, aki ezt már nem igazán szeretné), de ha szemét akar lenni veled, akkor mondhatja azt, hogy oké, fizet, de minthogy hivatalosan a gyereke, elviheti láthatásra, esetleg nem egyezik bele, hogy útlevele legyen, stb...

2013. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%
Én még csak rá sem néznék egy arab férfira, nemhogy hozzámenjek.
2013. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Látod-látod, ezért nem kellett volna sok pénzért névházasságot kötni :)

A gyereked a férjed nevére fog kerülni, és hosszas pereskedésnek néztek elébe.

Szegény gyerek...

2013. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha most rögtön beadod a válópert,akkor sem fognak elválasztani a szülésig.Hiszen jön a nyári bírósági szünet+ a jelenlegi férjed mindenben hátráltatni fog az eljárás során.Elég az is,h nem megy el a tárgyalásra. Az,h ő nem akar elválni,csak annyit jelent,h elhúzódik az eljárás,de el fognak választani egymástól.Amit megtehetsz,az az,hogy a kisbabát a te nevedre iratod. Ahhoz joga van,hogy a te vezetéknevedet kapja. Egyébként a férjed nevét kapja,miután elváltál kérhetitek a dns vizsgálatot,illetve az ex kérheti,mivel nem tőle van. Miután kiderül,tényleg nem az övé,a "megüresedett" helyre jelentkezhet az igazi apa. Nevére veheti. Ez megint egy hosszadalmas eljárás.
2013. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valszokat.

Nem volt nevhäzassäg reszemröl.

Nemetorszagban elünk, es itt bizony elveszik töle az engedelyet. Magyarorszägon nem.

Rohadtul nem voltam kiväncsi :Minek mentel hozzä? kerdesekre.

Szegeny gyerek. Az a szegeny gyerek nyolc honap mulva születik, es ebböl az egeszböl nem nagyon fog erzekelni semmit. Azert annyira nem lesz neki rossz :)

Az apjäval szeretni fogjuk.

Na mindegy. Akkor beadom a väläst es kesz. Ha az exem meg valamit csinäl, feljelentem. A nemet rendörseg joval erösebb mint a magyar.

2013. jún. 20. 10:54
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
csak azért légy óvatos... az araboknál nem számít bűncselekménynek ha a csaló feleséget megölik, vagy ha a gyereket elviszi az "apa".
2013. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
11:34-es te nagyon hülye vagy, azt sem tudod miről beszélsz :D
2013. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy näluk nem szämit a feleseg büntenye megölesnek, de nemetorszägban igen.
2013. jún. 24. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!