Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ennyi pénzből hogyan...

Ti ennyi pénzből hogyan csinálnátok családi költségvetést?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltam én is egyet, kíváncsi lennék, más hogyan osztaná be, hátha kapok pár jó ötletet.


Én fizum netto kb. 140ezer, páromé netto kb. 160 ezer.

Ami lényeges: gyerek nincs, rokon házában élünk, tehát csak rezsit fizetünk (kb. 40ezer), van egy macskánk és két tengerimalacunk. Fiatal pár vagyunk, kocsi, hitel nincs. Hamarosan szeretnénk kocsit, esküvőt és persze majd saját házat, vállalkozást.



2013. jún. 26. 16:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
9., a kifejtésben benne vannak ezek. :)
2013. jún. 26. 17:30
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, leírta, hogy csak a 40 ezres rezsit kell fizetniük, mivel rokon házában élnek...
2013. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ebből simán ki lehet jönni. Heti 10ezerből meg lehet csinálni a bevásárlást, plusz piac vagy zöldséges heti 3000. Negyedévente egy nagyobb bevásárlás keretében mosópor, tisztálkodási szerek, tartósabb cikkek mondjuk max. 20 ezerért. Hó végén ami marad, lekötni bankban. Nálunk ennyi megy el 4 főre, de szerényen élünk. Viszont pl. sok megy el szülinapi, névnapi ajándékokra, mert sok a családtag, szülők, testvérek, stb. sajnos ezt is bele kell kalkulálni. Az esküvőre nem muszáj sokat költeni, mi ketten voltunk, két tanuval, nem került semmibe. A kocsit halogassátok, mert az utána is csak viszi a pénzt, amíg meg vagytok nélküle, inkább házra gyűjtsetek. 100-120ezret simán félre tudtok tenni szerintem havonta.
2013. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
69%

Mit nem tudsz ezen beosztani? Ebből még gyerekkel is ki lehet jönni!

Én gyerekkel vagyok albérletben egyedül, gyerektartást nem kapok, 115 ezerből élünk! Kérdés??

2013. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%
hol laktok, mert aki 160at írt a 3 emberre az tuti nem pesten él.
2013. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Úr Isten :) mázlista vagy! két gyereket nevelek egyedül albérletben és 125 ezerből kell megéljünk na ehhez kellene igazi tanács :) ám tudom hogy nincs! Szóval örülj és egyikőtök pénzét tegyétek félre ameddig csak lehet! És sok sikert az élethez!
2013. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

Okoskodó,irigykedő kevesebb keresetűek! (főleg ezt a "Kérdés?" provokációt író....)

Attól,hogy több pénzből élnek,mint amiből éppen hogy ki lehet jönni,már nem is kell költségvetést csinálni,figyelni,hogy mire mennyi megy el?

Mit kell rosszindulatúskodni? Így ne várjatok többet az élettől!!


Kérdező:

Tehát van havi nettó 300ezer forint bevételetek.Ez tök jó,tekintve,hogy nem kell hitelt/albit fizetnetek.

rezsi: 40ezer (ebben a telefon/internet is benne van?)

étkezés: 40-50ezer

szórakozás,ruhavásárlás,stb: 20ezer

váratlan költségek: 5ezer

Útiköltség van a munkahelyre?

állatok: 10ezer


Kb. a te fizetésed elég kell,hogy legyen a megélhetésre,a párodét simán elrakhatjátok,ami azt jelenti,hogy éves szinten 1.920.000 Ft,3 év alatt majdnem 6millió! Az jó alap lehet! :)

2013. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
17-es vagyok,16-os te ne vedd magadra,te kedvesen írtál :)
2013. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
ja és én a helyedben nem forintban tárolnám a pénzemet.
2013. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Ne forintban? Ez érdekesen hangzik, kifejtenéd?
2013. jún. 26. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!