Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám feldobni a kapcsol...

Hogy tudnám feldobni a kapcsolatunkat 2 gyerek mellett?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt,és van 2 kisfiúnlk.Egy 3 és egy 15hónaos.Már odáig jutottunk,hogy szinte nem is foglalkozunk egymással csak veszekszünk.Párom igaz sokat dolgozik,de azért szakíthatna időt ránk is.Hétvégente csak a hobbijának él,elmegy horgászni.Én nem szeretek,de azért van,hogy vele tartrunk,de az sem jó,mert akkor is csak morog a fiúkra,hogy mit csinálnak,ne nyúlj hozzá....Én is fáradt vagyok már,de ezt nem érti meg,azt hiszi itthon lenni olyan hú,de szupi,főleg,hogy nincs senkim,nem tudok kimozdulni se egyedül se mással,nincs akivel beszélgethetnék egy jót.

Van még értelme helyre hozni ezt a kapcsolatot?És ha igen,hogy kezdjek neki?Ha elmondom neki a bajom,bánatom(nem egyszer tettem már) csak azt vágja a fejemhez,hogy én akartam gyereket(persze,hogy nem csak én,hisz akkor nem is lennének) meg hülye vagyok.Az én gondjaim semmik szerinte.


2013. jún. 17. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgetni, ez az első.


Figyelj, ha te azt hallanád, hogy valaki 3 éve otthon ül és babázik, látatlanba te is azt mondanád, de jó neki:) A férjednek valószínűleg fogalma sincs róla, hogy 2 gyerekkel igenis kimerítő otthon ülni, és gondolom hiányzik is a felnőtt társaság, a kimozdulás, a szórakozás. Kérdezd meg, hogy ő mit gondol, milyen 3 évig a 4 fal közé zárva élni, amikor az összes inger ami ér az, hogy Petike bekakilt, Sanyika visszaköpte az ételt, és már megint lehet takarítani a frissen mosott padlót. Persze, imádja az ember a gyerekeit, de ez nagyon stresszes tud lenni, ha nincs hozzá egy megértő partnere, aki kicsit kizökkenti ebből néha.


Mondd el neki, hogy a család miatt barátaid sem nagyon vannak, és nagyon vágysz egy kis változásra. Fontos, hogy megértesd vele, hogy nem a hobbija zavar, hanem az, hogy nem töltötök elég *minőségi* időt együtt a családdal, vagy éppen kettesben.


Kérd meg, hogy néha menjetek el egy-egy hétvégére ketten, ahol csak kikapcsolódtok, a gyerekek meg a nagyinál. A horgászós hétvégék fejében ő is vigyázzon néha a gyerekekre, te pedig mozdulj ki, menj el és csinálj valamit, ami jól esik (fodrász, bevásárlás, barátnők).


Ha nem akar belemenni, akkor gondolkodj el azon, hogy a kapcsolat menthetetlen-e. De az első lépés az lenne, hogy megértse, hogy nem egy leányálom a gyereknevelés, és nem a seggedet vakargatod otthon egész nap, valamint nem az ő szabadidejére vagy féltékeny - mert ezek tipikus kényszerképzetek, amik a férfiak fejében élni szoktak ilyenkor.

2013. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon le vagytok terhelve mindketten. A férfiak nem bírják annyira, mint látod, neki kell a kikapcsolódás. Persze, neked is kellene. De megfelelne már egy kevés jó szó is. Lehet, ha naiv vagyok, de azt hiszem, hogy ha neked sikerülne kedvesnek, nőnek, feleségnek is lenni, akkor kevesebb lenne a veszekedés és nem menekülne el mindig horgászni. Most azt kérdezed, miért te és nem ő kezdi a kapcsolat javítását? Mert te vagy a Nő, aki az erősebb, a kedvesebb, a kitartóbb!
2013. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
",és van 2 kisfiúnlk.Egy 3 és egy 15hónaos." - Kérdező, nem tudom, kinek az ötlete volt így bevállalni a gyerekeket ha jól számolom 12 hónap különbséggel (amiből a terhesség 9), de azt kell mondjam férfiként - hasonló tapasztalattal a hátam mögött - hogy nem sok pozitív esélyt látok... mondhatni szerintem ez alapban el lett szúrva, mert még a legegéségesebb, legjobb kapcsolatot is próbára teszi egy gyerek, tehát az első után időt kellett volna adnotok egymásnak az új helyzethez alkalmazkodásra, utána "rendezni soraitok", és azután gondolni a következőre...
2013. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan 2,5 év van a két gyerkőc között.Bocsánat én úgy levagyok maradva :D mindig azt mondom 3 éves,közben pedig már 4 lesz szeptemberben....Amíg csak a nagyobb volt nem volt semmi gond.Amióta megvan a pici azóta változott meg a párom,pedig őszintén mondom annyira jó gyerekek.Jó van,hogy kiakasztóak,hisztisek,a nagyobb most dacos is,de szerencsésnek mondhatom magunkat.Nem tudm miért ilyen a párom.Folyton csak azt mondja,hogy elege van már,nem bírja ezt.Hangoskodnak a fiúk,rámolnak,de én még mindig azt mondom,hogy közel se rosszak.Oké,hogy fáradt,sokat dolgozik,de más apa is.Én próbálnám menteni,de nem tudom hogyan :( Hogy beszéljek vele,ha őt nem is érdekli és inkább netezik vagy tv-t néz?Vagy ha meg is hallgat akkor egyik fülén be másikon ki.Nem érzi át a bánatom,bajom.Vagy csak annyi az egész,hogy ő már nem szeret és azt várja én lépjek?
2013. jún. 17. 14:57
 5/8 A kérdező kommentje:
leesett :D elég hülyén írtam mennyi idősek a fiúk......
2013. jún. 17. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodt környezetben, normálisan beszélj vele - ne egy veszekedés keretében borítsd rá a sirámaidat. FOntos, hogy lássa, hogy ezek komoly problémák, amiket bizony meg kell oldani. Egyszerűen állj oda elé péntek este, és kérd meg, hogy szombat hadd vigyétek át a gyerekeket a nagyszülőkhöz, hogy leülhessetek komolyan beszélni, mert úgy érzed, hogy a házasságotok már nem működőképes. Ijessz rá egy picit nyugodtan - valószínűleg nem érti a helyzet súlyosságát.


A gyerekekkel kapcs annyit tudok mondani, hogy a 4 éves már megértheti, hogy az apa fáradt, amikor hazaér. Próbáld meg lefárasztani napközben, vagy rávenni, hogy 5-ig élje ki a hiperaktív hajlamait. Mondd neki, hogy ha este jó lesz, akkor most ezt meg ezt csinálhatja (kedvenc mese, játék, miuttudomén), vagy akkor hétvégén elviszed ide vagy oda. A kicsivel nyilván nem nagyon lehet mit csinálni, ő még nem érti. A naggyal többszörösen is játsszd el ezt a folyamatot, és egy idő után megszokja, hogy este nem szabad kiabálni, rohangálni meg pakolni, csak napközben:)

2013. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező (#5), semmi gond, csak kimaradt eszerint az "éves" szó... és így azért teljesen más a helyzet, meg az esélyek is... (nálunk anno tényleg naptári éven belül - elején és végén - született a kettő, na és ez a pokol olyan dimenzióit mutatta meg, amit anno a Dante elfelejtett megénekelni...

a 2,5 év különbség viszont jónak mondható, akkor tényleg azt kellene, hogy leülni, és nagyon őszintén beszélgetni egymással (nem egyszer, hanem ahányszor kell) hogy kiderüljön, melyikőtök mit hordoz a lelkében valójában az elmúlt évekkel kapcsolatban, milyen félelmeket, nehezteléseket, kétségeket, hibáztatásokat... egy szó, mint száz, tiszta vizet kell önteni a pohárba... ha ez sikerül, akkor jók az esélyeitek szerintem.

2013. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, hogy minden alkalmat használjatok ki, mikor gyerekek nélkül vagytok! Ne keress kifogást, mindig van miért nem menni, de akkor vége lesz a házasságodnak! Nem baj, ha fáradt vagy, vegyél erőt magadon. Hívj bébiszittert, vagy egy barátnőt, aki vigyáz rájuk. Ha leteszed őket este aludni, és közben valaki felügyel rájuk, ti meg elmentek kettesben sétálni a pároddal egy órára legalább heti egyszer, az már csodákra lenne képes! te is kivirulnál, és a férjed ismét nőként tudna rád nézni. Most csak anya vagy a szemében, és talán a te szemedben ő meg csak apa. Legyél nő, barátnő, szerető, szexpartner, mikor csak lehetőséged van rá!

Nehéz ez két ilyen kicsi gyerekkel, úgyhogy megértelek! Nekünk egy kicsi van, 3 éves, és mi is majdnem tönkretettük a házasságunkat, férjem el is költözött egy pár hónapra. Úgyhogy tudom, milyen nehéz a helyzetetek:(

2013. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!