Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális?

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Nővérem nevelt kb 5 évig.. ( most is nála lakunk a vőlegényemmel) havi 50 ezret adunk nekik, és még többet akar... nem értem mire, ebből már albiba mehetnénk. nem bír ki egy napot sem hogy ne vágja a fejemhez hogy milyen ingyenélők vagyunk, meg hogy én nem csinálok semmit csak itthon vakarom a p*-mat ( vőlegényem dolgozik, én nem mert nem találok melót, de rajta vagyok az ügyön) itthon kitakarítok, főzök.. persze van hogy a felmosást elnapolom pl mint ma mert 70 fok van én megmozdulni sincs erőm.. de most is felporszívóztam, elmosogattam..stb erre ma is a fejemhez vágta hogy mi az hogy nem mostam fel... és ha nem tetszik a rendszer költözzünk el.. mikor összepakolok akkor meg itt sír, meg örjöng hogy most ő ezt érdemli? olyankor megsajnálom de feltudnék robbanni.. nagyon elegem van ebből a folyamatos feszültségből.. és ha megszakadunk se tudunk többet adni.. de mostmár ott tartok hogy nem is akarok. ő minden nap megiszik este egy üveg bort, elszív másfél doboz cigit, és akkor problémázik hogy én minek cigizek, lusta felállni egy pohár vízért, a boltba lemenni, mikor mondom h én nem akarok most lemenni akkor olyan szemrehányóan odab*ssza hogy jólvan akkor lemegyek én... holott ő is csak ül egész nap a légkondis irodába, és mellé 140 kiló, és nem hajlandó megmozdulni se ha hazaér leül a gép elé és mehet a pia meg a cigi meg az örjöngés hogy én milyen ingyenélő vagyok, mert hogy ő tart el... sorolhatnék még 1000 ilyen dolgot nem értem hogy mi a baja, úgy csinál mintha valami kis hülye 10 éves lennék.. én 20 vagyok, vőlegényem 24.
2013. jún. 21. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Fogjátok meg magatokat és szépen menjetek el saját albérletbe, úgy lesz a legjobb nektek.
2013. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kényelmes a nővérednek, hogy ott laksz nála. Mire hazaér, van kaja, tiszta a lakás, és még le is vezetheti valakin a feszültségét... Valószínűleg még mindig gyerekként tekint rád, ne hagyd, hogy megalázzon, kihasználjon! Sajnos azt szokták mondani: az én házam, az én várom. Éppen ezért tanácsolnám neked a minél hamarabbi elköltözést, teljesen mindegy, milyen érzelmi zsarolást alkalmaz a tesód. Az rendben van, hogy ápolni kell a testvéri kapcsolatot, még az sem lenne gond, hogy 2 nővér együtt él, na de a vőlegényed? Sehogy sem fér bele a képbe.


Ami a pénzt illeti... az rendben van, hogy a rezsibe be kell szállnotok, de én soha nem kérnék lakbért a testvéremtől. Jó lenne,ha azt is átgondolnád, hogy felnőttnek érzed-e magad. Ha igen, viselkedj is úgy! Nem tudom, sulival hogy állsz, ha nincs még szakmát, akkor mindenféleképpen ajánlom, hogy kezdd el! Az első OKJ-s képzés ingyenes. Mivel 20 vagy, gyanítom, hogy ez már megvolt, szóval irány a munkakeresés! Naponta több órát (akár 8-at is, mintha rendesen dolgoznál) foglalkozz melókereséssel! Tudom, hogy nehéz, kitartás! :)


Szóval mutasd meg, hogy nagylány vagy, szedjétek a cuccotokat, és lépjetek le! Köszönd meg szépen a sok segítséget, gondoskodást, aztán irány a nagybetűs ÉLET! :)

2013. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 niggamaci válasza:
0%

szerintem is: koltozzetek el /tovabbi konfliktusok elkerulese erdekeben/

valoszinuleg a novered sem nagyon szereti h ott laktok

2013. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
menjetek külön, hiába a nővéred nem alázhat meg
2013. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy -munkanélküliként- a mai napi összteljesítményed annyi volt, hogy porszívóztál és mosogattál, ennyi? A felmosás, amitől klasszul felfrissült volna a levegő, már nem fért bele? Elvárod a tesódtól, hogy miután hazaért a munkából, még ő menjen le vásárolni, holott te egész nap otthon henyéltél? Tényleg az lesz a legjobb A NŐVÉRDENEK, ha nem csak fenyegetőzöl, hanem tényleg elköltöztök.
2013. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
egyik az hogy nem fenyegetőztem... 2. hogy munkát kerestem egész délelőtt, mostam közben főztem mosogattam, porszívóztam... ebben szerinted nem lehet elfáradni? és aki takarítónőként vagy mosogatóként dolgozik? akkor az nem is számít munkának mert az csak "henyélés" nálad? igen nem mostam fel... akkora bűnt igaz ezért fel kéne kötnöm magam hogy 1 nap nem lett felmosva ..
2013. jún. 22. 00:13
 7/10 A kérdező kommentje:
a boltba menetelről meg annyit, hogy mikor dolgoztam, suliba jártam akkor is ugyanígy megsértődötten közölte hogy akkor lemegyek én... egyébként kb 100 métert kell sétálni a boltig, nem hiszem hogy ennyit nem tud sétálni anélkül hogy üvöltözne, ennyi energiával már elsétálna 3x... és igen most lehet lebunkózni meg egyebek, de én vagyok 70 kiló, ő meg 140, nem árt neki egy kis séta.és én akárhogy itthon vagyok, többet mozgok egy egy takarítással mint ő bemegy kocsival dolgozni, leül a gép elé, feláll 4kor beül a kocsiba hazajön és visszaül a gép elé játszani.. akkor ki fárad el jobban szerinted?
2013. jún. 22. 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd. 50 ezret adtok. Menj albérletbe. Az 100 lesz. (albérlet+rezsi+kaja) Ráadásul befogadta a párod is. Lehet, hogy neki sincs ínyére, hogy a 20 éves munkanélküli hugicát és a pasiját kell kerülgetni a lakásában. Teljesen jogos, hogy pénzt kér, mive nem az anyád, hogy 'kötelessége' legyen eltartani a nagykorú, ám lázadó kamasz lelkű tesókát a párjával együtt. Amúgy mi közöd ahhoz, hogy hány kiló? Mit ezen vagy fennakadva? Téged jelenleg eltart kis részben a párod, nagy részben a nővéred. Nehogy már neked álljon följebb, amiért el kell menned más pénzén a boltba.
2013. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem kell eltartania se engem se a vőlegényemet, 50et adunk neki és azon felül külön veszünk kaját, vagy fele-fele árban és egybe megfőzöm...azért vagyok fennakadva azon hogy hány kiló, mert ettől idegbeteg, és nem tesz ellene semmit, nem mellékesen neki sem tesz jót hogy 38 évesen ennyi kiló, ruhát sem talál magára, akkor azért örjöng viszont lusta megmozdulni. nem várom el tőle hogy takarítson mosson főzzön közértbe járjon, csak már nagyon beleszokott a kényelembe hogy én mindent megcsinálok itthon... mi lesz vele ha elköltözünk? akkor is hivogat majd hogy gyere már át és csináld meg ezt meg azt?
2013. jún. 22. 11:31
 10/10 A kérdező kommentje:
egyébként egész nap itthon sincs a vőlegényem, nem nagyon kell "kerülgetnie" reggel 8ra jár dolgozni, előbb elmegy itthonról mint a tesóm, és este jön haza 6-7 sőt van mikor 10 kor...
2013. jún. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!